İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

rasgele reklamlar

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam php sitemin bir reklam bölümünde reklam.html diye dosya çağırıyorum ve google reklamı var içinde.Şöyle birşey nasıl yapabilirim ilk önce google reklamı çıkacak sonraki yenilemede gittigidiyor falan.Yani 2-3 reklam olacak ve sırayla dönecekler.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
pek tavsiye etmem ama kod şu <head></head> arasına koyarsın

reklam.html (google)
<meta http-equiv=”refresh” content=”20; URL=gittigidiyor.html”>

gittigidiyor.html (gittigidiyor)
<meta http-equiv=”refresh” content=”20; URL=digerreklam.html”>

digerreklam.html (diğer reklam)
<meta http-equiv=”refresh” content=”20; URL=reklam.html”>

20 yerine kendi belirlediğin bi süre verirsin saniye cinsinden..

M

mcanli

Misafir
php bilmediğim için yazacağın kodun mantığını söyleyebilirim ancak (asp olsaydı kodu yazardım)

Reklam1.php - Reklam2.php - Reklam3.php diye devam edip giden reklam dosyalarını oluşturup.

Bu dosyalara reklam kodlarını yerleştirdikten sonra kaç tane reklam dosyan var ise o sayıya kadar rastgele sayı üretiyorsun.

Üretilen bu sayıyı reklam+üretilensayi.php şeklinde kullanarak reklamı yerleştireceğin yere çağırıyorsun.

Dolayısıyla reklamlar sadece sayfalar yenilendiğinde değişiyor.
(Bunun içinde önceki üretilen sayıları kontrol ettirmen gerekir. Diğer türlü dengesiz bir şekilde sayı üretimi gerçekleşir.)

dmbnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili dostum belli ki asp cisin bir yardım isteyeceğim senden

php bilmediğim için yazacağın kodun mantığını söyleyebilirim ancak (asp olsaydı kodu yazardım)

Reklam1.php - Reklam2.php - Reklam3.php diye devam edip giden reklam dosyalarını oluşturup.

Bu dosyalara reklam kodlarını yerleştirdikten sonra kaç tane reklam dosyan var ise o sayıya kadar rastgele sayı üretiyorsun.

Üretilen bu sayıyı reklam+üretilensayi.php şeklinde kullanarak reklamı yerleştireceğin yere çağırıyorsun.

Dolayısıyla reklamlar sadece sayfalar yenilendiğinde değişiyor.
(Bunun içinde önceki üretilen sayıları kontrol ettirmen gerekir. Diğer türlü dengesiz bir şekilde sayı üretimi gerçekleşir.)

Öncelikle benzer bir konudan bahsedicem. Olayı şu şekilde özetleyeyim; şimdi bir ana sayfam var bu ana sayfa da veritabanı bağlantımdan sonra 1'den 17'ye kadar olan sonuçları listeliyor, diğer sonuçları ise 1 2 3 4 5 6 7 8 9 diye süre gelen sayfalamalar takip ediyor 2. sayfaya tıklarsam 18'den 35'e kadar olan sonuç geliyor karşıma buraya kadar her şey normal ama benim istediğim bu programda 2. sayfaya ben basmayıp belirli bir süre sonra otomatik olarak ikinci sayfaya sonra üçüncü sayfaya gitmesini istiyorum ve devam edecek şekilde

Kod:
<%
for y=1 to sayfa 
if go=y then
response.write y
else
response.write "<b> <a href=""defauly.asp?go="&y&""">"&y&"</a></b>"
end if
next
%>
örneğin bu kodu eklediğimde sayfalarım listeleniyor. Listelenen sayfa da link şeklinde verilmiş bunu kendisi üretiyor sayfa adedini y olarak tanımladığım bölümde sayılar gelmekte gelen sayıları dediğim gibi otomatik link haline getirip kendiliğinden geçicek 30sn. içinde... Ayıktırırsan sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi