İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

plesk hata

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Operation failed

The operation you were performing failed. You can retry the operation with or without changing its parameters. You may also want to report this problem to our support so that we could help you as soon as possible.

DefPackageMng() constructor failed: defpackagemng failed: Access is denied. (Error code 5) at CreateProcess 'C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c ""C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\bin\defpackagemng.exe" --get"'
at execUtil C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\bin\defpackagemng.exe --get on C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin(PleskSrvClient::execUtil line 420)
at execute console command --get(vconsoleapp::start line 128)
at execute "C:\Program Files\SWsoft\Plesk\/admin/bin/defpackagemng" --get(vconsoleapp::run line 138)
---------------------- Debug Info -------------------------------
0: C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\plib\class.DefPackageMng.php:14 psaerror(string "DefPackageMng() constructor failed: defpackagemng failed: Access is denied. (Error code 5) at CreateProcess 'C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c ""C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\bin\defpackagemng.exe" --get"'
at execUtil C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\bin\defpackagemng.exe --get on C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin(PleskSrvClient::execUtil line 420)
at execute console command --get(vconsoleapp::start line 128)
at execute "C:\Program Files\SWsoft\Plesk\/admin/bin/defpackagemng" --get(vconsoleapp::run line 138)")
1: C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\plib\class.Components.php:171 defpackagemngmaker()
2: C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\plib\class.Components.php:97 components->getcomponetslist(boolean true)
3: C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\htdocs\login_up.php3:76 components->componentupdate()

pleskte bu hata neden kaynaklanır nasıl giderilir.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Plesk reconfigurator'u dener misiniz ? Olmazsa sanırım üzerine tekrar kurulum yapsanız da data kaybınız olmayacaktır. Ancak yine de araştırmanızı öneririm.

A

ay-tr

Misafir
yapacağın şey öncelikli olarak başka bir windows serverden Windows/System32 den cmd.exe dosyasını bulup hata veren sunucudaki ile değiştirmek birde oyle denermisin. sanırım sorun bundan kaynaklanıyor.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Access is denied.. açısından inceleyin problemi. Sunucunuzda hatalı güvenlik ayarları yapılmış olabilir.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows klasörü içindeki System32 klasörünün içine gir orda cmd.exe dosyasını sağ tıkla ve özelliklere gir. permision yani yetki verdiğin bölüme gir ve orda şu dediğim yetkileri ayarla,

* Administrators - Full Control
* System - Full Control
* Service - Read+Execute; Read
* Interactive - Read+Execute; Read

Sorunun %99.99 çözülecektir..

Bilginize..

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows klasörü içindeki System32 klasörünün içine gir orda cmd.exe dosyasını sağ tıkla ve özelliklere gir. permision yani yetki verdiğin bölüme gir ve orda şu dediğim yetkileri ayarla,

* System - Full Control

Bilginize..

Merhaba bende arkadaşla aynı hatayı alıyorum yanlız benimki biraz farklı

The operation you were performing failed. You can retry the operation with or without changing its parameters. You may also want to report this problem to our support so that we could help you as soon as possible.

FileList::init() failed: ls_dir_wrapper() failed: Unable to logon user (WIN1\Tafali): (1331) Logon failure: account currently disabled.
---------------------- Debug Info -------------------------------
0: C:\Program Files\SWsoft\Plesk\admin\htdocs\filemanager\filemanager.php:690

File manager a girerken bu hatayı alıyorum.İzinlere baktım sizin dediğiniz gibi.Ayrıca Ftp ye bağlanılmıyor.Ftp olarak Gene6 FTP Server kullanıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam sizede yardımcı olayım.

uzak erişim kurun masa üstündeki bilgisayarımı sağ tıklayın yönet diyin, Local Users and Groups u tıklatın ordan users i seçin.

orda disable yani çarpı işareti ile belirtilmiş kapalı olan hesabı bulun, sağ tuşa basın Properties i seçin. Account is disabled kutucuğunu kontrol edin. sorununuz çözülecektir.

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Account is disabled kutucuğunu kontrol edin. sorununuz çözülecektir."

ile kastım yanlış anlaşılmasın o acountu enable yap idi kastım.. sonucu yazarsan aynı sorunu olan arkadaşlar için güzel olur.

Saygılarımla,

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam sizede yardımcı olayım.

uzak erişim kurun masa üstündeki bilgisayarımı sağ tıklayın yönet diyin, Local Users and Groups u tıklatın ordan users i seçin.

orda disable yani çarpı işareti ile belirtilmiş kapalı olan hesabı bulun, sağ tuşa basın Properties i seçin. Account is disabled kutucuğunu kontrol edin. sorununuz çözülecektir.

Saygılarımla,

Çok teşekkür ederim.Problem çözüldü.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rica ederim sorununuz çözüldü ise benden mutlusu yoktur.

Saygılarımla,

Celicasa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

* System - Full Control

Bilginize..

Arkadaşım dediklerini yaptım hatta systemde full control ayarı yokmuş onunda kutusunu işaretledim sorunum çözüldü. sırf sana teşekkür etmek için üye oldum kardeş. Allah razı olsun. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5