İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Radyo kurulumunda problem

baris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkasalar radyo yu kuruyorum hersey normal fakat connect dıyıp baglanmaya calıstıgımda baglanmıyor sıze ssh ıle kurulumun son asamasını gostereyım belkı bana yardımcı olabılırsınız

radyo2fe9.jpg

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullandiginiz port APF'den dolayi kapali olabilir , guvenlik ayarlarinizi kontrol edin.

M

maiL

Misafir
baris : diğer forumlarda radyo kurulumunu detaylı olarak anlatmıştım. istersen kopy edeyim burayada uyguladığın işlemlere bir bak. Portunu 4000 - 8000 arasında seçersen daha iyi olur.

Kurulum Anlatımı :

öncelikle www.shoutcast.com dan gerekli olan server dosyasını indirin.
(unix veya windows)
daha sonra ftp ile shell hesabınıza bu dosyayı attıktan sonra,
tar -zxvf dosyaadi.tar.gz
yazıyoruz.
Sonra cd dosyaadi şeklinde içine giriyoruz.
Burada düzenlememiz gereken tek dosya sc_serv.conf dosyasıdır. diğerlerine dokunmuyoruz.
pico -w sc_serv.conf
yapıyoruz. Burada ayarlamamız gereken yerler source ip , dest ip , port ve password kısımları.

source ip : radyonun bulunduğu ip
dest ip : radyonun bulunduğu ip
Port : istediğiniz port
password : şifre

buraları doldurduktan sonra kaydedip çıkıyorsunuz.
./sc_serv
yaptığınızda radyonuz kullanıma hazır duruma geçiyor.

kurduğunuz radyoyu dinlemek için,
http://IP ADRESİ:pORT/listen.pls
yaptığınızda radyonuzu dinleyebileceksiniz.

baris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dediklerinizin hepsini yaptim yani kurulumda bir sorun yok ssh resminide koydum acaba dc ye ticket atip portlarin kapali olup olmadiginimi kontrol ettirsem

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Datacenter'ler genelde port kapatmaz , managed hizmeti aldigin yer varsa onlarla gorus.ve baska bir port denemeye calis.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5