İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Registerflyzedelere Müjde!!

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hepinizin bildiği gibi yakın bir zaman önce ICANN yaşanan birçok olumsuzluk yüzünden Registerfly'ın akreditesini iptal etti.Bu iptalden sonra tüm Registerfly kullanıcılarının aklında "Bizim domainlerimiz ne olacak?" sorusu oluştu.

Bu sorunun cevabı belli oldu.Tüm domainler Godaddy güvencesinde!

ICANN ile Godaddy'nin yaptığı bir anlaşma sonucu tüm Registerfly domainleri Godaddy'e aktarıldı.Bu aktarım gerçekten çok başarılı bir şekilde gerçekleşmiş.Şu anda tüm Registerfly kullanıcılarının Godaddy'de bir hesabı var ve Registerfly'da bulunan domainleri bu hesap altında bulunuyor.

Domainlerinize Godaddy üzerinden ulaşmak için yapmanız gerekenler de çok basit. :)

İşte adım adım yapmanız gerekenler:

1) https://mya.godaddy.com/Account/Acc...ccount.aspx?regfly=welcome&sa=prog_id=GoDaddy adresini tıklayın.Açılan sayfada sağ blokta bulunan formda My Domain Name seçeneğini seçin ve alttaki is kısmına da Registerfly'da bulunan bir domaininizi girin ve Contunie butonuna tıklayın.Bu işlemden sonra ekrana domaine ait e-mail adresi gelecek.Adres doğruysa yine Contunie butonuna basın.Bu işlemin ardından orda yazan e-mail adresine müşteri numaranız gelecek.

2) Şimdi de https://mya.godaddy.com/Account/AccountRetrieval/RegisterFly.aspx? adresine tıklayın ve açılan forma az önce mailinize gelen müşteri numaranızı ve altta görünen güvenlik kodunu girip onaylayın.Yine bir sonraki ekranda e-mail adresiniz çıkacak.Onaylamanız halinde e-mail adresinize şifre oluşturmanız için bir link gelecek.

3) Gelen linke tıklayın ve sağ bloktaki formu doldurarak şifrenizi belirleyin.

4) Hesabınız hazır!Şimdi www.godaddy.com dan size gelen müşteri numarası ve oluşturduğunuz şifre ile giriş yapın."Manage my domains" bölümünde tüm domainlerinizi görebilir ve yönetebilirsiniz.

Herkese geçmiş olsun ;)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
register fly de domain i olanlar icin hayırlı olsun tabiki register fly yüzünden domain i düşen bir sürü arkadaşımız var burda onların zararlarını kim odeyecek buda merak konusu

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Benim eski domainlerimi enom.com almış ve bana kendilerinde hesap açmam için bir link gönderdiler bu link ile açtığım hesapta tüm eski domainlerimi gördüm, aynı zamanda yeni domainleride godaddy' e geçtiğini gördüm böylelikle hiçbir problemim kalmadı farklı uzantılar haricinde... Ancak hala transferi tamamlanmamış domainler mevcut godaddy' e bunun içinde dikkatli olmanızı öneririm çünkü hala registerfly hesaplarında auth code görülebiliyor yeni domainler için..

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederiz. yakından takip edememiştim. tesadüfen gördüm mesajı. işe yaradı, artık tüm domainler godaddy de.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle saçmalık görmedim. Yeni haberim oluyor, ve üstüne goday madem almış ise yada diger yer devir etmiş ise, neden üyelerine mail yoluyla bilgi vermiyorlar? Gelinde türk firmalarını kötüleyin. Turkticaret asla böyle bişey etmedi bana. Ama övdügünüz yurt dışlarındakiler ne kadar ilgisiz işlem etmişler. Yeni konu açınca haber alıyorum. Belkide düştü isim deniycez bakalım. Şifrelerimiz kullanıcı adı aynımı orda bunu bilen varmı?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle saçmalık görmedim. Yeni haberim oluyor, ve üstüne goday madem almış ise yada diger yer devir etmiş ise, neden üyelerine mail yoluyla bilgi vermiyorlar? Gelinde türk firmalarını kötüleyin. Turkticaret asla böyle bişey etmedi bana. Ama övdügünüz yurt dışlarındakiler ne kadar ilgisiz işlem etmişler. Yeni konu açınca haber alıyorum. Belkide düştü isim deniycez bakalım. Şifrelerimiz kullanıcı adı aynımı orda bunu bilen varmı?

Registerfly'ın akreditesinin iptal edilme sebebi zaten böyle sorumsuz davranması.Aramızda Türk firmalarını kötüleyen olmadı.Sadece kötü Türk firmalarını belirten oldu.Onlar da bu konuda yapmadı zaten.

Siz Türkticaret ile sorun yaşamamış olabilirsiniz ancak bu Türkticaret'in diğer kötü yanlarını kapatmaya yetmez.Bir Türk firması olduğu halde Türkticaret'i kötülemek yabancı firmaları yüceltmek anlamına da gelmez.Bahsi geçen firmayı yerden yere vuran çok mesaj gördüm ama hiçbirinde yabancılar daha iyi lafını tam anlamıyla duymadım.

