İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk 8 windows , asp component problemi hakkinda

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Butun windows sunucularimizi plesk 8 'e terfi ettirdikten sonra , jmail , persist file upload , cdonts gibi bilesenler yuklu gozukmemeye basladi , butun bilesenleri tekrar kurmamiza karsin birsey elde edemedik , sifir bir 2003 ve plesk 8 kurup tekrar bilesenleri install etsekde gene degisen birsey olmadi , swsoft'un forumlarinda konu hakkinda 1 2 problem basligi okudum lakin problemi yasayan kisilerde 1 cevap alamamislar , plesk 8'de bu tur bir problemmi mevcut mevcut ise fix'i yayinlandimi yada cozum ureten arkadaslar var ise ve paylasirlarsa sevinirim.

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk 8 de birçok bug mevcut.
Örneğin vps lere kurduğunuzda 2-3 saatte bir kendi kendine kapanıyor dns server :)

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senelerdir Linux cent os + cpanel'deyim..çok rahatım.
Windows'ada girelim dedik aldık başımıza bela.. :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buna benzer bir sorun cPanel'de olsa şimdi oturmuş kahvenizi yudumluyor ve cPanel destek biriminin sorunu ne kadar kısa sürede çözeceklerini merakla bekliyor olurdunuz.Böyle bir rahatlık varken ne diye PLESK seçiliyor pek anlamış değilim.Gerçi bu sunucu Windows ama Linux sunucuda da PLESK seçenleri anlayamıyorum.

cPanel'in Windows sürümü çıksa da bir tane Windows sunucu kiralasak :p

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cPanel'in Windows içinde denemeleri vardı sanıyorum.
Bir gelişme yaşanmadı bu konuda.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
plesk ile alakalı olabilecegini sanmıyorum bileşenleri plesk panel kullanarak fln kurmuyorsunuz ki (?) en azından ben direk kendi installerlarını kullanarak kuruyorum ve hiç bi sorun yaşamıyorum

bileşenleri kurmadan önce iis i stop edip kurulum tamamlandıktan sonra da tekrar baslatırsanız,bileşenleri görmediyse "iisreset" komutunu komut isteminden verirseniz sanırım sorununuz çözülecektir..

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk ile alakalı değil sorunun bende 8.1 plesk var tüm componenetler çalışıyor sorun yok.

Not : plesk support serviside ücretsiz bir şekilde maille sorununun çözümü hakkında bilgi verir.

Saygılarımla,

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun bendede var tam yazıcaktım abacus yazmış çözüm bulabildinmi abacus ?

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayir problemi cozemedim ve tekrardan plesk 7.5.6'ya gecis yaptim , bir ihtimal ise dusukte olsa suki plesk 8 + windows 2003 web edition 'da asp componentler kesinlikle calismiyor , swsoft.com 'un forumlarinda'da bununla ilgili 1 2 adet baslik var , fakat ; 2003 enterprise ustunde 7.5.6 plesk'de sorunsuz calisan asp componentlar'im gene 7.5.6'yi 8.1 'e yukselttikten sonra dimac jmail haric calismaya devam etti , 8.1 'e gececek arkadaslar test'lerini yapmadan bence gecmesinler.

iyi calismalar.

Saygilarimla

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende enterprise kullanıyorum ama persitslerin hiçbirini tanımıyor ve hala bir çözüm bulabilmiş değilim

L

LabinaHosting

Misafir
Merhabalar ; Butun windows sunucularimizi plesk 8 'e terfi ettirdikten sonra , jmail , persist file upload , cdonts gibi bilesenler yuklu gozukmemeye basladi , butun bilesenleri tekrar kurmamiza karsin birsey elde edemedik , sifir bir 2003 ve plesk 8 kurup tekrar bilesenleri install etsekde gene degisen birsey olmadi , swsoft'un forumlarinda konu hakkinda 1 2 problem basligi okudum lakin problemi yasayan kisilerde 1 cevap alamamislar , plesk 8'de bu tur bir problemmi mevcut mevcut ise fix'i yayinlandimi yada cozum ureten arkadaslar var ise ve paylasirlarsa sevinirim.

Şuana kadar 10-15 sunucuda Plesk 8.1 For Windows'a geçiş yaptık. Bahsettiğiniz sorun ile karşılaşmadık. Yarın 0 312 425 11 52 veya 0 312 425 11 56 nolu telefondan teknik destek bölümümüz ile görüşürseniz size sorunu nasıl aşacağınız konusunda bilgi verebilirler.

Saygılarımızla.

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sektöre cemal abi gibi başka biri geldimi acaba :)
teknik eleman bugün çözdü ama nasıl çözdü soramadım çünki artık uykusuzluktan baygınlık geçirdi tek duyduğum kelime izinlerden kaynaklıymış dedi
saygılar sevgiler

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yüklediğiniz dosyalara psaadm psaserv izinlerini full yetki olarak verin sorun kalkacaktır. yada öyle uğraşamam diyen versa reconfigurasyondan dosya izinlerini seçin
plesk sizin yerinize gerekli izinleri verecektir.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Buna benzer bir sorun cPanel'de olsa şimdi oturmuş kahvenizi yudumluyor ve cPanel destek biriminin sorunu ne kadar kısa sürede çözeceklerini merakla bekliyor olurdunuz.Böyle bir rahatlık varken ne diye PLESK seçiliyor pek anlamış değilim.Gerçi bu sunucu Windows ama Linux sunucuda da PLESK seçenleri anlayamıyorum.

cPanel'in Windows sürümü çıksa da bir tane Windows sunucu kiralasak :p

cPanel konusunda en büyük Kötülerden. Bende Cpanel kullananlara hayret ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5