İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk'de Name Server Oluşturma

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk'de Name Server Nasıl Oluşturabilirim. İngilizce Panel olduğu için pek anlamadım açıkcası :) Yardımlarınızı bekliyorum.
Tayfun

emuzzik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece domainden NS yaratman yeterli... Plesk otomatik olarak algılamakta. Herhangi birşey yapmana gerek yok.

İyi çalışmalar

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle yaptım fakat bir değişiklik olmadı Server panelinden NS falan diyor ama. Bu arada kullanıcı değilim server sahibiyim. yani kullanıcılar yapıyor domainden server sahibinni ns falan ayarlaması gerekmiyormu???

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır plesk de herşey otomatik dir, kullanıcıya 2 ip adresi ver ns lerini domain panelden yapsınlar, senin hiç bir şey ayarlamana gerek yok.

Bu arada sol menüden server, componenetler, dns server i tıkla orda hangisi kurulu görülüyor söylermisiniz bind filan kurulu ise sorun çıkarta bilir. ne kurulu onu söylersen alternatif ve kurulum bilgisi verebilirim.

Saygılarımla,

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resimden bakabilirsin
resim_986762822.GIF

Server kısmında dediğin yer yok sanırım componenetler info var ama onun içindede de DNS ile ilgili birşey yok :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5