İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

register_globals hakkında

aydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hostum illa da register_globals açmam diyor. bende de bazı scriptler çalışmnadı şimdi. register_globals'ı htaccess veya php.ini ile açmam mümkünmüdür. böyle bişey duymuştum. denedim ama çalışmadı. iç sunucu hataları verdi

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
register_globals=on yazıp php.ini şeklinde bir dosya oluşturup dizine atıp denermisiniz. ben kebirhost ile çalışıyorum ve onların böyle bir uygulaması var. öcneden yoktu. kendimiz php.ini oluşturup gerekli işlemleri yapabiliyoruz.

Gerçi sizin sistemde de böyle bir uygulama olsa idi size söylerlerdi.

Pek anlamam bu işlerden ama bir deneyin isterseniz...

aydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir şekilde etki etmedi malesef. yine de teşekkürler

NaturelGS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer PHP biliyorsanız, tüm GET ve POST'ları değiştirin.
$degisken yerine $_POST[degisken] olarak..

Sadece script kullanıyorsanız, scriptin mutlaka en tepeye include edilen bir dosyası vardır ayarlar vs. için. O dosyanın en başına şu iki satırı yazın. Muhtemelen işe yarayacaktır.

extract($_POST);
extract($_GET);

Ayrıca register_globals'in off olması sağlıklıdır.

aydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok teşekkürler. sorunu çözdüm bu sayede

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu kapanmış ama yine arayan olabilir ben şöyle anlatayım domaininizde açmak için register_globals'i ( komple sunucuda değil ) aşağıda ki 3 işlemden birini yapın.

1) sayfaların hepsini inculede eden index.php & baglan.php gibi bi dosyanın içine en üste koyun gitsin yeri çok önemli değil.

foreach($_GET as $key => $val)
$$key = $val;

2) yine sayfaların hepsini inculede eden index.php & baglan.php gibi bi dosyanın içine en üste koyun gitsin yeri çok önemli değil.

ini_set('register_globals', 'on');

3) yada .htaccess yaratın ve yine en üstüne koyun gitsin bu kodu girin

php_flag register_globals on

kesinlikle 3 işlemden birini deneyin register_globals on olacaktir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5