İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk panel disk space sorunu ??

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özelliklerden baktığımda 300mb lık yer gözüküyor .. Öyle yükle kaldır felan yapıyordum.... Hiç kotası ne kadar dolmuş diye dikkat etmemiştim.Bugün boş yer yok dedi halbuki vardı neyse bayağı gereksiz dosya vardı 50 -60 mb kadar bunları sileyim dedim bari.. Onları sildim bana hala dolu diyor ..Ve hiçbirşey yükleyemiyorum..Bu plesk panelle alakalı bişeymi .. Bişeyinimi kurcaladım anlamadım :)

17qz.jpg

28dx.jpg

Bu resimlere göre benim boş yerim var değilmi ..

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu 2. resim hosting setup kısmından alınmış görüntüler..
Diğeri ise paneli genel görüntülerken alt tarafta bilgilerin yazılı olduğu kısım .. nekadar kullanıldığını felan yazıyor...
51.MB sabit kaldı bende birşeyler silsemde aynı kullanım miktarı değişmiyor :(. Birde hiçbirşey yokken nasıl 50 mb kalıyor. database 4 mb geriye 47 mb boşyere gidiyor..
Domain setup bölümünden nekadarlık alan olduğuna baktım.. 2.resimde görüldüğü gibi..
Orda yazan değer doğrudur dimi.Yani bana okadar gösteripte daha azını vermiş olamaz...

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Limitlerin de sınırsız olarak ayarlanmış bir gariplik var. Ben de plesk kullanıyorum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sildiğin dosyalar hemen yansımaz kontrol paneline ama limit aşımı durumunda silince dosyaları tekrar atılabiliyordu rahatlıkla.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Limitsiz olmasının sebebi sponsordan kaynaklanıyor.. Bi arkadaş verdi saolsun.. Habirede soramıyorum.. Çok meşgul uğraşamadığı için bana verdi.. Bende plesk 'e daha alışamadım..
Neyse yarını bekleyeyim heralde geç yansıyor ama bukadarda geç olmaması lazım. Birde kota 300 mb dimi doğru yere bakıyorum..
Domain setup-Hard disk quota

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır orda 51 mb yazıyor .. 1.resimde olduğu gibi..

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orası asıl limitlerinin belli olduğu yer sorun anlaşıldı galiba. Belki de arkadaşın önce 300mb yer ayırdı daha sonra alanı kısıtladığı için limitlerden eski dosyaların kalabiliyor ama toplam alanın 51mb'ın altına inene kadar dosya silemediğin için yeni dosya yükleyemiyorsun.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Reseller olabilir mi? Veya sakın log. dosyaları çok fazla yer kaplıyor olabilir mi?

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onu düşünürek log dosyalarınıda silmiştim..
Ama bana kullanılan 51 mb diyor.. (1.resimde görüldüğü gibi)
2.resimde görüldüğü gibide 300 mb kotam olduğunu söylüyor eğer doğru yerlere baktıysam..
Plesk panel kullananlar daha iyi bilir.. Oyüzden sordum..

Ekleme: Reseller olup olmadığını nasıl anlayacağım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5