İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

plesk 7.x worm ünden etkilenenler?

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gün meydana gelen saldırılardan bir çok tanıdığım makinesi ve kişisel makinelerimden biri bu saldırıda hasar gördü.

wrom 7.5 / 7.6 ve 8.1 (ie7 yüklü olan) makineleri etkiledi.
permisionları bozan worm iss ve ftp ye erişimi engelledi. kullanıcı şifrelerinide değiştirildiğini farkettim. etkili bir saldırı olmuş :S

bundan etkilenen arkadaşlar durumları hakkında bilgi paylaşırsa memnun olurum.

saygılar...

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında Plesk açıklama yapmış ama çözüm yok. Sorunu MailEnable'e atmışlar.

MailEnable Alert may affect Plesk for Windows Systems
MailEnable has issued a critical alert for a security vulnerability that may affect Plesk for Windows customers. If you are using MailEnable, it is recommended that you download and install Hotfixes ME-10026 and ME-10027 from MailEnable’s Hotfix download page: http://www.mailenable.com/hotfix/default.asp

If you have problems with the installation or if you have further questions, please visit MailEnable’s technical support page: http://www.mailenable.com/support.asp

Please note that this security vulnerability only applies to Plesk for Windows customers that are using MailEnable. All other Plesk for Windows users are unaffected.

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dünden beri acayip yavaslama var sunucuda. sebebi bu worm mu dur bilemiyorum su an arastiriyorum ama hala cozum bulamadim. siteler cok yavas trafik se hep 2-3 mbit lerde. bu worm trafigi de etkiliyor mu bilen var mi ve fix konusunda bilgisi olan?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5