İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Provider error '80004005'

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Provider error '80004005'
Unspecified error
/resimgalerisi/db.asp, line 3

sitemdeki resim bölümü açılmıyor bu hatayı yardım edermisiniz?

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db map path yapmakta sıkıntı yaşıyor kullandığın hosting vps üzerindeyse karşılaşabilirsin f5 yaptığında bi düzelicektir bi bozulacaktır.çözüm: db nin pathini uzun olarak ver asp bağlantını değiştir, hostcundan db nin full pathini isteyebilirsin...

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben asp bilmiyorum bu dediklerini nasıl yapacağım bana ayrıntılı söyleyebilirmisiniz?

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db asp dosyası bu bu hatayı nasıl düzeltirim

<%
Set Bag = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
Bag.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("/access_db/rsbk.mdb")
Set Rs=Server.CreateObject("Adodb.Recordset")
%>

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu cok gıcık bi sorun :) çözüm basit ama devamlı bunu yapmakta can sıkıcı. bendede GODADDY de ayda bir olmakta bu sorun insallah daha sık olmaz yada hic olmaz.

Benim buldugum çözüm : Veritabanı adını değiştir (örnek x ise xx yap) ve DB.ASP de DB adını yeni ad ile değiştir (/x.MDB olan yer xx.MDB yapi)

Sorun hallolacaktır...

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
alakası yok..
Server.MapPath("/access_db/rsbk.mdb")
bu yanlış yazılmış..

Server.MapPath("access_db/rsbk.mdb")
böyle yap dene düzelir..

speed06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
veritabanı dediğin acces db içindekinin ismini ve db dosyasının içindeki ismi değiştiriyoruz anladığım kadarıyla

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
veritabanın access_db klasöründe rsbk.mdb bu dosya..
db.asp dosyasıda access_db klasörünün bulunduğu klasörde ise sorunsuz bağlanır

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
küçük bi araştırmadan sonra anladığım bu aldığın hata server hatasıdır..
nedenine gelince server aşırı CPU kullanımından aplicationar şişer ve bu hataya neden olur.
ODBC Connector un yeni versiyonunu yükleyerek bu hatalardan kurtulabilirsin

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ama şöyle birşey daha var mdb dosyanda yani veritabanında sorun olabilir.. http://www.yenidownload.com/download/12833-onar.zip bu dosyayı indir bi veritabanını onarıp temizlesin tekrar yükle..

<%
Set Bag = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
Bag.Open "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=" & Server.MapPath("access_db/rsbk.mdb")
%>

db.asp dosyandada bu olsun.. tam burdna kopyala yapıştır..

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<%
Set AdoConn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
AdoConn.Provider="Microsoft.Jet.OLEDB.4.0"
AdoConn.Open "E:\web_root\domainin.com\db\seninveritabanin.mdb" bu yolu host firmandan alıp tam olarak yazmalısın
%>

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu yardımların üstüne küçük bi not da benden:
access, desktop apps için üretildi ve web için hiç optimize edilmedi, çağdışı kaldı. çok ziyaretçi alırsan şişer, %100 verimli değil vs vs.. access den ziyade, mssql veya mysql kullan.. :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ama şöyle birşey daha var mdb dosyanda yani veritabanında sorun olabilir.. http://www.yenidownload.com/download/12833-onar.zip bu dosyayı indir bi veritabanını onarıp temizlesin tekrar yükle..

db.asp dosyandada bu olsun.. tam burdna kopyala yapıştır..

yuksek musadenizle konuyu canlandırmak istiyorum, az veritabanını onarıp hosta yukledikden sonra sitem hata verdi annudora nın dediği gibi veritabanı ismini değiştirince hata kendiliğinden kayboldu yahhucom un yukarda verdiği kodla veritabanı bağlantı yolumu değiştirdim fakat ustteki verilen linkteki programı kullanmamanızı oneriyorum birkac kez denedim ben programı veritabanını kesinlikle bozuyor her deneyişimde veritabanım bozuldu

aydingebze

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<%
Set Baglanti = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
baglanti.open "Provider=Microsoft.Jet.Oledb.4.0;Data Source="&Server.MapPath("aydin.mdb")
%>

arkadasım veri tabanı baglantını Oledb olarak yukarıda verdigim kodlarla yapabilirmisin

yasa222

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür

Bu cok gıcık bi sorun :) çözüm basit ama devamlı bunu yapmakta can sıkıcı. bendede GODADDY de ayda bir olmakta bu sorun insallah daha sık olmaz yada hic olmaz.

Benim buldugum çözüm : Veritabanı adını değiştir (örnek x ise xx yap) ve DB.ASP de DB adını yeni ad ile değiştir (/x.MDB olan yer xx.MDB yapi)

Sorun hallolacaktır...

Abicim çok teşeküür ediyorum. Bendede bu sorun vardı. Dediklerini yaptım oldu. Çok Çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsunç

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Önerimin faydalı olmasına sevindim. 2007 konusu neden Yeni mesajlarda demiştim ama ASP sorunları hala devam ediyor tabiki :) ve "Provider error 80004005" aramasında iyinet 3. sıradaymış - ne güzel.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5