İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PR5 den PR2 e düşmüş!!!

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar selam, sitemin PR5 den PR2 e düşmesinin sebebi ne olabilir anlamadım bir türlü!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Link satışı yaptınız mı? Toplam kaç tane link çıkışınız var? Sitenize gelen linklerde azalma var mı?

catlakcocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Eğer link satışı yaptıysanız linkleri kaldırdıktan sonra yeniden değerlendirme isteği göndererek eski pagerankınızı alma şansınız var.

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok hiç link satışı yapmadım sadece bir tane kadın sitenin linki vardı o da PR1 di sanırım kaldırdım onuda zaten onuda ama ondan olacağını sanmıyorum o çoktandır vardı!

irtem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Link satışından kaynaklandığını zannetmiyorum. Öyle olsa pr2 değil pr0 olurdu bence.

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e hitleride düşürdü bu olay yau kötü oldu :(

oyun siteleriyle çarpraz link değişimi yapsam 3-5 tane nasıl olur sizce?
site flash oyun sitesi 3-4 yıldır açık

T

trgy

Misafir
bir süre ellemeyin 1 ay kadar. bakalım bu olay düzelecek mi diye gözlemleyin. Eğer düzelmez ise tanıtım yazısı satın alın bloglardan. Link almayın tanıtım yazısı alın.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Benim subdomainim vardı ve pr 5 idi, hatta yan sayfalarıda pr 4 idi .. 3-4 gün önce pr 0 oldu.. Daha öncede birçok defa bu şekilde ara güncellemede prleri değişen sitelerim olmuştu. Ne link sattım nede link kastım..

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biraz bekkliyim o zaman bakalım ne olacak!

benim kimseye bişeyim yok şikayet etsede google da çıkmam yada ne bilim PR artırmak için link vermedim sağa sola eski site olduğu için kendiliğinden oldu 6-7 ay önce link kastırdım bir problem yoktu 2-3 aydır oldu ne olduysa anlamadım gitti! PR4-PR5 arasında gidip gelip duruyordum ne güzel zaten o PR ında bir hayrını görmedim gitti :) google da bir kelimedede birince sırada çıkayım yau benden çok yeni ve PR 2-3 olan sitelerin hitleri benim 10 katım olurken bende tık yok :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
yani bence ceza değil. pr değerinin düşmesi bi ara güncelleme olabilir.

Ceza denilmemişki zaten, PR olayı sizin link aldığınız kadar link çıkışı yapmanızlada alakalı bir durumdur. Link aldığınız oranda link çıkışı yapmazsanız, yani fazla link çıkışı yapılmışsa PR değeriniz düşebiliyor.

Pr düşmesi illede ceza anlamına gelmiyor yani.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sitenizin durduk yere pr degerinin düşmesinin genel olarak tek sebebi vardır. Oda linkler ile olan münasebetinizdir. Link satışı yada fazla link eklemişsinizdir.

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne link satışı yaptım nede siteme çok fazla link koydum 1-2 tane link vardı o kadar onlarda hep vardı zaten!

Eqsilon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir süre ellemeyin 1 ay kadar. bakalım bu olay düzelecek mi diye gözlemleyin. Eğer düzelmez ise tanıtım yazısı satın alın bloglardan. Link almayın tanıtım yazısı alın.

Turgay dediklerini biraz açarmısın.Ben hiç böyle birşey duymadım.Yeni bir şeyler öğrenmiş oluruz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi