İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk Mailenable ile gelen virus hakkinda bilgilendirme

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunun temel kaynagi rootkit adinda bir virustur fazla bilinmemesi sebebi ile bircok virus programi tanimiyor.

Bu virus sistem dosyalarinin icine girerek gizleniyor. Ayni zamanda bircok zararli trojen ve truva atlarinin sisteme gizlice girmesini ve gizlenmesini sagliyor. Diger bir tehlikede bu virus sayesinde bircok heker kolaylikla sisteme girebiliyor. Virusu temizlemek baya bir zor. Su anda tam anlami ile hangi virus programinin bu virusu engelledigini bilemiyorum. Piyasadaki rootkit temizleyen programlarda pek bir ise yaramiyor bildigim ve bilmedigim bircok programi denedim ancak herhangi bir ise yaramadi sorunu format ile cozebildim.

Size virus programi olarak tafsiyem clamwin etkili olabiliyor.

Onemli bir tafsiye daha mutlaka sifrelerinizi degistirin ve sunucunuzun yedegini gunluk olarak alin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5