İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Raporlardaki 230$, Ödeme Ekranına 89$ Olarak Yansıdı

Eudaimonist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Google Adsense'den yaklaşık olarak 2 senedir düzenli ödeme alıyordum. Geçen aya kadar, neredeyse her ay ortalama 150$ civarınca olan kazancımı her ay sorunsuz olarak aldım.

Yalnız, geçen aydan beri raporlar bölümünde gördüğüm kazancım, ödemeler bölümüne yansımıyor. Şöyle ki mesela mart ayı kazancım, raporlarda 230$ olarak görünmesine karşın hesabım sekmesinden ödemeler bölümüne girince, oraya 89$ olarak yansıdığını görüyorum. Geçen ay da aynı şekilde 125$ ödeme beklerken, ödemeler bölümünde 84 dolarlık kazancı görünce hüsrana uğramıştım.

Raporlar her gün tıklamaları ve kazancı güzel güzel sayıp aylık raporlamada tam kazancı gösterirken, ödemeler kısmına neden acaba kazancımın neredeyse sadece %30'u yansıyor?

Bu konu çok canımı sıkmaya başladı açıkçası. Yani 2 senedir neyse, hâlâ aynı şekilde, aynı sitelerimle Adsense yayıncılığı yapıyorum. Bunca zaman sorun olmadı da şubat ayından sonra bu sıkıntı neden başladı?

Fikirlerinizi ve önerilerinizi rica ediyorum lütfen.

İlginize teşekkürler.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Orası yanlış gösteriyor. Son ödemeden itibaren bölümüne bakıp ordaki kazançtan nisan ayını çıkar. Eğer 100 doları geçiyorsa bu aylırsın para.

Eudaimonist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orası yanlış gösteriyor. Son ödemeden itibaren bölümüne bakıp ordaki kazançtan nisan ayını çıkar. Eğer 100 doları geçiyorsa bu aylırsın para.

Geçen ay da aynı şey oldu. "Son ödemeden itibaren" de baktım, geçen ayın raporlarına da baktım. Bütün raporlar, veriyi doğru olarak gösteriyor; ama ödeme ekranına, kazancım hep kesinti ile yansıyor. Örneğin mart ayı kazancı raporlarda 230 dolar olarak görünüyor; ama ödeme ekranında "mart ayı kazancınız" bölümüne 89 dolar olarak yansımış. Şubat ayında da 125 dolar olan kazancım, ödemelere 84 dolar olarak yansıdı ve ödeme alamadım.

Bu ay yani nisan ayının sonunda ödeme yaparken bu iki ayın toplamını ödeyecek zaten yani 170 dolar falan... Ama asıl almam gereken 360 dolar civarında. Yani neredeyse 200 dolar gibi müthiş bir kesinti var.

Deli olacağım yahu. Yazık günah vallahi. O değil de yani 2 senedir ne değişti onu anlamak güç. Yazık...

Eudaimonist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ay da 120 dolarlık gelirim 72 dolar olarak ödeme ekranına yansıtıldı.

Bu konuda bir bilgisi olan yok mu yahu? Nedir bu kesintiler? Bıktım usandım vallahi ya.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5