İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk 8.1 den 7.5 e yedek taşıma

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sunucu değiştiriyorum oyüzden eski sunucudan full yedek aldım.
fakat yeni sunucuya taşırken hata alıyorum.

eski sunucuda 8.1 uruluydu yni sunucuda 7.5 var tahminimce bundan kaynaklanan bi hata.

ne yapmam gerekiyor.

aldığım hata iletisi

Kod:
Error

Can' find databaseservers.id='1'

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sana onerim .psa uzantılı dosyayı winrarla acıp siteleri manuel kurman packuplar versiyon değişikliği nedeniyle birbirine uymuyor

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet bende araştırdım biraz manule taşıma dışında bi seçenek görünmüyor

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle işinin çok zor olduğunu belirtiyim , FTP'leri taşımak fazla sorun arz etmesede Mailleri taşıman sorun yaratacak gibi. Windows tabanlı sunucun ise herhangi mail server programını kurarak. Pleskten componentler kısmından mailleri bu programa aktarman ve daha sonra bu programı yeni serverınada kurarak.Backupları restore yaparak mailleri kurtarabilirsin. FTP , Veritabanları konusunda yapacak bir şey bulunmamaktadır. Yalnız en zoru bence mailleri taşınmasıdır. Kolay gelsin.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Trdowload ın dediği gibi ps yı winrarla açtım içindeki dosyarı direk vps ettım. ardındada panelden tüm domainleri ekleyince dosyalarda bi sorun çıkmadı. Ama rahat 5-6 saatimi aldı baya domain vardı ve hepsine farklı ayarlar yapılması gerekiyodu panelden.

fakat mysql veri tabanlarını bu şekilde taşıyamadımç alahtan onların yedeğini daha öncede phpmyadminden almıştımda ordan kurtardım. gerçi onları yülemside baya uzun iş oldu..

bitek mailleri kurtaramadım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5