İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pr3 Sitemden Blog Backlink Alın

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar Pr3 sitemden Backlink alabilirsiniz. ''Website Url'' Kısmına Sitenizin yada marez tarzı olmayan istediginiz url yi atabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ApSHe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
siteye tıklayınca başka bir şey geliyor hocam

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Bence bir faydası yok, backlink denemez buna. Ping belki.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bence bir faydası yok, backlink denemez buna. Ping belki.

daniel1336 hatırlarsın bir ara bir yorum grubu oluşturup birbirimizin bloglarına yorum atmıştık. Wm Tools'dan baktığımda ozde'ye o yorumların hepsini backlink olarak görebiliyorum.

Geriye bu backlinklerin sonucu nasıl etkilediğini çözmek kalıyor.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Doğru üstadım, ama backlink olarak bir değer kattığını düşünmüyorum ben bunların sitelerimize. Yada en azından benim siteme hibir katkısı olmadı diyebilirim.

Örümceklerin dikkatini ekiyor ve sitemize yönlendiriyor sanırım, buda birnevi ping diyebiliriz sanırım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Doğru üstadım, ama backlink olarak bir değer kattığını düşünmüyorum ben bunların sitelerimize. Yada en azından benim siteme hibir katkısı olmadı diyebilirim.

Örümceklerin dikkatini ekiyor ve sitemize yönlendiriyor sanırım, buda birnevi ping diyebiliriz sanırım.

yani indexlenmeyi arttırma ihtimali olduğunu söylüyorsun. bir de görünür index kavramı vardı, hani backlink almadan site isminin geçmesi ve arama motorunda görünürlüğün artması. bu konuya da katkıda bulunduğu açık. Hepsi toplandığında sitenin trust'ına nasıl bir katkısı olur, bu konuyu araştırmamız işe yarayabilir.

Yalnız adı üstünde nofollow, pr değerinin akması hiçbir şekilde beklenemez.

Ek olarak: Kelime bazlı seo yapanlar backlinklerin gücünü bilir. Sitenin sektörü ile alakalı olduğu sürece nofollow dahi olsa backlink almanın yararlı olduğuna inanılmaktadır.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Eif üstadımın sözünün üstüne söz söyleyemem, o faydalı diyorsa faydalıdır :)

Konu sahibi gerard üstadıma da özürlerimi iletiyorum.

Çok kafa yordum zamanında ve 100'lerce alt sayfa pr değerleri 3-6 arasında değişen blog buldum, ama pr değeri açısından, nofollow olduğu sürece, pr ye etkisi sıfır diyebilirim kendi tecrübelerimle.

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eif üstadımın sözünün üstüne söz söyleyemem, o faydalı diyorsa faydalıdır :)

Konu sahibi gerard üstadıma da özürlerimi iletiyorum.

Çok kafa yordum zamanında ve 100'lerce alt sayfa pr değerleri 3-6 arasında değişen blog buldum, ama pr değeri açısından, nofollow olduğu sürece, pr ye etkisi sıfır diyebilirim kendi tecrübelerimle.

hocam yapılan bir çok şeyin etkisini kimi insanlar görüyor kimileri göremiyor.yanlız siz eger bir siteniz için çalışma yapıyorsanız ''konudan birşeyler'' de anlamanız lazımdı? tabiki sadece bilmem kaç pr li bilmem kaç ranklı bir siteye abcdef gibi şeyler yazmanız sizlere çok ama çok ufak bir etki olarak geri dönebilir.

yazmaya başlamışken bende bu alanlarda çok yeniyim. yanlız,kim ne derse desin çok iyi backround lar alıyorum bu işten.Bunun dışında sitem için yaptıgım bir çok çalışma ve özel olarak wm sitelerindeki bireylere mesaj yolu ile bişeyler yapma adına degişik çalışmalarım mevcut.

türk sitelerinde yenilik ve yardım adına fazla birşey olmasada yabancı sitelerinde birçok şey mevcut.

yorum+imleme+profil backlink+farklı kişilerin sosyal mekanlarda linklerimi paylaşması ndan çok fayda gördüm. işin esas olanı çözmemiz gereken mevzuya öle yada böyle hepimiz çok yakınız ama kimsede bir dayanışma yok :(. özür dilemenizede gerek yok.esas olan birşeyler ögrenmek ise...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5