İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Piyasa araştırması ?

L

LifeNIC~

Misafir
Merhaba sayın forum sakinleri,

Bir sanal alışveriş sitesi olsa, güvenilir ve 10 yıllık geçmişi olan bir şirket tarafından kurulup güvenilir ve piyasanın altında fiyatlarla mal satıp,
Piyasadaki ürünü daha ucuza bulduğunuzda (yetkili mağazalardan, kanıtlarıyla beraber sunulduğunda) o ürünü o fiyatın altına temin edeceğinin garantisini verse,
Garanti kapsamında müşterilerini 1 ay gibi bekletmeden 2 haftada sonuç garantisi verse,
Üzerinede PayPal kabul etse,

Bu siteden alışveriş yapmayı düşünür müydünüz? Sizi çekecek veya itecek şeyler neler olurdu?

NOT: Bu sadece piyasa araştırmasıdır.

İyi çalışmalar..

L

LifeNIC~

Misafir
Evet elbette piyasanın çok altında vermeye çalışacağız.
Bugün 4 büyük alışveriş sitesi ile bizim verebileceğimiz rakamları karşılaştırdım ve notebooklarda $100 daha ucuza çıkabiliyoruz :)

Ben PayPal'ın çok kişiyi çekeceğini düşünüyordum ama sandığım gibi olmadı bakalım başka ne fikirler çıkacak ortaya..

Yorumunuz için teşekkürler,
İyi akşamlar

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de insanların e-ticarete güvenlerinin artması gerekli bence.Ucuz olduğunu görünce de burası ucuz kesin bir sakatlık çıkar diyecekler.Fiyatlar normal olursa zaten x sitesiyle aynı ona güveniyoruz ordan alırız daha iyi diyecekler.Eğer pahalı olursa da pahalı neden alalım burada diyecekler.Böyle düşünürsek işin içinden çıkamaz hâle geliriz.Benim çevremdekiler e-ticaret hakkında fazla bilgiye sahip değil hâliyle de güvenemiyorlar.İnsanların bir an önce bilinçlenmesi gerekli bu konuda.İyi çalışmalar...

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal ( komisyonsuz :) )olursa güzel olur bende alışveriş yapmayı düşünürüm

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu siteden alışveriş yapmayı düşünür müydünüz? Sizi çekecek veya itecek şeyler neler olurdu?

Evet kabul ederim uzun zamanli bir çalısma neden olmasin her iki taraf için gayet güzel..

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal komisyonsuz olursa site webmasterları tav eder gibime geliyor. Tabi gidipte webmastera 128 uçlu darbeli matkap seti satmaya calışmamak lazım.

-----
CARREFOUR'UN UCUZLUK GARANTİSİ !
Mağazamızdan satın aldığınız ürünün aynısını bulunduğunuz ilçe sınırları içinde daha ucuza bulabilirseniz Evdeki Hesap Hattı’nı arayın! Araştırma sonucu fiyat doğrulanırsa iki iş saati içerisinde mağazamızda düşük fiyattan satılacak ve fişle belgelemeniz halinde aradaki farkın iki katı mağaza danışmasından size ödenecektir.
Fiyat düşürülmezse ürün size bedelsiz verilecektir.

-----

bir fikir verebilir size sanırım :)

Aredhelrim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
calisirmiydim himpf..
Eger urune vergi odeyerek ulkeye soktugunu, vergi ederek satisa sunduguna inanirsam alirdim. Aksi takdir gümrük kapilarindan buldugunuz bir gumruk memuruyla 400 liraya yain indirimli ürünler alabiliyorsunuz.

Ama dersenizki biz tamam legal is yapiyoruz garanti surecimiz maximum 2 hafta, urunlerimiz en köklü magazalardan daha ucuz, almam. cünkü bu strateji ile sabancı yada koç gibi birikiminiz yoksa 2 ay bilemedin 5 ay sonra kaybolursunuz :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
paypal ( komisyonsuz :) )olursa güzel olur bende alışveriş yapmayı düşünürüm

katılıyorum komisyonsuz bi paypal benide çekerdi çünkü birçok kişi bozdurupta para kaybedeceğine hem ucuz hemde parasının tam hakkını alcağı ürünlerden almak ister (tabi önce bikaç kişi aldıktan sonra ben almaya başlıyacam:p)

L

LifeNIC~

Misafir
Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :)

djkickass;
bahsedilen yer gıda'da önde olduğu için donanımda bizi geçebileceğini sanmıyorum :)

Aredhelrim;
Ürünü dışarıdan ithal etmiyoruz. 17 markanın bölge bayiisiyiz, Index, Arena, Penta ve Despec ile çalışıyoruz. Garanti sürecimiz 2 hafta, şu an (ofis içindeki fiyatlarımız) elbette köklü mağazalardan ucuza "değil" :) Ama, sanal ortamda yarışabileceğimizi düşünüyorum. Bakalım göreceğiz..

Ama 3-5 ay değil, 2002'den beri şükür yıkılmadık. hele 99 krizinde kaç tane firma battı kadıköy'ün göbeğinde görmeliydiniz..

İyi çalışmalar dilerim

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğan gibi sağlam bir isim altında hepsiburada nasıl güveniliyor ve iş yapıyorsa, arkanızdaki firmaya göre elbet sizde iş yaparsınız. bu iş tamamen güven ve reklam işi. şahsen benim açımdan bu, misal 5 ytl pahalı olur aldığım monitor ama aldığım yer sağlamdır, içimde şüphe aklımda soru işareti kalmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5