İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PKK, chat odasında eğitim veriyor...

S

SILAM

Misafir
PKK, bir internet sitesinde düzenlediği sohbet (chat) odası aracılığıyla sözde komutanlarla gençler arasında sohbet ortamı yaratarak, eğitim ve propaganda faaliyeti yürütüyor.
PKK, kendisine yakın bazı internet siteleri üzerinden "paltalk" adlı program aracılığıyla sözde komutanlarıyla gençleri sanal ortamda konuşturuyor. Sesli yayın sistemini içeren "paltalk" ortamında açılan "Denge Gerilla" odasında yapılan yayına PKK’nın sözde komutanları katılıyor.
Sistemin amacı faaliyeti başlatanlarca, "Dağların diliyle konuşan özgürlük savaşçılarını üyelerle buluşturmak" olarak sunulurken, gençlere şu ifadelerle çağrı yapılıyor:
"Onlara ilişkin merak ettikleriniz, öğrenmek ve sormak istediklerinizin tümünü bu odamızda canlı olarak katılacak HPG gerillalarından öğrenebilirsiniz. Sürecin dağların diliyle değerlendirmesini, gerillanın görüşlerini, mesajlarını birebir bu odada yapılacak seminerlerle takip edebilir ve katılım sağlayabilirsiniz."

RADYO YAYINI OLARAK DA YAYINLANIYOR

Geçen hafta başlayan yayına, PKK’nın silahlı kanadı olan HPG’nin "Anakarargah Komutanı" Bahoz Erdal katıldı.
Dinleyicilerin sorularıyla katıldığı ortam internet üzerinden yayın yapan ve yine PKK’ya yakınlığıyla bilinen Radyo Roj tarafından birçok web sitesinde radyo yayını olarak verildi. Erdal, yaptığı açıklamalarda AİHM’in Öcalan hakkındaki kararını değerlendirerek gençleri PKK saflarına davet etti.
Sitedeki yayına bugün HPG "Komuta Konseyi Üyesi" Çiğdem Doğu katılarak katılımcıların sorularını yanıtlayacak.
Öcalan’ın ortaya attığı "Demokratik Konfederalizm" konusunun ve PKK’lı kadınlara yönelik değerlendirmelerin yapılacağı belirtilen sohbetin, Türkiye saatiyle 20.30’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

-------------------------------
paltalk'a takilanlar dikkat edin.. insan kiligindaki h....lar yeni yetme cahillerimizi,sizleri kandirmasinlar..chat kanallarinda floodlar,saldiri uzmanlari iste size bir firsat:)
ayreten dirde radyo yayinilada kandiracaklar sozde :mad: bu insanlara destek verip yayinlarini saglayanlar en az onlar kadar s.....dir!!!!

R

Radyoblue

Misafir
paltalk'a takilanlar dikkat edin.. insan kiligindaki h....lar yeni yetme cahillerimizi,sizleri kandirmasinlar..chat kanallarinda floodlar,saldiri uzmanlari iste size bir firsat

demissin adres vermemissin?

S

SILAM

Misafir
"paltalk" ortamında açılan "Denge Gerilla" odasında yapılan yayına PKK’nın sözde komutanları katılıyor.
denilmis..paltalk bir chat programi duyduguma gore(kullanmadigim icin bilmiyorum)ve ordaki denge gerilla diye bir oda acilmis..herhangi bir site adi verilmemis(yok) anlasilan..

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pes yani bunlara türkiyenin ekmegini yiyip türkiyeye ates ediyorlar ekmek yedigi yere pisleten bunlar. neyse uzatmamak lazım ne desek boş

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SILAM: Seninde yapmış olduğun çağrı (Floodcular, Saldırcılıar..) birtür terröre teşviktir, bence flood, hekleme gibi olaylarda bir terrör ifadesidir.

Terröre karşı terrörle karşılık verilmez, en iyi karşılık Eğitimdir. Siyasi baskı olmadan okuyan Genç Türkler/Kürtler Terrör bir çare olmadığını 99% anlamışlar ve geride kalan 1% etkisiz kalır.
Benim çok çok iyi Türk (Bozkurt) ve Kürt arkadaşlarım var, birlikte aynı masada otururuz, hepimiz iş/güç sahibiyiz bir sosyal sistemin içinde yeralyoruz.
Ama yine bazı başta Türk olmak üzere! ve Kürt arkadaşlarım var anlamadığım kadarıyla çok büyük öfke, önyargı taşıyorlar. Bunu ben ve çok sevdiğim arkadaşlarımda anlayamiyorlar. Bin yıllardır aynı coğrafyada yaşayan insanlar neden bukadar kinli oluyorlar? Bence burda başka sorunlar ve sorun yaşatanlar var başta Sosyal/Eğitim ağlarını güçlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum.

S

SILAM

Misafir
bunlar duzgun insancil egitimden,iyilikden saygidan anlamazlar..kanallarina gidip yapmayin kardes demeye kalkmadan banlarlar.agzini acmana firsat vermezler..bunlarla en iyi sekilde dedigim gibi anlasiriz:)yani onlar bizim memlekete biz onlarin islerini bozmakla.zaten senin ve benim yanimdaki arkadaslardan bahsetmiyoruz..onlarin yaninda/karsimizda olanlardan bahsediyoruz..burada forumda turkden cok kurt var ama biz biz onla teror aradaki fark bu..niyeti sadece muhabbet,kiz tavlama,caninin SIKINTISINI gidermek icin chat yapanlarin kanallarina saldiri yapacaginiza ulkemizi bolme planlarila icleri dolanlarin kanallarini bosaltmak icin yapin..maksati sadece hobi,insanlara yararli birseyler sunmak icin site acanlarin sitelerini hekerleyeceginize gidin bize dusman yaratanlarin radyolarini,kanallarini hekerleyinki ulkenize hayirli evlatlar oldugunuzu kanitlayin (sozum hekerleredir kimse uzerine alinmasin bosuna tartisma yaratmasin)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben hic bir sekilde bahsettigin alt kultur ile ayni masada oturmam ve kesinlikle ayni sosyal toplumu paylasmiyorum. Benim sosyal toplumum da onlara yer olamaz. Hangi tasi kaldirip, altindaki karincayi kurtarmislar veya bir gun de (birak vatani, milleti sakaryayi) kendimize hayirli soyle bir sey yaptik demisler ki bugun is/guc sahibi olsunlar. 1000 yildir ayni toprakta yasiyoruz diye bu kadar topla tufekle, kultur emperyalizmiyle ustumuze gelmelerini izleyecek degiliz, izlemedigimiz icin de egitime tabi tutulmayi kabul edecek degiliz, en azindan iki capulcuya hayirli davranmak icin gerekli egitimden cok daha fazlasina tabi tutuldum sahsi olarak. Dun ezik halkti, ondan onceki gun televizyonda guldugun maho aga, bugun hakki yenmis yetim apo, ezile ezile bitemedi bunlar.

Daha gecen gun kac tane insan canindan sevdigi evladindan oldu, hala sosyal egitim megitim insani sinirlendirmeyin..

T

tahtakale

Misafir
Terör nedir bilmeyen, terörün içinde bulunmayan insanların yazdıkları makaleler ve yorumlar beni hep sinirlendirmiştir.
Yorum yazmadan önce, gidinde o bölgelerde yaşayın.Sonra eğitimle neyi çözebileceğinizi yazın.Bakalım nasıl çözeceksiniz. :mad:
Boş konuşuyorsun wasger boşşş.Hemde bom boşşşş...
Gidip bir şehit ailelerini ziyaret et ve onlara de ki;
"O şerefsizler mermi atıyorlar ama biz onlar gibi olmayacağız, biz onlara kitap atacağız!" de.

%1 etkisiz kalırmış mış... Dünyadan haberin yok senin.O dağlarda onbinlerce şerefsiz faaliyetlerine devam ediyor.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Egitim?
Dagda bir agac parcasina tuzaklama yapip topuk koparani patlatacak kadar akilli ve sinsi bir insana neyin egitimini vereceksin?

wasGer bu konuda canin yanmadigi icin bu sozleri soyledigini saniyorum. Modernizm, Cagdaslik , Sosyal esitlik, Insan Haklari.. Bunlarin ne kadar ici bos oldugunu gormen icin ne ailenden bir sehit vermen gerekir, nede dagda ailenden yakin hisserttigin arkadasinin sehit olmasi. Evliyalarda dahi sabir vardi. Fakat kapisina gelen insanlarin dergahta durmasinin bile bir haddi vardi. Ekmek yedigi kapiya tukuren, Biz kardesiz diyenin arkasindan kursun sikan'in evliya kapisinda bile yeri yoktur.

Ve o egitime ihtiyaci oldugunu soyledigin insanlarin dagdaki yandaslari Turk askeri ile birebir catisma cesareti gosterememistir. Hep "sinsice" pusular, teskere ve celp doneminde silahsiz askerlere Roket atmalar, Kar ve Yogun tipi ile kapanan yollari firsat bilip ruyanda bile goremeyecegin kayaliklardaki birliklere saldirmalar..

Merhamet iyi birseydir. Ama merhametten de maraz dogar.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişisel olmayın lütfen, hayatımı - beni - tanır gibi konuşmayın. önderdiklerinizi kendiniz uygulayın. Eğitim derken eğitiminde yaşı var, alt yapı olmalı. Eski Almanyaya bakın şimdiki Almanyaya bakın... Değişim mümkün.
Bu hep kendini tekrarlayan bir olaydır, siz onlar hakkında onlar sizin hakkında suçlamalar yapıyorsunuz.
Politik konu bu forumda uygun bulmuyorum, adımı cevabınızda kullanmayın lütfen.

