İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk panelde server NS ayarı yapmak (acil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ilk defa plesk kullanıyorum, bu makinayı biraz önce teslim aldım. düzenlemelerini yaptıktan sonra, sanırım serverın nslerinin ayarlanmamış olduğunu gördüm.

Server > DNS zone template'da ayarların hepsi boş şekilde.

plesk.jpg

serverin ns gibi ayarları yapılmamış durumda mı? eğer yapılmamışsa nasıl yapabilirim? ns ayarının olup olmadığına buradan bakılmıyorsa nereden bakılıyor?

teşekkürler :)

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır Atay abi pleskte ns ayarlaman için bir yer yok yanlızca nslerini belirlediğin domainin dns kısmana ns1.siteismi.net ns2... diye eklebilirsin.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
nsleri oluşturacak domaini kayıt ettiğim yerden ns1.domain.com ns2.domain.com olarak ns oluşturduktan sonra bu nsleri panelde tanıtmıyorum yani ve her yeni hesap açtığımda, dns bölümünden ns1.domain.com ns2.domain.com diye tek tek giriyorum. öyle mi ?

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nsleri oluşturacak domaini kayıt ettiğim yerden ns1.domain.com ns2.domain.com olarak ns oluşturduktan sonra bu nsleri panelde tanıtmıyorum yani ve her yeni hesap açtığımda, dns bölümünden ns1.domain.com ns2.domain.com diye tek tek giriyorum. öyle mi ?

evt aynen öyle

hasoben

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucunuzdan server bolumunden dns bolumune girin a kaydı ıcın ns.1 ve ns2 yapın kaydedin ayrı ayrı
otamatik host açtınızda tanımlanacaktır tek tek her seferde yapmanıza gerek yoktur....
www.etkimedya.net
[email protected]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5