İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Piranha PC 1211 Webcam Sorunu ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar hepsiburada.com'dan webcam'ı aldım. herkesin yorumları çok güzeldi bende bunu tercdih ettim. Ancak kurulum işlemini bir türlü yapamadım. Öncelikle kılavuzda denildiği gibi tüm yüklemeleri yaptım. Ondan sonra usb'den taktım.

USB Aygıtı tanımadı yazısı çıkıyor ve USB ROOT HUBB diye yazılar ve BİLİNMEYEN AYGIT diye gözüküyor. aynı zamanda Sistem/aygıt yöneticisindende baktığımda gene bilinmeyen aygıt diye gözüküyor.

Anladığım kadarı ile webcam'ın sürücü dosyalarını bilgisayar bir türlü tanımıyor.

Şöyle açıklim donanım ekle dediğim zaman kendim driver dosyalarını seçtiğimde açıklamalar kısmında en azından yükleyeceğiniz cihazaın adı falan bulunur değilmi. Burada oda yok...

Acaba bu webcam ile böyle sorunlar yaşayanlar var mı ?

Ve tabiki bunun çözümünü bilenler ?

Windows XP service pack 2 kullanıyorum...

shape

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bende yorumlarınızı bekliyorum bugün bende almayı düşünüyorum bu webcamden bir tane.

W

webkolik

Misafir
Arkadaşlar duyduğum kadarıyla bu piranha marka bütün cihazlar çinden oem olarak geliyormuş. Üstüne burada marka basılıyormuş. Zaten kutusunun Türkçe olmasından anlaşılır. Birçok forumlarda bu sözediliyor. Söyleyeceğim bence biraz daha fazla verip bilindik bir marka almanız.

http://www.imageupload.com/my.php?image=d9a68_oemwebcam.jpgGibi

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar hepsiburada.com'dan webcam'ı aldım. herkesin yorumları çok güzeldi bende bunu tercdih ettim. Ancak kurulum işlemini bir türlü yapamadım. Öncelikle kılavuzda denildiği gibi tüm yüklemeleri yaptım. Ondan sonra usb'den taktım.

USB Aygıtı tanımadı yazısı çıkıyor ve USB ROOT HUBB diye yazılar ve BİLİNMEYEN AYGIT diye gözüküyor. aynı zamanda Sistem/aygıt yöneticisindende baktığımda gene bilinmeyen aygıt diye gözüküyor.

Anladığım kadarı ile webcam'ın sürücü dosyalarını bilgisayar bir türlü tanımıyor.

Şöyle açıklim donanım ekle dediğim zaman kendim driver dosyalarını seçtiğimde açıklamalar kısmında en azından yükleyeceğiniz cihazaın adı falan bulunur değilmi. Burada oda yok...

Acaba bu webcam ile böyle sorunlar yaşayanlar var mı ?

Ve tabiki bunun çözümünü bilenler ?

Windows XP service pack 2 kullanıyorum...

Sorun ürünün kendisinde, arızalı firmaya gönderip değiştirmeniz ve mümkünse geri vermenizi öneririm... A4Tech PK635 öneririm ucuz ve kaliteli bir ürün...

Arkadaşlar duyduğum kadarıyla bu piranha marka bütün cihazlar çinden oem olarak geliyormuş.

Evet doğru duymuşsun ancak çoğu ürün bu şekilde temin ediliyor. En büyük markalar bile.

Kolay gelsin

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bende zaten hala denemelere devam ediyorum ve artık ümidimi kestim. Ürünü söylediğim gibi hepsibur4ada.com'dan aldım ve geri göndericem. Hatta değiştirmeyi istiyorum. Aklımda benimde A4Tech PK635 webcam var. Ama o nasıl bir camera. Güzel mi ? Mesela geceleri görüntü nasıl ?

Birde hepsiburada.com'a nasıl bir sorun olduda ürünü iade edip başka bir ürün almak istiyorum demem gerekli...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben yüzlerce sattım hiçbirisinden bir şikayet almadım, görüntü kalitesi vs. rakiplerinden çok çok iyi...

Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5