İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk'de mysql karakter problemi ?

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel'de olan sitemi plesk panelli linux vps'ime taşıyorum, fakat mysql yedeğini yüklerken ilk
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=5
var diye hata verdi bütün tablolardan, bunu sildim ve sql'u yüklemeyi başardım, şimdi ise türkçe karakterler abuk subuk şekillerde çıkıyor bu problemi nası çözerim ?

edit: şuan site bu halde http://izlehadi.com/ yardımcı olabilcek yokmu ? , kategorilere bakarsanız anlarsınız sorunu..

teneke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=5

tablolarda kısmını sil sorun kalmaz

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1 AUTO_INCREMENT=5

tablolarda kısmını sil sorun kalmaz

yazdıklarımı okumuyorsun sanırım, sildim mysql'u import ettim fakat türkçe karakter hatası veriyor sanırım sorun charset latin1 yapmam gerektiği için fakat plesk'deki phpmyadmin'den charset seçemiyorum..

edit: Eski cpanel host'umdan yedek alınca örneğin müzik şöyle çıkıyor ( site orda karakter problemi olmadan çalıştığı halde ) :
INSERT INTO `vi_kategori` VALUES (5, 'Müzik');
acaba yedeği mi yanlış alıyorum yoksa bunu import edince müzik olarak okuması mı lazım ?

edit(2): Script'i 0 yükledim yine karakter problemi var sanırım plesk'den charset ayarlanmadığı için kaynaklanıyor, ne yapabilirim bu konuda ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5