İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

QuickReport

A

Anonymous

Misafir
herkese selam
şimdi kişi tableında ki alanlardan ikisi evadres ve işadres kişi formunda bunlardan hangisinin iletişim için kullanılacağı kullanıcı tarafından seçilecek buraya kadar hiç bir sorun yok ancak etiket basımı nasıl olacak işin içinden bir türlü çıkamıyorum oraya koyacağım bileşen i bir alana bağlamam gerekeceği için sorun çıkıyo bu konuda bir önerisi olan varmı

A

Anonymous

Misafir
Her iki değerin yanına birer tane dbcheckbox yerleştir. Biri Check olunca, diğerini otomatik olarak Unchecked yap. Daha Sonra etiket basımı sırasında hangisinin check olduğunu kontrol et. Eğer ikiside check değilse, iletişim kurulmayacak gibi bir alternatifide değerlendirmiş olursun.

Kolay Gelsin. Saygılarımla.

QuickPink

A

Anonymous

Misafir
Merhaba

Rapor için kullanacağınız QuickReport komponentini çalıştırmadan önce rapor üzerindeki adres verisini görüntülemek üzere kullandığınız QRDBText hangisi ise onun DataField özelliğine istediğiniz adres alanının adını atayarak seçime göre istediğiniz alanın listelenmesini sağlayabilirsiniz :

if ..(seçime göre şart).. then QRDBText1.DataField := 'EV_ADRESI'
else QRDBText1.DataField := 'IS_ADRESI';

gibi.

A

Anonymous

Misafir
senin bönerdiğin seçim bütün raporlamaları bağlamazmı yani bütün raporda a ev adresi ya iş adresi olur(ya da ben öyle tahmin ediyorum) halbuki ben bir kaydın ev adresini alırken bir kaydın iş adresini alabilmeliyim (aynı raporda)

A

Anonymous

Misafir
Merhaba

Dediğiniz gibi bir şeyi yapabilmek için her kayıt için listelenmesini istediğiniz alana dair seçiminizi belirtmeniz gerekir. Mesela kayıtlara bir alan daha eklersiniz rapordaki_adres_tipi vb. gibi bir alan, her kayıt işlenirken (tabii sonradan da değiştirebilirsiniz) bu alana bir değer girersiniz ve raporu özel olarak geçici bir dosya kullanarak hazırlayıp o alana göre istediğiniz adresin istediğiniz kişi için listelenmesini sağlayabilirsiniz.
Veya geçici dosya kullanmak istemezseniz QRCompositeReport kullanarak bir raporla ev adresli kayıtları bir raporla da iş adresli kayıtları aynı raporda listelebilirsiniz.

Daha pratik bir yol varsa da aklıma gelmiyor şu anda.

A

Anonymous

Misafir
Merhaba

Bir üstteki cevabı boşuna yazdığımı farkettim.
Quickpink nikli arkadaşın dediğini yaparsanız istediğiniz sonucu elde edersiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5