İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pleskten aldığım yedeğin dosyalarını nasıl görürüm

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar plesk panelimden yedek aldım ve bilgisayarıma indirdim bunu klasör halinde nasıl açabilirim içindeki databaseyi falan inen dosyanın ne uzantısı var ne birşeyi ne yapmalıyım
teşekkürler

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
.psa dosyasının adını .rar olarak değiştir ve aç.
Sitenin dosyaları webdizinde olacaktır. Db leri hiç incelemediğim için birşey diyemiyorum.

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler sayenizde yaptım.birde veritabanını bu tek parça halindemi alıyorda ekliyor o klasöre ???

sametweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba.

Plesk panelden full yedek çektim FTP'ye fakat uzantısı .PSA değil, 23 :) 23 Dosyası diyor. İçinde de 04_04 uzantılı bir dosya var fakat RAR ile açılmıyor.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
pleskten yedek almanın çeşitli Yöntemleri vardır ve sana en kolay en sağlam yedek alabileceğin masa üstünü tavsiye ederim..

uzak masa üstü ile baglanıp yedeklerini aldiğin zaman direk masa üstüne veya direk FTP ye ewn sağlam şekilde yollarsın..

( yukarıda önerdiğim win 2003 için gecerlidir )

ruby

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Linux ise açılmıyor psa. windows yedekleri .rar yaparak açılıyor linuxta aldıgım yedegi ben .rar yaparak açamadım.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
win den aldığın yedek .psa olarak alır
.psa olarak yedek alınır ve o şekilde .psa olarak geri yüklenir

win makinede yedek alamayan varsa 1 sefere mahsus gösterebilirim hem pleskten hem masa üstünden

linuxta ise Genelde Cpmove-login.tar.gz veya login.tar.gz olarak alınır FULL yedek ssh den veya whm den Aynı şekilde geri yüklenir

yedek alma pkgacct geri yükleme restorepkg olarak bilinr..
ssh den ve WHM den rahatca alınır.

ArdaOrer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alınmış .psa uzantılı yedeklerini şayet winrar ile açma konusunda problem yaşıyorsan 7zip adındaki programı kullanmanı tavsiye ederim. Winrardan çalışma konusunda biraz daha hızlıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5