İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pr4 site aramalarda birden kayboldu?

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar.

pr4 olan 5 yıllık bir ilin haber sitesi , bugün o ilin arama kelimesinde (google) kayboluverdi. yaklaşık 1 yıldır 3. sırada çıkıyordu, ama nedense bugün site ortadan kaybolu verdi aramalarda.

bi fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

not :
sandbox olduğunu sanmıyorum, çünkü index sayısında bi değişiklik yok, ve bazı alakalı kelimelerde arama sonuçlarında çıkıyor.
ayrıca konu ile alakalı google ile haberleşeceğim bir iletişim aracı bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim....

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hem yurtdisi forumlarda hem burdaki diger webmaster forumlarinda da görülüyor sanirim Google algoritma degistirdi yine.

Sohbet gibi cok gözde olan aramalarda dahi cok degisimler gözleniyor geceden itibaren. Bekleyip görecegiz ne oldugunu.

veliAhd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bol link kasmalarıda buna bir sebep, google artık link kasmasına yada sitenin yaşına v.s bakmıyor aslında google anladığım kadarıyla yeni isimleri öne çıkarmak istiyor tabi işin cıvkını çıkarmayan isimler için geçerli söylemim. ama bu google belli olmaz ne yapcağı bakarsanız birdahaki güncellemede sitenizi farklı pozisyona sokar .

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar işin kötü yani site benim sitem değil, müşteri sitesi, ve googlenin siteyi herhangi bir sebepten fişlemesine olanak yok çünkü ne artı ne eksi bir çalışma yapılmadı zaten sitede. konuya yazılan mesajlardan anladığım kadarıyla googlenin değişim yapıcam diye raslantı sonucu uçurduğu bir site durumuna düştük.

gelde bunu müşteriye anlat??? nasıl anlatacaksın ki?

avsaadasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün sabahtan beri acayip bir dalgalanma var bu gun çok site ana 2 aramamda yer değiştirdi.İşin garibi bu aramada 10 yıldan fazla duran bir sitede tüm aramalardan uçtu gitti bundan benimde bir sitem nasibini aldı
Temmuz ayındaki değiklikten sonra sitem ana iki aramamdan birinde uçtu diğerinde ise normal bi şekilde yerini korudu .Dahada alt aramalarda ana sayfanın index sonucu gitti bende sitenin ana sayfasını değiştirdim 20 gün önce düzeldi sonra bugun nedense tekrar eskiye döndü .Ana 2 aramadan birinde varım diğerinde gene yokum alt aramalarda alt sayfamla duran ana indexim uctu gitti gene.
Ne olduğunu bilen biri varsa yardım edip açıklasın sorun ne bizdenmi kaynaklanıyor nedir

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
filtre google ın tag,link vb. kasarak bi yere gelenlere uyguladığı bi nevi ambargo. algoritma değil bence geçen hafta google filtredeki sitelerin çoğunu filtreden çıkarttı 2-3 gün sonra geri soktu. bugünde genel bir filtreme yapıyor. (fikrim) ki benim sitemde çıktı ama ben sitedeki tagları felan kaldırdım geri girmedim ;)

avsaadasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam iyi demişsinde benim bahsettiğim site html site wpress yada onun nevi bişiy degil bu arada baska bir sitemde etkilendi onunda başlık descr ve keywordu degistim bakalım ne olacak

avsaadasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
filtre google ın tag,link vb. kasarak bi yere gelenlere uyguladığı bi nevi ambargo. algoritma değil bence geçen hafta google filtredeki sitelerin çoğunu filtreden çıkarttı 2-3 gün sonra geri soktu. bugünde genel bir filtreme yapıyor. (fikrim) ki benim sitemde çıktı ama ben sitedeki tagları felan kaldırdım geri girmedim ;)

Tagları nasıl kaldırıyorsun wordpressmi kullanıyorsun?

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
google son günlerde anlamsız şekilde bazı siteleri indexten çıkartıyor kaliteli baclink olmasına karşın benimde başıma gelmişti

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5