İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Programcılığa C den başlanırmı ? Diğer programlama dilleriyle Farkı

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Programcılığın en baba dili C .Ama birsürü programlama dilleri var.Örneğin pascal , asemply gibi.Bu programlama dillerinin farkı nedir ?

C ' yi öğrenmek çok mu zor ? İyi bir kariyer yapabilmek için nasıl öğrenilmeli?

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
programlama mantığını,döngü değişken vs. öğrenmek için basic ile başlamanı tavsiye ederim. genel mantığı öğrendikten sonra c, java vs. geçebilirsin. c, java hatta php 'nin söz dizim şekilleri birbirine çok benzer. bence başlangıç için basic

Seretan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence de basic veya pascal ile başlaman daha doğru olacaktır, bunların öncesinde hangi dili öğrenirsen öğren ama mutlaka algoritmayı sular seller gibi bilmelisin, sonra ilerde ben neden bunu yazamıyorum diye yakınırsın,
internet programcılığı üzerine kendini geliştireceksen (asp,php) bir birine uyumlu diller öğrenmeye çalış.

ASP için: C#, Visual Basic
PHP için: C , C++, Delphi

redKit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla çoğu üniversite de hala C öğretiliyor. Bence C# öğrenmelisin. Programlama dillerinin yeni yıldızı. C# öğrendikten sonra, c++ veya java öğrenmen çok kolay olur çünkü C# dili, C++ ve Java dilinin çoğu özellikliğine sahip.

Raiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c# öğren diyerek bence kişiyi platform bağımlılığına itiyorsunuz. c++ ve javanın bir çok özelliğine sahip olması o dilin çok iyi bir dil olduğunu ispatlamaz sayın redkit

eke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi bir kariyer yapmak istiyorsanız öncelikle ilan sitelerindeki yazılımcı ilanlarına bakarak başlayabilirsiniz. Şu anda en çok kullanılan ve tercih edilen teknoloji .Net

Fakat .net deyince aklınıza sadece C# gelmemeli. Yani microsoftun son yıllarda geliştirdiği yeni şeylerde var ( silverlight, wpf vs.. gibi ) bunlarıda öğrenmeniz size fayda sağlayacaktır.

C , C++ diller ise geçmişteki popülerliğini yavaş yavaş yitirmeye başladı. Bunu ortadan tamamen kalktı olarak algılamayın. İşletim sistemleri geliştirilirken halen bu diller kullanılıyor. Ayrıca çeşitli alanlarda yine bu diller kullanılmaya devam ediliyor.

Şunuda belirtmekte de fayda var bugüne kadar programlama tecrübeniz yok ve sıfırdan başlayacaksanız , pascal ile başlamanızı tavsiye ederim.Direk c ile başlamak sizi çok zorlayabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5