GS-FB tartışması bile ortalığı batırıyor, ya tartışmayı öğrenmeliyiz yada böyle konularda hiç olmazsa burda uzak durmalıyız.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Etrafina bakar misin?

Karadenizde Milyonlarca Laz var. Lazistan istemiyorlar. Ve biz laziz siz turksunuz demiyorlar.

Yine Milyonlarca Gurcu var, Siz Turksunuz bir Gurcuyuz demezler.

Hepsi alt kimligini bilir. Ama Turk olduklarini ustune basa basa soylerler.

Bahsettigin alt kimligin hepsi aynidir denmez. Ama manipule edilen bir cogu Kurdum diyor. Turk'um demeyi kabul edemiyor. Buna egitimsiz insanlar degil, TV'ye cikip bahsi gecen alt kimligin haklarini savunanlar dahil. ( Sanki yenilen bir hak var ). Almanya bugunku Almanyayi bulmak icin cok kisinin cani yandi. Simdi ise sen bu mesaji yazarken Sirnakta 40-45 derece altinda Turk Devletini koruyanlarin ailelerinin cani yaniyor. Bazilarina ise Rahat batiyor.

Tekrar dusun wasGer.

A

altar

Misafir
Bir laf bu kadar güzel sokulur, hepsine katılıyorum, Istanbulda ankarada o sıcak ve rahat popolarınızın üstünde bunları anlayamazsınız, bilemezsiniz eğer hala yorum yapıyorsanız cahilsiniz, başka bi şey değil. Bu herifleri savunanalar defolun şehit aileleri ile konuşmayı deneyin! burası bizim ülkemiz!!! BIZIM!

tahtakale' Alıntı:
Terör nedir bilmeyen, terörün içinde bulunmayan insanların yazdıkları makaleler ve yorumlar beni hep sinirlendirmiştir.
Yorum yazmadan önce, gidinde o bölgelerde yaşayın.Sonra eğitimle neyi çözebileceğinizi yazın.Bakalım nasıl çözeceksiniz. :mad:
Boş konuşuyorsun wasger boşşş.Hemde bom boşşşş...
Gidip bir şehit ailelerini ziyaret et ve onlara de ki;
"O şerefsizler mermi atıyorlar ama biz onlar gibi olmayacağız, biz onlara kitap atacağız!" de.

%1 etkisiz kalırmış mış... Dünyadan haberin yok senin.O dağlarda onbinlerce şerefsiz faaliyetlerine devam ediyor.

A

altar

Misafir
Eski almanya ile yeni almanyayı nasıl bir tutarsın be cahil, almanların nüfus yapısı hakkında ne gibi bir bilgin var senin. boş boş konuşma. cahilliğinle insanları güldürme, Almanyaymış ne anlarsın sen be.

HH!

wasGer' Alıntı:
kişisel olmayın lütfen, hayatımı - beni - tanır gibi konuşmayın. önderdiklerinizi kendiniz uygulayın. Eğitim derken eğitiminde yaşı var, alt yapı olmalı. Eski Almanyaya bakın şimdiki Almanyaya bakın... Değişim mümkün.
Bu hep kendini tekrarlayan bir olaydır, siz onlar hakkında onlar sizin hakkında suçlamalar yapıyorsunuz.
Politik konu bu forumda uygun bulmuyorum, adımı cevabınızda kullanmayın lütfen.

GS-FB tartışması bile ortalığı batırıyor, ya tartışmayı öğrenmeliyiz yada böyle konularda hiç olmazsa burda uzak durmalıyız.

A

altar

Misafir
Switzerland denen yerden konuşması çok kolay neyse cahil kardeşim ben sana almanya hakkında bir bilgi vereyim, almanlarda şu anki Türkiye'nin durumundaydılar o zamanlar, azınlıklar azınlıklarını unutmuş, komunist gericiler her yeri sarmıştı. Bunun üzerine Adolf Hitler azınlıklar ve komunistleri temizleye planınını devreye sokar, öncelikle Gestapo'lar tarafından komunistler, yahudiler ve çingeneler temizlenmeye başlanır. Daha sonra gelir zaten, toplama kampları v.s neyse gerisini bilmeyecek kadar da cahil olduğunu sanmıyorum, öyle ise söyle ben gerisini de anlatırım sana. Yani verdiğin örneğe göre biz milli birliğimizi sağlamak için kürtleri sabun ve düğme yapmamız gerekiyor, bir örnek verirken ya bildiğini yaz yada bi yerleri oku önce, cahil insancık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5