İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Professionel WebMasterlara Önemli 2 Soru.

WebMert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cümleten S.A. Arkadaşlar. İlk Önce iyinet'in Ünvanını Çok Duydum Ve Onun İçin Burdayım.

Şimdi İlk Sorum Kişisel Sitem İçin Hazır Paket Programlardan Xoom'layımı Kurayım Yoksa Word Press'imi? İkisi Konusunda Bilgisiszim ( Php Bilgim Yok ). Site Renk Ve Dizayn Olarak Güzel Olucak, Başlıktata Söylediğim gibi Kişisel Site Olucak.

İçinde Olucak Şeyler İse, Kendimi Tanıtım, Bazı Yerlerinde Video, Bazı Yerlerinde Resim, Referanslar Kısmı, Ziayeretçi Defteri.. Ve Birde Sitenin En Altında Çizgi ÇEkilip Ayrı Bir Kısım Oluyor Ya İstatislikler Vs. Vs. Onu İstiyorum. örnek " tr.netlog.com " Çoğunuz Bilirsiniz Bu Arkadaşlık Blogunu. Bu Sitenin Hastasıyım Keşki Ordaki Kendi Blog'umu Direk Kendi Siteme Aktarabilsem :)

Domain + Hostum Var ( Hatta Reseller'ım ) Sizden Ricam Daha Başlangıçta Olarak Bana Alalh Rızası İçin Bir Yol Göstermeniz..

Yeni Başlıyacağım Ve Yanlış Yönlenmek İstemiyorum. Burada İşin Ustalarından Önerilerini Alayım Ona Göre Hareket Edeyim Ve Hata Yapmayayım Dedim..

2. Sorum İse İş Maddiyata Geliyor :)

Ben Grafikerim ( Web Design & Graphic ). Bana Bazen Geliyor Bu İş Şuandada Elimde Nakliyat Kelimesi İçin Google'da 1. Sayfada Ve Üst Sırada Çıkmak İsteyen Birisi Var. ( Paralı Sağ Taraftaki Link Değil ) Yani Konu Seo İle İlgili.

Bana; " Bu İşi Ben İyi Birşekilde Şu Kadar Sürede Yapabilirim " Diyebilicek Olan Varmı? Var İse Burada Ön Bilgi Verip Kendi Hakkında, PM'dende Ücretlendirme Zaman Ve Referanslarını İletirse Sevinirim.

Ve Son Olarak Bu Forumun Yenisiyim Konu Yanlış Yerde İse Kızmayın Affola :)

Selametle, Allaha Emanet Olun..

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle lütfen tamamı kalın yazılar kullanmayın :)

Wordpress daha iyidir. Kesinlikle rahat ve fonk. daha fazla.
SEO konusunda ise o tarz kelimelerde pek yardımcı olamam.

WebMert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle lütfen tamamı kalın yazılar kullanmayın :)

Wordpress daha iyidir. Kesinlikle rahat ve fonk. daha fazla.
SEO konusunda ise o tarz kelimelerde pek yardımcı olamam.

Peki Kardeşim Birdaha Kullanmam K.Bakma =)

Evet Kendi Sitem İçin İlk Öneriyi Aldım Şimdi Diğer Öneri Ve Seo İçin Cevapları Bekliyorum. Üstatlar Nerelerdesiniz Yahuu :)

SPRAY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim birinci soruna cevap için ne sitesi kuracaksın içeriğin ne olacak blog mu portal mı forum vs.. Görünümden sıkıntın olma zbüyük bir ihtimal yüzlerce teması var hazır sistemlerin

WebMert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim birinci soruna cevap için ne sitesi kuracaksın içeriğin ne olacak blog mu portal mı forum vs.. Görünümden sıkıntın olma zbüyük bir ihtimal yüzlerce teması var hazır sistemlerin

Yazmıştım Ama Heralde Görmemişsin Kardeşim, Kendi Kişisel Sitem Olucak. Yani Portal Olur.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsetigin site galiba hazir site yani script satilan bir sitedir öyle bir script satin almaya dene derim ama alirkende yaparkende öncelikle o kisiyle iyice konus anlas sonra seni yari yolda birakmasin veya kandirmasin cunku forumda okuyoruz öyle yapan cok kisi var. Bu site gibi aynisi sana satarim diyen cok kisi cikar hatta suan pm bile atmistir su bu ama iyice arastir derim burda sor merak ettigin bide su verdigin sayda masallah acik videolar dolu hic hosuma getmedi sen öyle videolara izin verme derim kendi düsüncem :) bide grafikim diyon ozaman logoda veya diziynda sorun yasacani sanmiyom tam belki istedigin seyler yazmadim ama insallah yardimci olmusumdur :) saygilarimla

InnoCent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle Kişisel web sitesi için Wordpress ideal'dir Hem Seo Uygulamaları hem türkçe dil destegi hemde kolaylık Açısından wordpress Kullanmanı tavsiye ederim.ziyaretci defteri , forum , video galeri , resim galeri gibi gelişmiş eklentileri vardır zorluk Çekmessin.. ( netlog blog tarzı bişey yapılabilir )

2.Soruna gelince Nakliyat Kelimesi SEO içinde En zor Kelimedir..ve 5 - 6 AY gibi bi süreden Önce ilk 5'e girmesi Çok zordur Hatta 1 sayfaya gelmesi çok zordur..Uzun süren bir iş ile yapılabilir tabi Ancak başarısızlık oranı %51'dir..Ben şahsen o kelimeyi Almak istemem Ki Alan Olacagını da Sanmıyorum Eger olursa Yaptıracak Kişi 5 - 6 bin ytl'i gözden Çıkarması gerekiyor..

Kolay gelsin..

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, öncelikle böyle bir giris ve yardim istegiyle karsimiza cikmaniz hosuma gitti. Uzun zamandir böyle düsünceli veya saygili mesajlar görmedim. Sorulariniza gelince :
Xoom'u bilmiyorum kullanmadim sanirim Türkce destek sitesi de varsa azdir.
Wordpress eklenti sayisinin coklugu ve Türkce destek sitelerinin olmasiyla daha uygun gibime geliyor. SEO konusunda da size faydali olacaktir. Ama eklenti ekledikce hostingin de zorlanacagini bilin, özellikle cok ziyaretciniz olursa. Ama basta denemek icin birsey kaybetmezsiniz.

Nakliyat konusunda SEO isi ise zor. Arkadasin dedigi gibi uzun vadeli bir calisma lazim ve saglam birileriyle calismaniz lazim. Sadece backlink saglayarak parayi alana kadar siteyi üstte tutup, parayi aldiktan sonra linkleri silenlerle degil size aylik sabit bir ücret ve 1 - 2 yillik bir planla calisacak SEO'cular lazim. Masrafi coktur, daha saglam olur ve daimi olur.

Ama sunu söyleyeyim müsteriniz bu isten anlamiyorsa basiniz agriyacaktir. Cünkü bu gibi kelimelerde birinci sayfaya cikip orda kalmak cok kolay degil. Sürekli link beslemesi ve güncel saglam bir site lazim.

Ha bir de dikkatimi cekti her kelimeye büyük harfle basliyorsunuz onu düzeltebilirseniz daha güzel olur.

Kolay gelsin

WebMert

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba teşekkür ederim, bir şey istiyorsak yada soruyorsam karşıdaki kişinin bilgisine saygı gösteririm.

Yorumunuz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Sitemi yayına açım :) www.ColorTR.com
Lakin birkaç problemim var wordpress türkiye forumlarında soruyorum ama hala kimse cevap vemiyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi