İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ramazan - Bedava ASP Script Başlığı Hakkında

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ramazan arkadaşımız http://forum.iyinet.com/script-satisi-siparisi/56292-asp-haber-scripti-bedava.html bu başlık hakkında birşeyler yazmak istemiş alıntı yapıyorum:

Arkadaşlar bugün kodlamaya ilk başladığım zamanlarda yazdığım bir scriptimi bedavaya dağıtmak istemiştim. Scripti rarladım rapidshare ye attım foruma başlık açtım.
Ve şu anda banlanmışım virüslü içerik linki vermekten dolayı.
Bu olayda kesinlikle bir kasıt yoktur. Beni bu forumda tanıyan bilen insanlar bu tür bir iş yapmayacağımı bilirler.
Bilgisayarıma virüs bulaşmış, wukill.exe diye, sanırım indirilen mp3 lerden bulaştı. Her klasörümün içinde kendiliğinden klasörün adında exe oluşturuyor.
Rar'ın içine de exe oluşturmuş. Eğer verdiğim linkten indirip de virüsü yiyen arkadaş varsa çok özür dilerim.
Olay tamamen benim bilgim dışında oldu.

E

ErsinAcar

Misafir
bencede banı açılmalı ramanzanın böyle bişeyi kasıtlı yapacağını sanmıyorum ve bu kadar aptal olacağınıda sanmıyorum...

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ramazan ne bilir virüsü. adama youtube videoları ile ilgili hile tavsiye ettim ama yasal belki ama etik değil ben giremem bu işlere dedi.

ilk hatasında banlanması yanlış. illa forum kuralı uygulanacaksanda kurallarla ilgili bu madde ceza süresi ile değiştirilebilir.

Kefilim efendim.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
bu zamana kadar kac kısının banı acıldı :)

Cok kisinin bani acildi, Holokost. Hata yaptiklarini email ile iletip ozur dilediler. Bende son bir sans verdim. O son 1 sanslar simdi 2000. mesajlarini gectiler...

Ramazanin banini bu kez aciyorum... Destek veren cok arkadasi varmis, ne mutlu Ramazana.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok kisinin bani acildi, Holokost. Hata yaptiklarini email ile iletip ozur dilediler. Bende son bir sans verdim. O son 1 sanslar simdi 2000. mesajlarini gectiler...

Ramazanin banini bu kez aciyorum...

hımm ben daha onceden sahıt olmamıstım da :)
hayırlısı ...

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet, ilginden dolayı teşekkür ederim.
gerçekten benim haberim olmadan rar lı dosyanın içine atmış wukill.exe diye virüs..
ben nasıl temizleyeceğim bunun çaresine bakacağım artık..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eh geçmiş olsun ramazan.. dikkatli olmak lazım hakkaten bende arada rapide upload yapıp link veriyorum allahtan bişi çıkmadı bugune kadar..

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ramazan, bu dosyayı sende kullandığına göre bu virus senin pc ye yerleşmiştir çoktan. bi tarama yap bence.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi proğramları tavsiye edersiniz?
ram'im düşük, bilgisayarımı yavaşlatıyor diye virüs proğramı kullanmıyordum.
Sonunda yedik virüsü..

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi proğramları tavsiye edersiniz?
ram'im düşük, bilgisayarımı yavaşlatıyor diye virüs proğramı kullanmıyordum.
Sonunda yedik virüsü..

En az RAM yiyen antivirus programlarından biri olan NOD32 yi tek geçerim ve tavsiye ederim.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemedya indirdim onu şu anda taratıyorum,
win32/wukill.b solucan silindi dedi inş silinmiştir.
ben bu klasör olayını kızılötesi aktarım kablosunun cd sini yükledikten sonra oluştuğunu sanıyordum neyse.
temizleyecez artık :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5