İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Popup kodu

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Selam. sitemde yeni açtığım bir bölümü siteye girişte popup olarak açtırmak istiyorum. aşşağıdaki kodu buldum ama sayfayı her yenilediğinde açılıyor popup ve rahatsız edici oluyor. benim istediğim her ip e günde bir kere açılsın veya üyeri rahatsız etmiyecek bir şekilkde nasıl ayarlıyabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

benim bulduğum kod:

HTML:
<SCRIPT language=JavaScript>

function popupPage() {

var page = "index.htm";

windowprops = "location=no,scrollbars=no,menubars=no,toolbars=no,resizable=yes,width=320 height=240";

window.open(page, "Popup", windowprops);}

</SCRIPT>

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
PHP:
<?
session_start();
if (!session_is_registered("popup")) {
?>
<SCRIPT language=JavaScript> function popupPage() { var page = "index.htm"; windowprops = "location=no,scrollbars=no,menubars=no,toolbars=no,resizable=yes,width=320 height=240"; window.open(page, "Popup", windowprops);} </SCRIPT>
<?
$_SESSION[popup]=1;
}
?>

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site açtırmak için nasıl düzenlememiz gerekiyo bunu sayın Caesar?
denedim biraz ama yapamadım.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
index.php icine koyabilirsiniz.

PHP:
<?
// pop up kodlari

// index.php iceriginiz
?>

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
index.php icine koyabilirsiniz.

PHP:
<?
// pop up kodlari

// index.php iceriginiz
?>

phpnuke kullanıyorum bunu index.php koyduğum zaman hata veriyor :( tema dosylarının arasına koymayı denedim tema dosyalarında body bölümü yok sanırım body den önce kullanmam gerek kodu :(

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
phpnuke kullanıyorum bunu index.php koyduğum zaman hata veriyor :( tema dosylarının arasına koymayı denedim tema dosyalarında body bölümü yok sanırım body den önce kullanmam gerek kodu :(

PHPNuke için de index.php nin en tepesine koyabilirsin temp bölümüne koymak için ona göre fonksiyon dizayn etmek gerekir. Mantığı şudur.

PHP:
session_start();

en tepede olacaktır. Diğer kodları dilediğiniz bölüme yerleştirebilirsiniz.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kodu ekledim ama popup sayfa açılmadı . hata var sayfada diyor internetexprorerle açınca :(

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadıgım bu kod'da session timeout olayı yok yani o session popup acan kisi de durucak o silene kadar , yanlis mi biliyorum ? Normal bir kullanıcımız fazla cache silmez o zaman pop-upımıza günde degil belki yılda bi kere denk gelicek.

ini_set('session.gc_maxlifetime',30); bu tür bir kod sanırım session timeout ayarlayan; bilen varsa msg atarsa sevinirim.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence cookie saglikli bir çözüm degil sp2lerde sorun cikartiyor spyware trackerlar cookie kullandigi icin sanırsam. Session en iyisi kanımca.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ya aslında aynı mantıkla başka tür bi başlık ben açmayı düşünüyodum

diyelim ki bi korku sayfası bölümümüz var ve 18 yaşından ufaklar giremez diyeceğiz. siteye ilk girdiğinde böyle bir uyarı gelecek ve ufak bi yaş onaylaması yapıcaz?

bunu gerek yabancı sitelerde gerek cevizde vs. olsun çok yerde aradım. bi iki yer cookie ile yapmaya çalışıyodu, birisi scripte add-on olarak bu tip bişey sağlıyodu php ile yapılmış. yani mantığını biraz anladım ama yapamadım

sizce bu gibi bişey session ile mi yapılır yoksa cookie ile mi

veya nasıl yapılır

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cookie mantıgı usera çerezimi atip ondan veri aliriz time limit koyarız ,
sessionda ise her bilgisayarın kendine ait olan unique yani eşşiz bi donanım idsi vardir onunla bir bir id yaratır php ve kullanıcının bilgisayarına kaydeder en önemli güvenlik olayı o zaman sessionID=3249546896 gibi olan sitelerde büyük güvenlik açıkları olabilir.

Önceki postda dedigim gibi cookie bi sitem vardi ve cogu kullanıcım giremiyordu bigün bi cafede denedim ve gercekten de öyleydi , dedigim cookileri spyware sanıyor service pack 2 firewall .

----------------------------
Ana Sayfadaki yaş onay sayfamız gizli degerimiz giris , index.phpden gelenleri anlamak için...

<FORM action="anasayfa.php" method="post">
<input type="checkbox" name="yas18" value="evet" />
<label for="checkbox">18 yaşından büyük müsünüz?</label>
<INPUT name="olay" type=hidden id="olay" value="giris">
<INPUT type=submit class=bt01 value=Evet>

----------
anasayfa.php deki güvenlik kodumuz eger onaysiz gelmisse üye tekrar index.php ye gönderiyor

extract($_GET);
extract($_POST);
session_start();
$onay = $_SESSION["onay"];
if($olay == "giris"){
session_register("onay");
}
else {
if(!$onay){
echo " Lütfen 18 yaş onayınızı veriniz " ;
Header("Location: index.php");
}

-------
Sadece onay diye bi session yarattım kendi login girisimdekileri sana göre degistirdim hatalar olabilir bi kontrol edersen.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Güzel voodoo tebrikler. Denemedim ama bu kadar yazabiliyosan daha ne olsun yani başarılar.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
voodoo gerçekten teşekkürler +rep denemedim henüz ama en azından cevap yazdığın için..

çok gerekli bişeydi. yani session ile yapıyorum şimdi, tarayıcıyı kapatıp açtığından yine gelicek o mesaj.

bakalım bi :)

,edit, rep veremiyorum o uyarı geliyor. bi dahakine veririm

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rica ,
Ama bir sorun keşfettim ya da su an benim browserimdan dolayı öyle pencereyi kapatınca , session siliniyor?Sizde de işleyiş öyle mi yoksa benim localhostumdan dolayı mı bu durum böyle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5