İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Power point dosyasının içerigini gösterme

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
merhaba arkadaşlar,
power point dosyasının içerigini php de nasıl gösterebilrim acaba?
Arkadaşlar php ile nasıl gösterebilrim

LacremeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Power pointte Farkli Kaydederken html olarak kayit edebiliyorsun.
işine yarayabilir.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
özellikle php yazısını koyu yaptım.
php bölümünde verilen cevap süper...

LacremeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
html olarak kayit ettin mi ?
kayit ettikten sonra php dosyanda file_get_contents yardimi ile html kodlarini değişkene aldin mi ? (veya file, veya fopen)
sonra istedigin gibi parcala,kes(explode), yada istedigini içinde al (preg_match vs).

veya gel sana yapmak istedigini ücretli yazayim.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ücretli diyerek güldürdün beni.
power pointi manuel olarak ben html cevirdinten sonra php ne gerek var...

php ileyi koyu yapmasam ofis 2003 yükle sitede cıkar yazısı gelecek.

Bölüm php yapmak istedigim php senin söyledigin html ne işse.

Gel ben sana php neden kullanılır ücretli olarak öğretem.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarda arkadaş mantıksız birşey söylememiş ki. Powerpoint dosyasını .html olarak kayıt ettikten sonra php ile müdahale edebilirsin diyerek bir yöntem göstermiş. Php ile müdahale edebilmek için her halukârda kayıt etmen gerekiyor, ya sunu olarak ya da .html olarak. Php powerpoint programını açıp sunumu hazırlayıp sonra kayıt edip kendine göre uyarlayabilen bir teknolojiye sahipse bende öğrenmek isterim tabii :)

LacremeL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarda arkadaş mantıksız birşey söylememiş ki. Powerpoint dosyasını .html olarak kayıt ettikten sonra php ile müdahale edebilirsin diyerek bir yöntem göstermiş. Php ile müdahale edebilmek için her halukârda kayıt etmen gerekiyor, ya sunu olarak ya da .html olarak. Php powerpoint programını açıp sunumu hazırlayıp sonra kayıt edip kendine göre uyarlayabilen bir teknolojiye sahipse bende öğrenmek isterim tabii :)

anlayana hocam :)
neyse kolay gelsin iyi forumlar...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
php ile aktif sayfalar yaparsınız.
html ile statik sayfalar yaparsınız.
Zaten benim istedigim sayfayı göstermek html ile gösterdikten sonra php ne gerek var.

Asıl kızdıgım nokta para ile yaparım demesi.
Ücretli script yeri degil bu bölüm.

power point sunularını flash ile gösterebildiklerine göre bir şekilde php ilede yapılabilinir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Burada kimse size hayran olduğu için yardım etmiyor. Yardım etmeye çalışan insanlara bu şekilde ters davranırsanız, yardım filan alamazsınız kimseden. Kimse sizin sorduğunuz sorulara, bu kadar basit soruların cevapları google'da bile var demiyorsa, siz de başka önerileri bu şekilde terslemeyin.

Sorunun cevabı da, mümkün değil. Windows ortamında çalışıyorsa php, ek modüller yardımıyla okuyabilir. Bunun dışında direk olarak raw ppt dosyasını okuyamaz. Arkadaşların dediği gibi HTML'e import edilmesi gerekiyor. Düz HTML ile gösterilmesine gerek yok, split edilerek dinamik hale getirilebilir, kast edilen bu.

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir ara php ile yumurta kırıp pişirmek de mümkün hale getirilebilir deniyordu :p

php ile aktif sayfalar yaparsınız.
html ile statik sayfalar yaparsınız.

Bu bilgi ile aydınlatıldığım için de ayrıyetten şükranlarımı sunuyorum :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
php ile pdf,word,excel gibi formatlara cevrilebiliniyor. Windows serverda rahat bir şekilde yapılabiliniyor.

Yumurta kırma senin uydurman olabilir... ama php video convert işlemindede kullanılıyor.

veya grafikde oluşturabilirsin.

Ücretsiz olarak öğrenmiş olsun.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ppt dosyaların php kullanılarak işlenebileceğini sanmıyorum. ama alttaki linkteki bağlantıları bir incele istersen.

ppt to php

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ile pdf,word,excel gibi formatlara cevrilebiliniyor. Windows serverda rahat bir şekilde yapılabiliniyor.

Yumurta kırma senin uydurman olabilir... ama php video convert işlemindede kullanılıyor.

veya grafikde oluşturabilirsin.

Ücretsiz olarak öğrenmiş olsun.

insanlara teşekkür etmekte bir erdemdir....

yukarıda saydıklarının %90'ını php tek başına yapamaz. mutlaka ek kütüphanelere ihtiyac duyar.
insanlar sana birşeyler açıklamaya çalıştığında onlara teşekkür edersin genelde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5