İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Proxy Tarafından indexlenen(Kopyalanan) Site ve index kaybı + sandbox

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önce kullandığım özel bir script ile bir site daha yaptım heşey güzel gidiyordu index 200 civarına ulaştı ve birden site sandboxa düştü , kontrol edince sitemin birebir kopyasının bir proxy tarafından indexlendiğini gördüm ve indexler gerilemeye başladı şu an 80 civarında ve site ismim dahil bu proxy çıkıyor araştırınca yaygın bir sorun olduğunu ve uzun süredir çözülmediğini gördüm.Google yeni siteyi kopya içerik olarak görüp indexten siliyor.Bu tarz bir sorunla karşılaşan ve bir çözüm önerisi olan var mı.

not: sitedeki tüm linkler proxy oluyor

http://www.serefsizproxy.net/index....GVnb3J5LnBocD9jPUhwIbbb0gQ29tcGFxIEFkYXB0w7Zy

şeklinde.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitendeki kodları karıştır birşeyler kaçmış olabilir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Siteleri cacheleyen proxylerin IP lerini bulup serverlarimizdan banlamamiz yapilacak en akillica davranis olacaktir.

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kodlarda bir problem yok problem sayfalarımın title dahil birebir kopyalarının proxy cache'inden indexlenmesi ve orjinal içeriğin kopya muamelesi görmesi.Site içindeki linklerde proxy sayfalara yönlenik.
Adamların linki vereceğimde boşa backlink vermeyelim daha ilginci ise bu şerefsizlerin sahibi olduğu hosting firmasının pkk yanlısı siteleri host ettiğini görmem oldu.
Dün itibari ile 26000 olan indexleri bugün 31000 civarında buda benim gibi binlerce sitenin emeğinin gitmesi anlamına geliyor.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bu indexliyen sistemin adresini verebilirmisin?
Bir çok kişi spam olarak şikayet ederse bu siteyi google bu siteyi spama düşürür ;)

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İ.ari ve Loi özel mesaj olarak yolluyorum konuşulmasını istemiyorum boşa reklam , bizde zaten insanlar ancak iyinet vb sitelere ddos yaparlar böyle adamlar serbestçe gezerken.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Özellikle, Türkçe ve Öztürkçe sitelerin cacheleri alınmış(Google amca öyle söylüyor) Ayrıca şuan site açılmıyor..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bahsi geçen sitenin, sitelerimizi cachelerken kullandigi IP adresini az önce deneme yolu ile tespit ettim.

Linux altinda apf kullananlar aşağıdaki komut ile sitelerinden bu IP adresini banlayabilirler

Kod:
apf -d 193.138.206.207

Proxy hizmeti veriyormuş gibi davranıp sitelerimizin cachelerini google a okutan başka servislerde bulursanız lütfen bana onlarıda P.M. olarak gönderin. Onlarında cache ederken kullandıkları IP adreslerini bulayım.

Kolay gelsin.

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Loi en azından bu adamlardan kurtulmuş olacağım , yalnız shared hosting kullananlar içinde bir banlama yöntemi mevcut mu ?
Mesela dreamhost için bir örnek olursa memnun olurum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
PHP sayfalarınızın en ustune asagidaki kodu eklerseniz, sitenizi cache etmek isteyen bu proxy botunu msn.com a yonlendirecektir.

Kod:
<? if ($_SERVER[REMOTE_ADDR] == "193.138.206.207") { header("Location: http://www.msn.com/"); } ?>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5