İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pop up reklamın faydası !

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı arkadaşların forumda popup reklam vermek istediklerini okudum.
Yani kullanıcı aradığı bir kelimede yanlışlıkla senin siteye tıklarsa vay haline. Sayfaların biri kapanmadan öteki açılıyor. Bunu yaparken tekil hit artırma gayretindeler sanırım. Ama bunun bir faydası var mı merak ediyorum. Bir chat sitesinin uygun-değilda elektronikte mobiyada çıkması ve böyle pop up açması kendisine ne sağlayabilir. Benim tek düşüncem benim günlük tekilim 10.000- 20.000 arası deyip belki reklam alabilmesidir. Bunu dışında bu tekil hitin neye katkısı var bilen arkadaşlardan rica ediyorum yazsınlar.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben tamda konu açmayı düşünüyordum popup reklam die ama bence yanlış düşünüyorsun şu anda iki sitem için popup uyguluyorum o da şu şekilde bir sitemde çıkışta yani adam siteden çıktıgı zaman diğer sitem açılıyor konu olarak pek çok uçuk farklar tek fark adsensedeki tık oranı :)

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
popup reklam hedef ziyaretçiye hitap etmez genel olarak herkeze hitap eder.
sonuçta bundanda fayda sağlarsın. hit ne kadar yüksekse gelirinde bunla doğru orantılı artar ;)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ben şahsen sık gezdiğim bi site değilse popup açan bi siteye bi daha uğramam bi nevi kara listeye alırım.

bu, reklamlarına zorla tıklatma olayından farksız..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöyle düşün bir web siten var ve sadece adsense ve diğer reklamlar için açtın? Normal şartlarda bu siteni google da belirli bir yere getirmen 3 ay gibi bir süre ister, yani standartlara oturması için... Ama bu süre içerisinde 5000 popupdan her gün ziyaretçi gelse, bu 5000 kişinin %90 ı direkt kapatsa pencereyi sana 500 kişi kalır, iyi bir reklam yerleşimi ile %10 tıklama alsan en kötü ihtimalle 50 tıklama eder... Buda ortalama günlük 5 USD eder yani bir ay içerisinde 150 dolar kar edersin, 150 doların 50 dolarını reklam verene aktarırsın cebinede 100 dolar koyup sinemaya gidersin :)

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Popup reklamlar bence eskiden olduğu kadar yaygın ve etkin değil artık.
Yeni nesil browserların neredeyse tamamı bu pop-upları engelliyor bi şekilde.

Bir zamanlar ben de kullanırdım bunu. Özellikle yeni sitelerimi sayaç/toplist sitelere üye yapardım ve bu yeni siteme diğer sitelerden popup hit beslerdim. Sonuçta yeni sitem sayaç/toplistlerde (zirve, iyinet, vs.) daha yüksekde çıkardı ve bana da dolayısıyla bu sitelerden daha fazla "targeted" trafik gelirdi.

Ama şunu gördüm ki, pop-up açıyorsan, reklamı açtığın sitendeki ziyaretçi kaybı diğer sitedeki kazançdan daha fazla oluyordu.

Uzun lafınkısası, bence bu tarz reklam vermek de almak da çok mantıklı değil artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5