İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rasgele veri

gokhan2517

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba, arkadaşlar bi sorunum var şu kodla sayfada üyenin resmini ve puan nını listeletiyorum ama bu kod sadece puannı yüksek olanları listeliyor benim istediğim se aslında rastgele veri çekmesi bi yardımcı olurmusunuz.
Kod:
 <?
$show4 = 1; 
if ( $d < 1 ) 
$d = 1; 
else if ( $d > 10 ) 
$d = 1; 
$sin = strtok (puan,":"); 
$query = "select loginname, puan from uyelertablosu WHERE $sin>1499 order by puan desc limit 0,1"; 
$result=mysql_query($query) 
or die ("Invalid query"); 
$index = $d*10-9; 
while ($row = mysql_fetch_array ($result)) { 
$login6 = $row[0]; 
$stats = $row[1]; 
$rating=explode(":",$stats); 
$first6 = $rating[0]; 
$nik6 = substr("$login6", 0, 13);
$index++; 
} 
?>
teşekkürler.

egalix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
PHP:
order by puan desc

kısmını

PHP:
order by rand()

olarak değiştirmen yeterli

gokhan2517

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bukadar basitmiydi ya valla oldu çalışıyo ilginç bende satır satır kod yazcaz sandıydım haha teşekkürler egalix süper

Ekleme: bi konudaha var üçretli olarak yaptırıcam hani şu arkadaşını davet et olayı varya davet sayfasına geldinmi davet eden kişinin msn listesindeki tüm ekli kişilere davet e postası yolluyor bunu yapa bilecek bi arkadaş varsa yapalım üçreti dahilinde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5