İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Register.com kullananlar bakabilir mi?

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
register kullanan vardır sanırım. Ordan domain transferi nasil olacak bulamadım bi türlu olmuor. Renew uzatmada 35 $ istiyor.Nasil kurtuluruz burdan. domain kilitsizz ve 11 ayda biticek.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
alan adını ne zaman kayıt ettiniz?

kayıt tarihinden 90 güne kadar bir çok kaydedici gelen tüm transfer taleplerini reddeder.

90 günden fazla olduysa ve alan adı kilidi açıksa; başka bir kaydediciden transfer işlemini başlatın.

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2004 kayıtlı dostum. Godaddyden transfer kodu falanmı gondermelıyım?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
alan adı kilidi (registrar-lock) açıksa; (active) godaddy üzerinden transfer işlemini başlat, ancak son 60 gün içerisinde godaddy üzerindeki alan adındaki whois bilgilerini güncellediysen (registrant v.s.) yine bu alan adını transfer edemezsin, alan adı başka bir firmada kayıtlıysa; kilidi açıp; godaddy üzerinden transfer başlatabilirsin.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
alan adının bitmesine 60 gun veya 60 gunden fazla var ise once godaddy e gir domain transfer kısmına gir domain adını yaz ve gerekli odemeyi yap, daha sonra godaddy sana bir eposta yollayacak. godaddy paneline login ol, domain > pending transfer bolumune gir sağ üstte Authorization diye bi buton goreceksin uzerine gelince iki secenekli bir menu goreceksin, o menulerden pegin transfer uthorization olanına tıkla ve godaddy in sana yollamış olduğu maildeki bilgileri oraya gir ve devam et son aşamada senden domain auth code (Domain şifresi) isteyecek godaddy onuda girip ok a bastığın zaman birkac saat icinde suanki domainin kayıtlı olduğu yerden sana bir email gelecek bir registar firması bu domain i transfer etmek isteğinde bulundu bu domain i transfer etmek isdemiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak domain transferini red edebilirsiniz vs vs ... o epostaya hicbir cevap verme max bir hafta sonra domainin godaddy panelinde baştanda soylediğim gibi domain i transfer etmek icin domainin bitisine minimum 60 veya 90 gun kalmış olması veya daha uzun sure olması gerekli

Simasher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar anlamamışsınız durumu :)

Arkadaş nasıl transfer edeceğini değil register'den nasıl transfer ediceğini sormuş.
TrDownload bu konuda çok güzel bir anlatım yapmış register'den auth kodunu alman lazım tabii ki.
Zone'dada yazmıştım Contact us bölümünden auth kodunu sorucaksın sonra trdownload arkadaşın anlatımını aynen uygula ;)

Benim bir domainim transfer durumunda bakalım nasıl sonuçlanıcak bekliyoruz

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar anlamamışsınız durumu :)

Arkadaş nasıl transfer edeceğini değil register'den nasıl transfer ediceğini sormuş.
TrDownload bu konuda çok güzel bir anlatım yapmış register'den auth kodunu alman lazım tabii ki.
Zone'dada yazmıştım Contact us bölümünden auth kodunu sorucaksın sonra trdownload arkadaşın anlatımını aynen uygula ;)

Benim bir domainim transfer durumunda bakalım nasıl sonuçlanıcak bekliyoruz

live chatten gavur transfer sebebın nedir diye soruyor kapıyor .kafamı bozdu auth kodunu vermedi daha denyo. iletişim cakayım birde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5