İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pop up Blokerlerine Yakalanmadan Pop up Nasıl Açtırabilirim?

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar pop up veya benzeri pop tarzlarını blokerlere yakalandırmadan ( engelletmeden ) nasıl açtırabilirim misal Services 2 pack Kullanan birisi Giricek Ama bloke olmayacak bunu yapabilirmiyim böyle bi javascript varmı ?

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir kod var ama kimsenin paylaşacağını sanmam

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kodun paylaşılmamasını anlıyorum ama kod kötü amaçlarda kullanılmayacak sadece ufak bir reklam pop u açılacak örnek olarak inndir.com daki gibi pop under de varmış bu fakat hala bulamadım kodu

C

cappytoi

Misafir
var ama çok az yerde gördüm. iyi niyetle kullanacağını düşünerek bunun yerine, popup blocker olup olmadığını kontrol ettirip ziyaretçiyi içeriğe ulaşamadığı ve popup blockerını iptal etmesi gerektiğini söyleyen bir uyarı vermek. google da aratırsan bu kodu bulursun.
kolay gelsin...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kodu bilmiyorum ama, "flash" ile popup blocker a yakalanmadan popup acildigini soyluyorlardi. Ancak bu firefox da calismiyormus, simdilik sadece IE de. Microsoft belki bu acigi kapatmis bile olabilir, bilemiyorum.

K

Kaplanizma

Misafir
Firefox'ta dahil tüm tarayıcılarda açılan popup var. Fastclick kullanan herhangi bir siteye girdiğinizde göreceksiniz ;)

B

bedava.dk

Misafir
Hem sp2 nin pop up engelleyicisi varki cogu zaman deaktiv durumda birakiyirum,ancak su google toolbar daki pop up u asabilen bir pop up hala tastlamadim.Var deniliyor ama günde yerli yabanci 10 larca farkli site gezmekteyim yine rastlamadim :)

M

maxialem

Misafir
aynen bende de oldu ben de onu araştırıyorum şimdi belki bulurum google torbarı aştı ise baya işe yarar :D

bu sayfadan ziyaretçi gelmiş ama endişeye mahal yok kodu buldum hemde dün akşam google tolbarı delen kod elimde her zaman delmiyo niye ise bazen geçebiliyo onun üzerinde çalışıyorum :D

M

maxialem

Misafir
evet arkadaşlar google toll barı delen pop u bulmuş bulunuyorum ama bir sorunla siteye giren kişinin işlemcisinin o anda 100 de 5 ten buyuk bir kapasite ile çalışması gerekiyo yani başka bir sayfa açmış ise kesin pop upa yakalanıyo cümlemize geçmiş olsun :D

M

maxialem

Misafir
kusura bakma ama kimselere veremem kodu niçin diyeceksin bir arkadaşın dedigi gibi niçin bloker kullanıyoz art niyetli yazılım ve siteler için bu kodu bulana kadar çok ugraşmadım üstelik kendi sitemde bile kullanmaktan vaz geçtim çünkü işlemci bazında baya etkili çalışıyo araştıran bulur tek söylüyecegim standart düşünmeyin beyninizi yorun buluncada kodu kimseye vermeyin tavsiyemdir yoksa herkeste olan kod hiç bir işe yaramaz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5