İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Protesto sırasında bebeğini kaybetti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hlm-bayrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Başbakan'nın rektörlerle düzenlediği toplantıyı protesto eden öğrencilere polisin müdahalesi sırasında 19 yaşındaki genç kız karnındaki bebeğini kaybetti.

NTV’nin haberine göre, Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne kaldırılan genç kız, ’’Polislere ‘vurmayın hamileyim’ dememe rağmen karnıma tekme ve coplarla vurdular’’ dedi.

Olayın doğru olduğunu bildiren Avukat Gülizar Tuncer, genç kızın bebeğini kaybettiğini ve şu anda konuşamayacak durumda olduğunu da belirtti.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ne işin var hamile hamile gelmişsin başbakanı protesto etmeye? Git dersine çalış.
Suikast mı düzenliycen? Belki karnındaki şişlik bomba düzeneği filandır.
Polisin üstüne çok gitmeyin, hele başbakan koruyorken.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Dağ başını duman almış yürüyelim arkadaşlar laylaya...

Şarkı söylemekten başka ne söylememiz gerekiyor ki...

Öğrencelileri hastalıklı bir birey olarak gördüğümü ve onları deli gömleği giydirip bakırköye yatırmak gerektiğini mi...
Bir yandan özgürlükleri savunduğumu söyleyip bir yandan da onların işi gücü zaten bu, aynı kıyafetleri giyiyorlar diye bir kalıp içinde gördüğümü mü...
Fişlemelere karşı olduğumu söyleyip protestoya katıldığınız için buraya giremezsinizi mi...

Bu olay 1 değil 2 değil...

Yiter ya demekten dilim damağım kurudu. Bu olay bir daha gösterdiki tahammülsüzlük had safhada.

Bu olayla birlikte gördüğüm ve söylemem gereken birşey daha var ki, İktidar yanlısı olup daha doğrusu onların uygulamalarını genelde destekleyen bazı yazar çizerlerin de bu olay karşısında oldukça duyarlı davrandıkları gerçeğidir.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Türkiye'nin karekteri bu..
Başına bişey gelsin istemiyorsan, ya güçlüden taraf olucan yada hakkını aramıycan..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Allah yardımcısı olsun.
Bizde öğrenciydik. İnsan öğrenciyken doğru hareket edemiyor.

ERCİ-E Abileri ne demiş!

Tek bir kaset çikararak michael jackson oldun
seni televizyonda izledim gülmekten gözlerim doldu...
hep sesini kesme dedim ama sen kes sesini
git eve otur not zayif çalis dersini...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Doğmayan bebeğinin geleceği ve özgürlüğü için oradaydı o kız,
Doğmamış bebeğinin özgürlüğü ve başarısını başbakanı protesto ederek aramasın.
Otursun, ders çalışsın.
Güç sahibi olsun, yönetim kademelerine yükselsin.

Olmazzzz... İlla maşa olcak!

Vurarak, kırarak, çağırarak ancak gavura hizmet edilir; öğrenilemedi bir türlü. Bir türlü geçmişten ders çıkartamadı hiç kimse ve hala başkalarının maşası olmaya devam ediyorlar.
Yazık!!!

Kurtuldu mu şimdi doğmamış çocuğunun geleceği?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
düşünün ki bir ülke demokrasi lafı hiç kimsenin ağzından düşmüyor ama insanlar neredeyse birşeyi protesto etmeye giderken ölümü göze alarak gidiyorlar... Bilgi bu noktadan sonra protesto edenlerin görüşlerini sevmesende, beğenmesende hatta bir maşa olduklarını düşünsen dahi bu hususu nasıl görmezden gelebiliyorsun. Mevcut davranışlar sonunda toplumda oluşan algı eğer hükümetin ideolajisine yakın bir şeyi protesto ediyorsanız sorun yok ama tam tersi bir durum sözkonusu ise olmaz... Bu mudur ülkemizde olması gereken demokrasi anlayışı.

Madem böyle düşünüyorsun bu yazarın yazdığı yazılar tam senlik olmalı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bomba tehlikesi olduğunu düşününce bombaya aduket atılarak mı bomba imha ediliyor günümüzde?
Başbakan korumak diğer insanların canlarına kastetmeyi, onları dövmeyi mi getiriyor beraberinde, başbakanın canı kıymetli, senin benim canım kıymetsiz mi?

