İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PremiumNews Teması'na resim ekleme

yunusemreee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ben premiumnews teması kullanıyorum ana sayfada son konular gözüküyor ama konunun solunda bulunan küçük resimleri eklemeyi beceremedim. Bir başka sorunda ana sayfanın üst tarafında bulunan "featured" ve onun altındaki video bölümünü kaldırıp 468*60 reklam yada o boyutta bir resim falan koymak istiyorum aynen buradaki sitede olduğu gibi, bu konularda yardımcı olacak arkadaşlar varsa cevaplarını acilen bekliyorum : )

Mehmet Tahta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
premiumnews teması içerisinde kullanım klavuzu var pdf şeklinde. onu açıp ctrl+f kombinasyonuyla arama kutucuğunu açıp, ardından o kutucuğa "featured" yazıp enter'a basarsan ilgili satırlara ulaşırsın.

iyi çalışmalar

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haberlerin yanına resim eklemek için post bölümünde Custom Field alanından Key olarak image seçin yoksa ekleyin ve Value bölümüne resmin linkini ekleyin save yapın.

Benzer tema için bende uyumlu resim galerisi arıyorum özerisi olan varmı acaba?

yunusemreee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haberlerin yanına resim eklemek için post bölümünde Custom Field alanından Key olarak image seçin yoksa ekleyin ve Value bölümüne resmin linkini ekleyin save yapın.
söylediğin gibi yaptım ama ana sayfada resimler yine gözükmedi : (
bu gidişle değiştireceğim temayı.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
söylediğin gibi yaptım ama ana sayfada resimler yine gözükmedi : (
bu gidişle değiştireceğim temayı.

Bende çalışıyor, senin tema'da Custom field değişik bir isimde olabilir.
layout/blog.php veya layout/default.php dosyasında get_post_meta($post->ID, 'image' şeklinde grebilirsin.

yunusemreee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende çalışıyor, senin tema'da Custom field değişik bir isimde olabilir.
layout/blog.php veya layout/default.php dosyasında get_post_meta($post->ID, 'image' şeklinde grebilirsin.

teşekkürler zbahadır. "image" olarak değilde "thumb" olarak girilmiş o değer bende olduğu gibi bıraktım, yani key olarak thumb değerini girerek ana sayfaya küçük resimleri ekliyebiliyorum. Bu temayı kullanan diğer arkadaşlarada ufak bi yardımımız olmuştur inşallah.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler zbahadır. "image" olarak değilde "thumb" olarak girilmiş o değer bende olduğu gibi bıraktım, yani key olarak thumb değerini girerek ana sayfaya küçük resimleri ekliyebiliyorum. Bu temayı kullanan diğer arkadaşlarada ufak bi yardımımız olmuştur inşallah.

Birden fazla değişken olmalı orada, yani image, thumb ve resmin büyük hali gibi değişkenler olabilir yoksa da kendin ekleyebiliyorsun o da by temaların güzelliği.

zagor2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tema Problemi

merhaba arkadaşlar
premium news temasında aynı sorunu bende yaşıyorum. ancak sizin söylediğiniz gibi layout altında default ya da blogda söylediğiniz gibi kodlar yok bende. get_post_meta($post->ID, şeklinde kod parçasını kendim mi eklemem gerekiyor eğer ben ekleyeceksem bunu nereye eklemeliyim. Benim default.php kodlarım aşağıdada. burada nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba?

<div class="box">

<?php if ( get_post_meta($post->ID, 'image', true) ) { ?> <!-- DISPLAYS THE IMAGE URL SPECIFIED IN THE CUSTOM FIELD -->

<?php

$the_query = new WP_Query('cat=-'. $GLOBALS[ex_feat] . ',-' . $GLOBALS[ex_vid] . '&showposts=' . get_option('woo_other_entries') .

'&orderby=post_date&order=desc');

$counter = 0; $counter2 = 0;

while ($the_query->have_posts()) : $the_query->the_post(); $do_not_duplicate = $post->ID;
?>

<?php $counter++; $counter2++; ?>

<div class="post <?php if ($counter == 1) { echo 'fl'; } else { echo 'fr'; $counter = 0; } ?>">

<?php woo_image('height=57&width=100&class=th'); ?>

<h2><?php the_category(', ') ?></h2>
<h3><a title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h3>
<p class="posted"><?php _e('Posted on',woothemes); ?> <?php the_time('d F Y'); ?></p>
<p><?php echo strip_tags(get_the_excerpt(), '<a><strong>'); ?> <span class="continue"><a title="<?php _e('Permanent Link

to',woothemes); ?> <?php the_title(); ?>" href="<?php the_permalink() ?>"><?php _e('Continue Reading',woothemes); ?></a></span></p>
<p class="comments"><?php comments_popup_link(__('Comments (0)',woothemes), __('Comments (1)',woothemes), __('Comments

(%)',woothemes)); ?></p>

</div><!--/post-->

<?php if ( !($counter2 == get_option('woo_other_entries')) && ($counter == 0) ) { echo '<div class="hl-full"></div>'; ?> <div

style="clear:both;"></div> <?php } ?>

<?php endwhile; ?>

<div class="fix" style="height:20px"></div>

<p class="ar hl3"><a href="<?php echo get_option('woo_archives'); ?>" class="more"><?php _e('SEE MORE ARTICLES IN THE ARCHIVE',woothemes); ?></a></p>

</div><!--/box-->

şimdiden teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi