İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Plesk'te admin ftp şifresi değiştirme?

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk'te tüm şifrelerimi değiştirebiliyorum, bir tek admin kullanıcı adıyla bağlandığım ftp şifresi değişmiyor. Plesk control panel şifremi değiştirdim, domianlerin içindeki userların şifrelerini falan herşeyi değiştirdim fakat bu admin ftpsi hala aynı.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Admin FTPsi derken ?

Plesk'ten Herhangi bi domain FTP şifresini değiştirmek istiyorsanız Domain'E geçip "Ayarlar" Sekmesinden FTP şifresini değiştirebilirsiniz.

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımlarınız için saolun arkadaşlar ama problemimi tam anlatamadım galiba.

plesk kontrol paneline giriş yaparken;
kullanıcı adı: admin
şifre: 111111

idi. Aynı bilgilerlerle ftp'ye de bağlanabiliyordum.

Şimdi ben gittim passwordumu değiştirdim;
kullanıcı adı: admin
şifre: 222222

Şu an bu password ile plesk'e girişimde bir problem yok. Fakat FTP için bu bilgileri kabul etmiyor. FTP'ye hala 111111 şifresi ile bağlanabiliyorum.

Çok basit bir şeyi göremiyorum galiba??

Teşekkürler

D

Dot Net

Misafir
plesk giriş şifresini değiştirdiğinde ftp şifren değişmiş olmuyor ki. ftp şifreni değiştirmediysen yine 111111 olacaktır.

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bendeki Plesk 8.0.1

Userlarımının hepsinin şifresini değiştirdim ama burada admin diye bir user yok.

Nerden değiştireceğim admin ftp passwordu?

Çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalışan herkese.

D

Dot Net

Misafir
panelde domaınlerının alt alta sıralandıgı sayfa var ya. orada en ust bölümde "düzenle" var. oradan değiştiriyorsun.
bendeki plesk 7.5.6

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaw bende valla çıkmıyor dediklerin.

Çok teşekkür ederim yine de.

Hala beceremedim :(

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk'te FTPsine bağlanmak istediğiniz site mevcut mu ? yani kendi sunucunuzdamı ? eğer sizde ise Domain Ayarlarından FTP bilgilerini değiştirmeniz mümkün...

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucu kendi sunucum.

Admin şifresi hiçbir domaine bağlı değil. 1tek domainim var sunucuda onun da ayrı kullanıcısı var zaten.

Hala beceremedim şu işi :(

Teşekkürler

I

i.s.a.q

Misafir
serdarbakar' Alıntı:
Sunucu kendi sunucum.

Admin şifresi hiçbir domaine bağlı değil. 1tek domainim var sunucuda onun da ayrı kullanıcısı var zaten.

Hala beceremedim şu işi :(

Teşekkürler

Şimdi Öncelikle

Yanlıi bir tanım söz konusu

ADMİN Panel Kullanıcısı Diye Birşey Vardır Evet.Ancak ''Admin FTP Kullanıcısı'' Diye birşey Yoktur.

Ftp Ye Bağlanabilirlik Panelden Eklenen Bir Domain ile alakalıdır.

Örneğin Pleske hebele.com diye bir domain eklediniz.Bu Domaine ftp Bilgisi olarak 11111 diye bir şifre tanımladınız ancak bu şekilde ftp ye bağlanabilirsiniz.

Ayrıca Daha Sonra Bu Şifreyi Değiştirmek Istıyorsanız Plesk Panelden Domainin İçine girip Ayarla(Edit) Kısmından Ftp şifresini değişebilirsiniz.Yada Sunucudan ISS bolgesınden değişebılırsınız.

Bunun dışında herhangi Admin ftp diye bir tanımlama yok.

Saygılar.

serdarbakar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl tanımlanır bilmem ama ben FTP programımın kullanıcı adına "admin" yazıp bağlanabiliyorum. Bu kullanıcı adı da hiçbir domainin altında gözükmüyor.

(Hosting şirketime söyledim onlar değiştirdiler şifreyi. Herkese teşekkürler)

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk de admin kullanıcısına ait herhangi bir farklı ftp yoktur. admin şifresini sunucu (server), şifre değiştir bölümünden değiştirirsin. ftp yi ise plesk de reseller içinde hosting içinden ayarlar (setup) bölümünden değiştirirsin..

Saygılarımla..

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl tanımlanır bilmem ama ben FTP programımın kullanıcı adına "admin" yazıp bağlanabiliyorum. Bu kullanıcı adı da hiçbir domainin altında gözükmüyor.

(Hosting şirketime söyledim onlar değiştirdiler şifreyi. Herkese teşekkürler)

sen bu ftp ıle nerelere erısebılıyorsun kı

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Admin ftp diye bişey bende duymadım.
Eğer öyle bir ftp varsa serverdaki tüm domainlerin ftp sine ulaşabilmesi gerekir.

Böyle bişey varda biz bilmiyorsak ayıp etmişiz demektir.

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Admin ftp diye bişey bende duymadım.
Eğer öyle bir ftp varsa serverdaki tüm domainlerin ftp sine ulaşabilmesi gerekir.

Böyle bişey varda biz bilmiyorsak ayıp etmişiz demektir.

:D öyle bişey var. @disconnect .
burdaki karmaşa arkadaşın olayı panele baglamasından kaynaklanıyor. panel harici
sunucuyu kuran kişi arkadaşa özel kullanıcı tanımlamıştır FTP server ile istenirse tüm C:\ ye erişebilirsiniz. tavsiye etmem

Kolay gelsin

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
:D öyle bişey var. @disconnect .
burdaki karmaşa arkadaşın olayı panele baglamasından kaynaklanıyor. panel harici
sunucuyu kuran kişi arkadaşa özel kullanıcı tanımlamıştır FTP server ile istenirse tüm C:\ ye erişebilirsiniz. tavsiye etmem

Kolay gelsin
İis üzerinden bu mümkündür. Ftp klasörü olarak C: veya inetpub gösterilebilir.
Ama plesk üzerinde buna benzer bi ayarlama şekli yok. Ben hiç görmedim.

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panelle ilgisi yok zaten yazmışım. Anlatan panele baglamış. Plesk kendi kullanıcılarını oluşturur ve yönetir. diger kullanıcılara müdahale etmez.
Soru içeriği yanlış oldugundan soru fazla anlaşılmamış. ftp hesabı elle oluşturulmuş. windows uzerinden. yine aynı şekilde silinmiş olması doğal.

Unutmadan windows'ta FTP kullanabilmeniz için bir domain adınızın olması gerekmez.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
panelle ilgisi yok zaten yazmışım. Anlatan panele baglamış. Plesk kendi kullanıcılarını oluşturur ve yönetir. diger kullanıcılara müdahale etmez.
Soru içeriği yanlış oldugundan soru fazla anlaşılmamış. ftp hesabı elle oluşturulmuş. windows uzerinden. yine aynı şekilde silinmiş olması doğal.

Unutmadan windows'ta FTP kullanabilmeniz için bir domain adınızın olması gerekmez.
Ben zaten senden öğrenmiştim abi unutmadım. Sayende uzun bir süre panelsiz server yönettim. Tekrar teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5