Demokrasilerde protesto hakkı vardır, kanunsuz bir protesto yapılıyorsa bile polisin görevi insanları dövmek değildir. İşin en mide bulandırıcı kısmı, allah din peygamber edebiyatını ağızlarından düşürmeyenlerin, burada kaybedilen bir canla ilgili, annesinin protestosunu sebep göstermeleri sanırım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Ne yani Angelo şimdi sadece üzüldüğümüzü beyan eden bir mesaj atarak olayı sonlandıralım mı diyorsun ? Kusura bakma ama bu konuda size katılmıyorum. Olay zaten baştan siyasi sonuçları olan bir olay ve bu sonuca gelinmesindeki neden olduğunu düşünoyurm ve bu sebeple de bu konuya değinmeden ileti yazmak da benim içimi sızlatırdı. Çünkü kayıp giden bir can, bir hayat ve geriye kalan acı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sana cevaben yazmamıştım.
Otur ders çalış, ne işin var protestoda, yoksa çocuğun ölür haaaaa. zihniyetine cevaben yazdım.
Çarpık, çurpuk, zamazing bir eğitim öğretim sistemi içinde ne kadar debelenip ne kadar evde oturup, dersine çalışırsan o kadar "sevilirsin" bu zihniyette.

Neyse ben olayın yaşama hakkı boyutuyla daha çok ilgileniyorum, hangi parti, kimin maşası kimin mangalı beni ilgilendirmiyor. Ölümün olduğu yerde bunların hiçbir önemi yok benim için. İşallah önemli bulanların anneleri, kardeşleri, hamileliklerini çok sağlıklı geçirirler.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Konuyu bir nebze olsun siyasete taşıdığımı düşündüğüm için bana da yazdığını düşünmüştüm, neyse kusura bakmayın o zaman.

Zaten benim de demek istediğim senin ilgilendiğin kısım. Amacım da bunu ifade edebilmek, tabi sizin ifadenizden daha farklı yolla olmuş olabilir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
http://www.cnnturk.com/2010/dunya/12/03/atinada.ogrenciler.polisle.catisti/598230.0/index.html

belki hatırlayanınız vardır.. yunanistandaki polis/öğrenci çatışmasını.. hatta haberlerde türk polisi ile yunan polisi dahi kıyaslanmıştı. bir yunanlı kadar olamadık, vay halimize..

bu olay başka bir avrupa ülkesinde meydana gelse ve bir anne adayı çocuğunu kaybetse, acaba sonuçları nasıl olurdu ?? ve ülkemizde nasıl sonuçları olacak??

yazıklar olsun bize ki, hamileyim diyen bir kadına dahi dayak atabiliyoruz..

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Ne kadar ders çalışsanda zeki olsanda biri kopya vermedikce hakettiğin yere gelemessin.. Hakkını ararkende bedeller ödersin bazen canınla bazende özgürlüğünle..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık, biz oturduğumuz yerden kolay bir şekilde "ne işi vardı orada" diyebiliyoruz evet, fakat yaşanan olay hiçte doğru ve "boşver" denebilecek türden birşey değil.

Öğrenciler protesto edecek, kavga edecek, tartışacak, araştıracak ve yaşayacak yoksa öğrenemezler zaten. Elbette birilerinin maşası olmamalı, "kötü" olan kavramlardan uzak durarak, doğru protestolar yapılabilir ama malesef bu olamıyor. Öğrenciye orantısız güç kullanılmasını doğru bulmuyorum, her ne kadar protestoların ve "birşey" istemelerin bu şekilde olmaması gerektiğini düşünsem de polisin yaptığının hiçbir kabul edilebilir yanı yok malesef.

Ayrıca polisin orantısız güç kullanmasının da siyasi bir şekilde tartışılmasını da anlayamıyorum.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ortada protesto olsun ya da olmasın ortada ölen bir bebek var, daha dünyaya gözünü açamadan yuman bi bebek.
Çıkmışsınız ordan madem öyle protesto etmeyip ders çalışsaydı diyorsunuz. Belki haklı olabilirsiniz ama bu olay cinayete girer bilirsiniz. Olayda ne kadar haklı olunursa olunsun bi cana kıymanın haklı yanı olamaz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bir laf vardır argoda tamda bu olaya uygun ama yazmak istemiyorum.
Her ne protesto edilirse edilsin anne olacak birinin bilinçli olması gerekli. Millet ağır eşya kaldırmıyor bu kalkmış başbakanı protestoya gidiyor.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Kopya zaten derste çekilmemiştir ki hocalar değiştirmiştir kağıtları yada yökte biri değiştirmiştir. o kadar adam kopya çekecek bir tane hocada kafasını kaldırıp kopya çekeni yakalayamayacak sınav sırasında :D sen 500 kişi kopya çek 1000 tane görevliden biri göremesin sınavdan 100 aldılar diye yakalansınlar. Bence o iş direk yökün içinde bitiyor. Yok mail gelmiş bilmem ne olmuş hikaye kim bilir kimi korudular bir istifa hoooooop kapandı mevzu.

konuya gelincede öğrenciler bilinçli hareket edemeyecek insanlardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5