İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk Panel gd Destegi (linux)

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Serverda plesk 7.5.4 reloded kullanıyorum fakat bazı sistemleri kurdugumda GD desteginin bulunmadıgını söylüyori nasıl gd destegini yukleyebilirim.

apt-get install gd2 şeklıde yukleme yapabilirmiyim eğer yaparsam plesk'te sorun olurmu saygılar....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Plesk'in otomatik yüklemesi yoksa, PHP'yi kaynaktan yeniden derlemen gerekiyor.

# wget http://us2.php.net/get/php-4.4.4.tar.gz/from/this/mirror
# tar xvfz php-4.4.4.tar.gz
# cd php-4.4.4
# ./configure --with-mysql --with-curl --with-gd
# make
# make install
# service httpd restart

GD kütüphaneleri yüklü değilse (zlib-libpng,libjpeg) bunları da ayrıca yüklemen gerekecektir. Configure ederken hata bulursa ekrana verir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Serverda plesk 7.5.4 reloded kullanıyorum fakat bazı sistemleri kurdugumda GD desteginin bulunmadıgını söylüyori nasıl gd destegini yukleyebilirim.

apt-get install gd2 şeklıde yukleme yapabilirmiyim eğer yaparsam plesk'te sorun olurmu saygılar....
işletim sistemin sanirsam debian, apt-get ile yukleyebilirsin php yi tekrardan derlenemene gerek yok ilgili islemi kendisi uygulayacaktir. sadece ini dosyasinda modulu aktif edeceksin.

centos kullaniyorsun yum install gd2 diyebilirsin.

dipnot: tekrardan derlememenin sebebi "phpize" dir. her eklentide php tekrardan derlenmesin diye phpize sistemi yapilmistir. yum veya apt-get ile yapamazsan direk gd2 nin tar.gz sini yukleyip ac, actigin klasor icinde
phpize
./configure
make
make install
demen yeterli olacaktir.

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Setting up fontconfig (2.3.1-2) ...

Creating config file /etc/fonts/local.conf with new version
Updating font configuration of fontconfig...
Cleaning up category cid..
Cleaning up category truetype..
Cleaning up category type1..
Updating category type1..
Updating category truetype..
Updating category cid..
Regenerating fonts cache... done.

arkadaşlar sanırım sorunsuz kuruldu nasıl aktif edicegim yada nereden anlıycam ben bunun çalıştıgını

bu da php.info Sorgusu

hala çıkaramadım güvenlik resmini

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5