İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pls Yardim... (SPAM)

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PLS YARDIM...

Herkese Merhaba

Şöyle bir problemim wardı yardımcı olan arkadaslara simdiden Cooook tesekkur ederim

Serverımızında bilmedigimiz site tarafından spam yapılmaktadır wede biz bu siteyi arastırıyoruz
bu spam yapan siteyi kolay yoldan bulmak icin ne yapmamız lazım ???

Serverda 120 yakın site war

Planımız ise siteleri 5'erli paketler seklinde olusturup iplere atıyacaz wede yapılan spam hangi
ipden geldigini bularak o ip uzerinde bulanan siteleri tek tek arastırak bulmak

Başına boyle birsey gelen war ise yardımcı olur ise sewinirim

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam yapıyor derken sizin email serverınız kullanılarak başkalarına spam mı gönderiliyor

yoksa sizin email serverla hiç alakası yok kendi email serverlarından (yada relay ayarları açık olan bir serverdan) size spam mesaj mı gönderiyorlar.

biraz detay verir misiniz?

email server kendi elinizin altında mı?
log tutuyor mu?

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nobody mail gönderimini kapattım sorun düzeldi galiba.. bu benim tanıdığım 2-3 kişininde başına gelmişti. exim e virus girmiş felanda olabilir. çünki aynı kodlar ordada vardı..

şuan için sorun yok teşekkürler.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi geçmiş olsun bir de http://www.dnsstuff.com/ adresindene gidin 3 sutun halinde çeşitli işlemler var orta sutunun ilk alanına "Spam database lookup" alanına mail serverınızı girip spam taraması yapın spam listelerine girdiyse birçok email server emaillerinizi kabul etmeyebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5