İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

QT designer

S

seperate

Misafir
merhaba.. linuxda c derlemek istiyorum ve yeni başladım... aramalarım sonucu (saf kendi çabalarımla) QT DESIGNER diye birşey buldum ama onda da kodları nereye yazacağımı bulamadım anladığım kadarıyla kodları olan programın formunu hazırlıyo herhalde... neyse KDEVELOP u gördüm o herhalde hakiki C / C++ derleyicisi ama ondan da emin değilim... söylemek istediğim c derlemek istiyorum ama çözümü bulamıyorum bilen yol gsöterirse çok memnun olurum... teşekkürler...

C

canlife

Misafir
Selamlar;

Bulduğun şeyde bir geliştirme aracı ama QT kütüpnaleri kullanarak daha çok KDE uygulamaları geliştirmek için kullanıyor. Güzel bir araç bence ama ...
C derlemek için değil...C derlemek için linux altında "gcc" ve "g++" derleyicileri mevcut. Bu iki araç linux kurulumu ilşe birlikte geliyor zaten extra bir indirmeye ihtiyaç yok.... Çok güçlü araçlar işini rahatlıkla görecektir..

Bu konu hakkında daha deteylı bilgi öğrenmek istersen şu yazıyı okumanı öneririm...
http://www.linuxfocus.org/Turkce/March2002/article229.shtml

hadi kolay gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5