İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

plesk db' de user

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar merhaba , Pleskte her database için tek tek user mı açmalıyız , yoksa bir userı , diğer databaselerd kullanma imkanımız varmı, teşekkürler

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar merhaba , Pleskte her database için tek tek user mı açmalıyız , yoksa bir userı , diğer databaselerd kullanma imkanımız varmı, teşekkürler

Merhaba,
Plesk'de oluşturmuş oldugunuz db_name in altına dileceginizce user açabilirsiniz.

Sordugunuz soru bir DB yi diger sitelerde kullanabilirmiyim ise connection ayarlarını yaptıgınız halde dilediginiz sayıda siteyi aynı serverdan tek db ile kullanabilirsiniz.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Merhaba,
Plesk'de oluşturmuş oldugunuz db_name in altına dileceginizce user açabilirsiniz.Sordugunuz soru bir DB yi diger sitelerde kullanabilirmiyim ise connection ayarlarını yaptıgınız halde dilediginiz sayıda siteyi aynı serverdan tek db ile kullanabilirsiniz.

gdin teşekkür ederim ,sorum başka mesela bir userımız var , bu userı iki db de kullanabilirmiyiz , plesk panelde.

ben yapamadım , mecbur her db ye ayrı user açıyorum

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mywedding, ne demek istediğini anlamadım. Ama her bir database, zaten domain altında açıldığı için, bir domain altında açtığın database'e bir başka domain altından database user açamazsın ki?

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bahsettiginiz DB user ilişkilendirme ise plesk de sanırım yok ancak Cpanel de var.

Kod:
$user = "kullanıcı_adı";
$pass = "şifre";
$dbname = "asddsa";
$dbhost = "localhost";
//////////////////////////////////////
mysql_connect("$dbhost","$user","$pass");
mysql_select_db("$dbname");
$db=mysql_connect("$dbhost","$user","$pass") or die ("Sisteme Baglanilamadi."); //

Yukarida ornek olarak 1 kullanıcı ile baglaniliyor. siz diyorsanızki Bu asddsa database'ine başka userpass'lar atayayım-ki başka domainler altındada çalıştırayım. bunun hiçbir mantik degeri bulunacagini sanmiyorum hersekilde ayni host ve kodlar icerisinde olacagi icin ayni hizmeti sagliyacaktir. Bu nedenle Plesk boyle bir eklenti yapmadigini saniyorum. Ancak Cpanel'de soyle bir durum var.

1 DB'niz var Bu DB ye istediginiz gibi onlarca kullanıcı ilişkilendirebiliyorsunuz. Ama ayni mantik hicbir anlami olmuyor bence..

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soru anlaşılmamış pek.. :)

Her DB için ayrı ayrı kendi userı belirlenmek zorunda..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5