İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

play65.com'un suyu çıktı

skassas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar mrb;

Mayıs ayından beri play65.com'un reklamlarını yayınlıyorum.Forumda yazan bir çok arkadaşın aksinde gerçek üye yolluyorum adamlara. Ama iş ödemeye geldiğinde yan çizmeye başlıyorlar.Hani ödenecek miktarda öyle büyük miktar olsa bari.Sürekli bahane üstüne bahane.Yok ödemenizi unuttuk, yok hesabınız yeterli değil falan filan. Paramı alıyorum ama her seferinde adamlara defalarca mail atmak zorunda kalıyorum.Ben bu olaydan sıkıldım arkadaşlar. Bu forumun sürekli takipçilerinden biri olarak play65.com'a yeni katılmak isteyenlere uyarıda bulunmak istedim.Insanlar neyle karşılaşacaklarını bilsin ona göre davransın.

Saygılarımla;

play65.com ile aramızda geçen son iki maili okursanız durumu daha iyi anlarsınız

Benim mailim
-------------------------------------------------------------------

Sayın yetkili;

Ayın 10'u geçmesine rağmen hala ödeme konusunda bir açıklama yapmış değilsiniz. Üyeleriniz tarafından bazı forumlarda yazılanlara baktığımda onlara düzenli olarak ayın 10'u gibi ödemeyi yaptığınızı görmekteyim. Geçen ay ödememi tam üç hafta geç almış bulunmaktayım.Üstelik her seferinde ödememin yapılacağı söylensede üç kere mail attıktan sonra ancak alabildim.Bu ayrımcılığın sebebini vede bu döneme ait ödememin ne zaman yapılacağını merak ediyor, sizden bu konular hakkında bir cevap yazmanızı bekliyorum.
Saygılarımla;

play65.com'un Cevabı
------------------
Merhabalar

Gecikme için üzgünüm sizin haziran ayi kazancınız 30 doların
altında oldugunda netteler ile hesabınıza
Aktarılamamıştır netteler de minimum 30 dolardir biliyorsunuz
Gelecek ay hepsini birde öderiz isterseniz
İyi calişmalar

Benim Mailim
----------------------------------------------------
Sedat bey tekrar mrb;

Ortada hala bir yanlışlık var sanırım.Çünkü sisteme üye olduğum 28.05.2005 tarihinden itibaren bir kere ödemede bulundunuz.Ödeme miktarı 191$ olarak gerçekleşti.Başlangıç tarihinden itibaren kazançalrımı topladığımda 11.06.2005 tarihinde bu tutara ulaştığımı (197$ yapıyor ama üçün beşin hesabını yapacak değilim) görüyorum.Anladığım kadarıyla hesap kesim tarihim her ayın 11'i. 12.06.2005 tarihide dahil olmak üzere 11.07.2005 tarihine kadar kazançlarımı topladığımda 68$ ettiğini görüyorum. 30$ sınırının üzerinde bir rakam.0.5$ üzerinden ödeme yaptığınız söyleyecek olursanız ikiye böldüğümüzde 34$ yapıyor.Ne varki takip ettiğim kadarıyla haziran ödemeleri 1$ üzerinden yapılmakta.Diğer üyelerinize 1$ şeklinde ödemede bulunduğunuza göre hesabıma 68$ aktarmanız gerekmekte.Gereğini yapacağınızı umarak sizden cevap bekliyorum.

Saygılarımla;

play65.com'un cevabı (3 Gundur beklediğim ama bir türlü gelmeyen ancak buraya bu mesajı yazdıktan bir kaç saat sonra gelen mail)
----------------------------------------------------

merhaba

Oncelikle ödeme tarihleri degişti haziran 31 tarhine kadar olan miktarlar ödenmiştir Sizin 22 üyeniz mayıs ayında hazirandada 237 üyeniz
bulunmakda toplam 259 üye 191 $ ödendi kalan üyedir bunuda ödeneceginden emin olabilirsiniz karışıklık için kusura bakmayın benimle msn den iletişim kurabilirsiniz msn adresim [email protected] ordanda konuşabiliriz.(Mail adresini bilerek yazmadım.Zaten msn tum gun açıktı ve online olan kimse yoktu.Hem niye kendi domain adresi değilde hotmail kayıtlı msn'ye)

iyi calişmalar

29.07.2005 tarihli yazdığım cevap
-----------------------
Sedat Bey Mrb;

Sedat bey bu işlerin içinde olan biri olarak internet üzerinde kazanılan paranın hesabınıza geçmediği sürece size ait olamayacağını benden daha iyi bilirsiniz. Çünkü reklam veren ile bizler arasında kanunen bağlayıcı bir yazılı anlaşma yok. Ödemeniz yapılmayacak denildiği durumlarda hiç bir şekilde hak talep etme durumumuz söz konusu değil. Takdir edersiniz ki emeğimizin karşılığını bir şekilde almakta bu işin devamlılığı için şart. Bu nedenden dolayı bizler için ödeme miktarının yüksekliği kadar güvenilirlikte önemlidir. Bu durumda çoğu arkadaşım gibi bende az gelsin ama kesin gelsin mantığıyla hareket ederim. İstatisliklerimi inceleyecek olursanız bir düşüş olduğunu görürsünüz. 7 adet sitem üzerinde reklamlarınızı yayınlarken şu an sadece 1 tanesinde yayınlar oldum.Hoş onunlada fazla ilgilendiğim söylenemez.Bir çok arkadaşında bu şekilde yaptığını görüyorum.

Son mailinizden anladığım kadarıyla olay şundan ibaret.Siz ödeme tarihlerini her ayın 10 dan 31'ine aldınız.31 Mayıs itibariyle hesabımda 30$ altında bir miktar olduguna hesabım 10 haziran gibi yeniden değerlendirilerek ara ödemede bulunuldu. Burada sanırım hem fikiriz. Ama 31 hazirandaki hesap kesimi yapılırken benim hesabım niye gözardı edildi. Mailizde dediğiniz gibi 31 Haziran itibariyle toplam 259 üye mevcut ve 191i ödenmiş. Bu durumda 31 Haziran tarihli bakiyem 68$ ve 30$ sınırının üstünde.Haziranda zaten ödeme aldığım için yatırmadığınızı varsayarsak (hoş takip ettiğim kadarıyla bazı müşterilerinize 30$ geçmek kaydıyla ayda birden fazla ödemede bulundunuz) temmuz ayında alacağım ödeme haziran dönemi için 1$ olarak mı gerçekleşecek yoksa 0,5$ mı? Ayrıca durum ne olursa olsun bana ödeme için kesin bir tarih verebilirmisiniz? Cevabınızı bekliyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla;

---------------------
Cevabı sabırsızlıkla bekliyorum bakalım.Gelince sizinle tekrar paylaşacağım

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende geç aldım ödememi ama sorun çıkmadı yinede.. Geç oldu güç olmadı kesintide yapmadılar. Gelecek aydan itibaren online sisteme geçeceklerini söylediler gecikme ve problem olmayacak dediler bakalım..
Suyu çıktı kelimesini ben sponsor olarak söyleyebilirim. Eskiden 15 20 üye çıkarken $imdi 10 üye zar zor çıkıyor günlük.. oda 5 dolar edior çerez niyetine..

Saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5