İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Proxmox Windows Server Kurulum Hakkında

ku-web

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Bildiğim kadarıyla Proxmox Hem Windows Hemde Linux Kurabiliyoruz, Linux Kurdum Ama Windows Kurarken hata veriyor sanırım ben bişeleri eksik yapıyor olabilirim.

Bu Open VNC console Tıkladığım zaman görüntü

pngko.png

Bu da Monitor Görüntüsü

pn2.png

Evet arkadaşlar yardımınız bekliyorum sorun nerde, kurulumu hakkında bilgi verecek var mı . Nette Araştırdım ama sonuç alamadım.

KRC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CD-ROM içerisindeki iso dosyasında boot problemi var veya mount edilmemiş.

webadam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Proxmox'a windows önermem. Onun yerine vmware kurup hem windows hem linux rahatlıkla kurabilirsiniz.

Proxmox sadece linux da stabildir.

MaFr

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşlar çoğu kişi proxmox kullanıyor çözemediğim bir durum var,proxmoxla kurduğum windows vpsler çok yavaş oluyorlar,8 gb ramli windows bile kursam yavaş,firefox,explorerla nete girdiğimde bir sayfa 10 saatte açılıyor,sürekli kopmalar oluyor,hetznerden aldığımız sunucuya başka sanallaştırma programıda kuramadık,proxmox sadece bende mi böyle yapıyor yoksa genel olarak windowsta iyi değil mi?

Nunogomes

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Arkadaşlar çoğu kişi proxmox kullanıyor çözemediğim bir durum var,proxmoxla kurduğum windows vpsler çok yavaş oluyorlar,8 gb ramli windows bile kursam yavaş,firefox,explorerla nete girdiğimde bir sayfa 10 saatte açılıyor,sürekli kopmalar oluyor,hetznerden aldığımız sunucuya başka sanallaştırma programıda kuramadık,proxmox sadece bende mi böyle yapıyor yoksa genel olarak windowsta iyi değil mi?

Aşağıdaki yorumda belirtilmiş.

Proxmox'a windows önermem. Onun yerine vmware kurup hem windows hem linux rahatlıkla kurabilirsiniz.

Proxmox sadece linux da stabildir.

EcallMedia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hetzner AG lokasyon sunuculara HyperVM (openvz) ve Proxmox rahatlıkla kurabilirsin. Windows üzerine VMWare'de kurabilirsin ancak Gateway sorunları çıkıyor.

Şuan 2 ayrı makina olarak Proxmox kullanıyorum. Problem çıkarmadı hızlarıda gayet stabil durumda.

Arkadaşın dediği gibi Proxmox'un en stabil hali doğal olarak linux olacaktır.

Saygılar.

EcallMedia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam Bildiğim kadarıyla Proxmox Hem Windows Hemde Linux Kurabiliyoruz, Linux Kurdum Ama Windows Kurarken hata veriyor sanırım ben bişeleri eksik yapıyor olabilirim.

ISO Images kısmına gerekli ISO dosyasını yüklediniz mi? Herhangi bir dizine atamıyorsunuz. Anca bir serverdan hızlı bir şekilde atabilirsiniz, bu size kalmış. Kurulum esnasında ise bu ISO'yu Kurulum Ortamına tanımlamanız gerekecek.

ku-web

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu Çok oldu açalı internete gremiyordum ama herşey normaldi neyse wmware kurduk en iyis o sanırım ilginiz için teşekkürler bencede windows kuracaksanız wmware derim proxmox sorun yaratıyor ayrıca arkadaş gataway sorun oluyor demiiş öyle bi sorula karşılaşmadık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5