İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PR5 sitem indexlenmiyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu konuya benzer bir sürü konu açılmış ama benim için çok önemli olduğu için yeni bir konuda sormak istedim.

Öncelikle sitemin adresi www.tasinmaz.com
bir emlak sitesi ve PR5 değeri var. Google sadece 26 sayfamı indexlemiş. Daha fazla indexlemesini nasıl sağlarım?

Bizim için en önemli kelimeler emlak, emlakçı, emlakçılar dır .
Emlakçıda 1. Emlakçılarda 3. ama ne hikmetse emlak ta 300 küsürlerde sürünüyoruz. Bunun nedeni ne olabilir ?

PR yükseltmek için direk sitemle ilgili yorumunuz ne olur.

Biraz fazla uğraştırıyorum ama bu iyiliği yaparsanız çok sevinirim. PR ve Google optimize olayına çok acemiyim. Kusura bakmayın tekrardan.

H

hitmp3tr_com

Misafir
1. si daha fazla indexlemesi için fazla sayfa olması kazım:) yada sayfanız varsa buna nasıl link verdiniz mesela ben eskiden java script ile küçük pencerede açtırıyodum ve google indexlemiyodu. onu kaldırınca o sayfaları indexledi.

2. si emlak kelimesi fazla aranıyodur ve birçok web sitesi bu kelimeden hit almak çin bu kelimeyi sitesinde kullanmıştır. (burada rekabet giriyo işin içine:))

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada 1200 küsür emlak ilanı ve 300 küsür emlakçı var her biri bir sayfa yapar zaten.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahoo nun botu sayfama uğramış 15 sayfa gezmiş. Google abi 2 sayfa gezip gitmiş. Acelesi vardı heralde. Yatıya nasıl bırakırız bu botu sitede? indexlemesi gereken 2000+ sayfa yaptımda.

O

optimizer

Misafir
www.amo-forum.com da bilgi bulabilirsin detayli olarak. Ama benyine desitede flash ya da java url den baskabirsey göremedim. Google flash javascript ve frame okuyamaz ve takip edemez. Siteye bir tasarim degisikligiolabilir (linkler icin) yada iyice arastirilip bu isi bilen biri tarafindan yardim alinabilir.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger google a indexletmek ıstedıgınız sayfalar varsa sitenizde, gorunmesını falan ıstemıyorsanız su sekılde kullanabılırsınız:

<div style="display: none;">
<a href="sayfa_1.html">Sayfa 1</a><br />
<a href="sayfa_2.html">Sayfa 2</a><br />
<!-- ... -->
</div>

bunu aynı sekılde gozukmesını ıstemedıgınız ama sayfanızda olmasını ıstedıgınız tum item lar ıcın kullanabılırsınız (gizli keyword kullanan sivrizekalıları bg ile aynı renkte text kullanmak vaz gecirir muhtemelen :)).
veya style="visibility: hidden;" seklındede kullanabılırsınız farketmez.

O

optimizer

Misafir
butonun java mi flash mi olduguna bakmadim da
linkleri flash ile degil de normal linkler biciminde yaparsani veya bir html ile bir sitemap yapip sayfalari orda listelerseniz gerisini google halleder sanirim.

www.amo-forum.com
Arama Motoru Optimizasyonunda En Genis Türkce Kaynak

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya hangi siteye bakıyosun sen :) www.tasinmaz.com dan bahsediyorum. Emlak ilanları var orada her birinin id numarasına tıkladığında emlak_detay.asp?id=xxx e gidiyor. Bu şekilde 2000 e yakın sayfa indexlemesi gerekiyor. Çokmu zaman alacak ?? Google bot bugün girip 2 sayfa gezmiş sadece. Oyüzden kafam karıştı biraz.

O

optimizer

Misafir
Evet o siteye baktim. Ana sayfadan diger sayfalara gecmisim görmedim. Simdi de kaynak kodlarina baktim .

<meta name="robots" content="index,follow">

bu eksik bu sekilde kullan önce. Ve titel i 5 ile 7 kelime arasi tut
Ayrica meta tag keywords ile desc ayni olmasin. Hos google onlara bakmiyor sözde ama yine de icerik bualamadiginda ya da icerik uygun olmadiginda descritpion tagini kullandigini gördüm. Ve description da aciklama olmali, yani o sayfanin ne icerdigi.

Bunlar ilk aklima gelenler.

www.amo-forum.com

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
descriptiona nasil bakmaz google ya en onem verdigi kisim descriptiondur gooogle nin ve title

nasi amo-forum cusun sen:)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robotlu tagı ekledim. 26 sayfamı indexlemiş günde 500 yolluyor google. diğerlerini indexlerse kaç yollar merak ediyorum.

O

optimizer

Misafir
Sen sanirim hic yurt disindan takip etmiyorsun. Google yahoo ve msn description tagini artik kaale almayacaklarini bildirdiler. Kaldi ki zaten millet zamaninda desc a siteyle alakkasiz seyler yazmaya baslayinca google onu indeksleme algoritmasinda coktan nerdeyse hic dikkate almiyor.
Ben de olsam almazdim onu dikkate.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
desc hala aliniyor google da arama yapinca hemen siteniz altindaki aciklamlar genelde desc tagidir.

desc tagi yok ise sitenin icinden birsey alir.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ve bu desc tagi ile title da ne kadar cok ilgili kelimeniz varsa ayrica siteniz de bunla ilgili ise benim gibi 1 ci sayfada cikarsiniz

O

optimizer

Misafir
ben de diyorum ki site iceriginde birsey bulamazsa desc e bakiyor yada sayfa icerigi dinamik ise.www.basimagelenler.com da bunu gördüm yorumlar sayfasinda her olaya yorum yaziliyordu ve her defasinda google yeni icerik buldugu icin desc tagini gösteriyordu detay olarak. desc e her sayfada farkli yaptim onu aliyor evet, ama sayfa icerigini aliyorsa desc ten önce aliyor. www.amo-forum.com da gibi. tabi ki tiitle önemli ama 15 30 kelime tiitle de kelime de googleda pek sansi olmuyor. Ama gecenlerde aciklama yaptilar ve 3 büyük arama motoru meta taglara bakmayacaklarini söylediler. Ne kadar zamanda bunu gerceklestirirler ne kadar dogrudur bilemem. Cünkü güya google doorwaypage ya da ne bilim bg ile font u ayni olan siteleri atacakti ama hala öyle siteler var trikler yapan.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. Yahoo! Slurp 7 63,64%
2. GoogleBot Cloak 2 18,18%
3. GoogleBot 1 9,09%
4. Unknown 1 9,09%

Cloak nedir ? Birde hergün geliyo bu google bot. Neden indexlemeden gidiyo? yine 2 sayfa gezmiş

O

optimizer

Misafir
Cloaking pek tavsiye edilmez. Aciklayayim.
Bazi siteler google girdiginde ona baska icerik gösteriyor. Amac da optimize edilmis gibi göstermek ve indekslenmek. Google olmadiginda da normal sayfa cikiyor. Bunu nasil anliyorlar header detaylarina göre bakiyorlar. Nasil sen googlebot geldigini anliyorsan onlar da ona göre optimize sayfa cikariyor robot karsisina. Yalniz sitemde sunu gördüm google bot olarak gezdigi sayfalari cloaking var mi yok mu diye görmek icin baska ip lerle normal kullanici gibi geziyor. Su an bu numaralar yese de ilerde ne olur bilemem.
Bu tür seyleri benim forumda da sorarsaniz katiliminiz olursa sevinirim.

www.amo-forum.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5