İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk 'de Subdomain Oluşturmak

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar,

Plesk 'de subdomain oluşturdum, örneğin forum.site.com. Fakat plesk ayarında başka bişey yok, Quota ve FTP ayarı var o kadar. Ancak ben bunu nasıl bağlıycam http://www.site.com/forum/index.php 'ye ? :rolleyes:

http://forum.site.com 'a ftp ile bağlanıyorum yine forum.site.com olarak ama yine aynı yere bağlanıyorum yani site.com ile bağlandığım yere geliyorum. Ben bunun ayarını nasıl yapıcan, tek tek ve ayrıntılı açıklayabilecek bir arkadaşım var mı, çok makbule geçecek.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw arkadaşlar bir Allah'ın kulu yokmu bu kadar kişide Plesk'de subdomain oluşturmayı anlatacak?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
site.com'un altindan forum'a yonlendirme yapmak istiyorsun anladigim kadariyla, kok dizine index.php tanimla asagidaki gibi

Kod:
<?php
header("Location: http://www.site.com/forum/index.php");
?>

Plesk te subdomain forwarding icin yeni domain eklemeye gel, subdomain olarak gir ve hosting tipini Frame Forwarding To Url olarak sec.

ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ftp de direk girişte ilk anlık girişte yani subdomain klasoru var, onun içindede forum dizini. onun içine meta refresh yada php ile header atarsın.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap için saol ama Plesk'de "Frame Forwarding To Url " falan diye bişey yok. Subdomain oluştur yerinde sadece QUTA ve FTP ayarı va, onları da domain ile aynı yap seçeneğini tıkladığın zaman onlarda da başka ayar yapmıyosun.

Senin verdiğin kos www.site.com açılış sayfasını sirek olarak foruma yönlendirmek. Ben bunu istemiyorum ki. Normal sayfam yine açılacak ancak :

ekart.site.com
forum.site.com
toplist.site.com

şeklinde kullanmak istiyorum ben bölümleri. Pleskden subdomain oluşturuyorum ama bağlamaları nasıl yapıcam o ayarını bilmiyorum

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

Hmm tamam dostum çok saol, oraya özel bir klasör atmış kendi gördüm. Eywallah. ;)

Peki şimdi ben site.com/forum daki forumu aynen devam ettirsem, aynı forum dosyalarını olduğu gibi subdomains içindeki forum içine atsam, zaten ikisi de aynı Database 'e bağlı olduğu için ikisi de aynı şekilde işlemez mi?

yani site.com/forum ile forum.site.com 'u aynı anda kullanmış olurum. Öyle olur saırım değil mi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Frame Forwarding URL , yeni domain ekleme yerinde olmali, subdomain ekleme yerinde degil tabii. Ayni database'e ekli giderlerse senkronize islerler ama iki ayri forum bosuna disk yeri kaplayacaktir. header yollayarak forwardla daha iyi.

ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

Hmm tamam dostum çok saol, oraya özel bir klasör atmış kendi gördüm. Eywallah. ;)

Peki şimdi ben site.com/forum daki forumu aynen devam ettirsem, aynı forum dosyalarını olduğu gibi subdomains içindeki forum içine atsam, zaten ikisi de aynı Database 'e bağlı olduğu için ikisi de aynı şekilde işlemez mi?

yani site.com/forum ile forum.site.com 'u aynı anda kullanmış olurum. Öyle olur saırım değil mi?
Her dosyalarını editlemende değiştirmek için kasmak hoşuna giderse yapabilirsin DB aynı db sonuçta fark olmaması gerekli. Ben iki ayrı siteyi aynı DB de götürüyom :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5