İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk panel konusunda yardım

F

fenerli

Misafir
2 senedir bir arkadaşla shared hosting kullanıyoruz. Bir kaç gün önce arkadaşla birlikte bir ded. aldık 5 tane kullanılabilir IP verildi (host satmak için değil kesinlikle) fakat kontrol paneli PLESK v7.1.7 , daha önce CPanel kullanıyorduk bu paneli iyice öğrenmiştik. Problemimiz şu; domainlerden hangisinin ded. için olacağına karar verdik (yani diğer domainleri bu domainin ns sine yönlendireceğiz) karar verilen domain için bize verilen, IP lerden 2 tanesini domain firmasında ayarladıktan sonra, ded. üzerinde PLESK kontrol panelinde de bir ana domain ayarı yapacakmıyız ?
Yani
anadomain.com - dedicated erişim domaini
diğer domainlerde de ns1.anadomain.com ns2.anadomain.com diyebilmek

Biraz karışık anlattım sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

S

Surkent

Misafir
Arkadaşım Plesk Paneli Kullanıyoruz. Firma Olarak Çokta İyi Bit Panel. Sorunun Varsa [email protected] Kaan AKSU Gel İstediğin Konuda Yardımcı Olurum.

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bunu bi dene.

Bir reseller hesabı aç.
A firması.
o firmayı açtıktan sonra içine gir panelde.

Araçlar dan ip havuzuna gir.
ordaki seçili ip ne onu bilmiyorum eklemek istediğin ip var ise ekle.

sonrada bi domain e gir.
dns yönetiminden ip numarasını seç.

sonra o ip numarasını ns olarak domainden tanıt.

bu kadar.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
domain aldığın yerden

nameserver

olarak tanımlamaları yaptırtman gerekiyor.

ns1.Domain-Adi
ns2.Domain-Adi

bunlara, sana verilen 5 ipden 2 tanesini yaziyorsun.

Sonra, panelden, ns1. ve ns2.Domain-Adi olarak dns eklerseniz. yukaridaki ip adreslerini goz onune alarak.

Olay bu kadar. Anlatabildiysem ne mutlu :)

S

Surkent

Misafir
Dostum Add New Client Tıkla Daha Sonra Reseller Kulanıcısı Yarat. İp Belirle.
Permisons Sayfasındaki Tüm Kurucukları Tıkla. Daha Sonra Limits Ten Limit Belirledikten Sonra. Add New Domain Diyerek Yeni Domain Oluştur. Domain Adınız Yaz Tamam ( Ok ) Tuşuna Bas Sonra Pyshcal Hosting Seç İlerle.Ftp Kullanıcı Adı Ve Şifreni Gir. Altta Services Bölümündeki Tüm Kutucukları İşarretle Sonra Tamam (ok) Tuşuna Bas. Domain User Bölümüne Gel Tüm Kutucukları Tıkla Domain Host Kontol Paneli İçin Şifre Belirle Kullanıcı Adı Panelde Sabit Olur Domain.com Şeklinde. Sonra Limits E Gel Limit Belirle Olay Bu Kadar. Sorun Olursa Yaz.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Surkent' Alıntı:
Dostum Add New Client Tıkla Daha Sonra Reseller Kulanıcısı Yarat. İp Belirle.
Permisons Sayfasındaki Tüm Kurucukları Tıkla. Daha Sonra Limits Ten Limit Belirledikten Sonra. Add New Domain Diyerek Yeni Domain Oluştur. Domain Adınız Yaz Tamam ( Ok ) Tuşuna Bas Sonra Pyshcal Hosting Seç İlerle.Ftp Kullanıcı Adı Ve Şifreni Gir. Altta Services Bölümündeki Tüm Kutucukları İşarretle Sonra Tamam (ok) Tuşuna Bas. Domain User Bölümüne Gel Tüm Kutucukları Tıkla Domain Host Kontol Paneli İçin Şifre Belirle Kullanıcı Adı Panelde Sabit Olur Domain.com Şeklinde. Sonra Limits E Gel Limit Belirle Olay Bu Kadar. Sorun Olursa Yaz.

selam permission bölümüne dikkat etmeni öneririm..kullaniciya yanlislikla shell yetkisi verebilirsin..ve diger yetkileri..bu bölüme dikkat et..

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bunu bir türlü hiç kimse anlamak istemiyor. cpanel i bilemiyorum ama Pleskte ana domain diye bir şey yoktur. siz ana domain diye bağlandığınız domaini ana domain sanıyorsunuz örn : https://www.anadoluserver.com:8443 buraya girince kullanıcı adınızı yazın her halukarda
istediğiniz şey çıkar yada sunucuda bulunan herhangi bir sitenin paneline girin göreceksiniz login ve şifreyi kendinizinki yapın paşalar gibi panelinize giriyorsunuz. hosting panellerinin nasıl ayırt edildiğine gelince https://www.anadoluserver.com:8443 yazıp yada ip ile de bağlanabiliyorsunuz https://72.36.131.99:8443 buradan hostingi com,net,org uzantısı ile birlikte yazıp şifreyi giriyorsunuz. Pleskten anlarım yardıma ihityacı olanlar gelebilir : [email protected]

F

fenerli

Misafir
sorun şu idi nameserver olarak atamak istediğim domaini plesk v7.1.7 panelde nasıl tanımlarım

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Üye olamadim bende ayni dertten muzdaribim.
Plesk panel var bu yeni sevrerda ama hic anlamiyorum kullanmaktan. CPanele alismisim.
Bir arkadas bana davet yollarsa iyi olur.
Simiden tesekkürler

T

TGB

Misafir
2 senedir bir arkadaşla shared hosting kullanıyoruz. Bir kaç gün önce arkadaşla birlikte bir ded. aldık 5 tane kullanılabilir IP verildi (host satmak için değil kesinlikle) fakat kontrol paneli PLESK v7.1.7 , daha önce CPanel kullanıyorduk bu paneli iyice öğrenmiştik. Problemimiz şu; domainlerden hangisinin ded. için olacağına karar verdik (yani diğer domainleri bu domainin ns sine yönlendireceğiz) karar verilen domain için bize verilen, IP lerden 2 tanesini domain firmasında ayarladıktan sonra, ded. üzerinde PLESK kontrol panelinde de bir ana domain ayarı yapacakmıyız ?
Yani
anadomain.com - dedicated erişim domaini
diğer domainlerde de ns1.anadomain.com ns2.anadomain.com diyebilmek

Biraz karışık anlattım sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Pleskte IP POOL üzerinden kullanacağın IP adresleri eklendiyse, tek yapman gereken ilgili IP adreslerine çıkan NAMESERVER ları oluşturman. Bu NSleri panelde tanıtman gerekmez.

Daha sonra sunucu üzerinden çalıştırmak istediğin domaini o NSlere yönlendir ve ADD DOMAIN ile paneline ekle. Burada dikkat etmen gereken domaini ekleyeceğin CLIENT da IP POOL da iplerin seçilmiş olması gerektiğidir.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Siteye Girişte parola soran panel

arkadaşlar siteme girişte parola ve kullanıcı adı soran bir panel çıkıyor. bunu ortadan kaldırmak için yardımınıza ihtiyacım var. ip pool açık olabilir diye bir şey denildi ancak ip pool u bulamadım :( setupta dediler setup ı da bulamadım acil desteğe ihtiyacım var...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5