Yabancı demek kalite demek değildir.Türk demek de kalitesiz demek değildir.Her iki yönde de kaliteli ve kalitesiz firmalar mevcuttur.

Elbette Registerfly sizlere bunu duyurmayarak hata etmiş durumda.Ama zaten ICANN akreditesini kaybedecek kadar sorumsuz bir firmanın bu tür şeyleri düşünüp müşterilerini bilgilendirmesini beklemek bence çok yanlış.

Godaddy'i ise yaptığı bu kolaylıktan dolayı tebrik etmek lazım.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi nasıl alacağınız en üstteki mesajımda yazıyor.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben firma kötülemem. Şuanda ugraşıyorum... Ben hep dedim, hepte diyecegim... türk firmalarını turkiyede iş yapan insanları siz gibi ve digerleri gibi düşünenler ileri yol aldıramadı. Ancak yurt dışındakileri översiniz. Size yanlış yapsa eliniz boş dönersiniz. Türkiyede bir firma yanlış ederse, türk topraklarında, elimiz boş dönmeyiz. Boş derken hukuk yollarını kast ediyorum. Digeri bir şekilde imkanı olan kişide yurt dışındaki, yerleride mahkemeye verebilir.
Bir ton yanlış eder yurt dışı ,hatalarını biz saygılı türkler, yada geride kalmış insanlar olarak acıga veremiyoruz, ve ne yaptıklarını tam bilemiyoruz. Gel görünki yurt dışı türkiyedeki herşeyimizi isterse yerden yere vurabiliyor. Tabiki biz türk
insanlarının yüzünden. Türk firmalarından yanayım.

not: Domainimi almaya ugraşıyorum... Bir var sayımla diyorum. Alamazsam savundugunuz yer için ne diyeceksiniz? Hep birlikde bekleyip görecez.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben firma kötülemem. Şuanda ugraşıyorum... Ben hep dedim, hepte diyecegim... türk firmalarını turkiyede iş yapan insanları siz gibi ve digerleri gibi düşünenler ileri yol aldıramadı. Ancak yurt dışındakileri översiniz. Size yanlış yapsa eliniz boş dönersiniz. Türkiyede bir firma yanlış ederse, türk topraklarında, elimiz boş dönmeyiz. Boş derken hukuk yollarını kast ediyorum. Digeri bir şekilde imkanı olan kişide yurt dışındaki, yerleride mahkemeye verebilir.
Bir ton yanlış eder yurt dışı ,hatalarını biz saygılı türkler, yada geride kalmış insanlar olarak acıga veremiyoruz, ve ne yaptıklarını tam bilemiyoruz. Gel görünki yurt dışı türkiyedeki herşeyimizi isterse yerden yere vurabiliyor. Tabiki biz türk
insanlarının yüzünden. Türk firmalarından yanayım.

not: Domainimi almaya ugraşıyorum... Bir var sayımla diyorum. Alamazsam savundugunuz yer için ne diyeceksiniz? Hep birlikde bekleyip görecez.

Ben hiçbir zaman yabancı firmaları da savunmadım Türk firmaları da..Benim gözümde her firma aynıdır.Her firma hata da yapabilir çok kaliteli hizmet de verebilir..

Hiçbir firmayı yabancı veya Türk diye ayırmam.Benim için önemli olan firmanın verdiği hizmettir.Ama yabancı ama Türk..Farkeden birşey yok.Registerfly benim gözümde iğrenç bir firmadır.Onların yaptığı sorumsuzluğu bu sektörde hiç görmedim.Binlerce domaini riske attılar.

Ama Godaddy bu durumda tebrik edilecek bir adım attı.Ben domainleri geri kazanmanın bu kadar kolay olabileceğini sanmıyordum.Yaklaşık 5 dakika içerisinde 18 adet domaini rahatlıkla tekrar geri kazandım.

Siz şimdi kalkmış burda bu kolaylığı gözardı edip size bu kolaylığı sağlayan firmaya laf ediyorsunuz.Lütfen olaya biraz daha geniş açıdan bakmaya çalışın.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu demişsiniz : Siz şimdi kalkmış burda bu kolaylığı gözardı edip size bu kolaylığı sağlayan firmaya laf ediyorsunuz.Lütfen olaya biraz daha geniş açıdan bakmaya çalışın.

Bende diyorumki: Henüz alamadım. Onun için şuanda tam birşey diyemiyorum. Bekliyorum...

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı altın gibi domainlerimi registerfly.com yüzünden kaybettim.

telafi edilmesi güç bir kayıp, neyse ki hiç olmazsa çalışan siteleri kurtardık

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya benim orda hala 20 dolar param var
paramı nasıl geri alabilirim..

Y

Yns

Misafir

sen domainlerine kavuştun diye godady'e yat kalk şükret. godady bu sorumluluğu üzerine almasaydı hala "gitti domainlerim" şeklinde ağlıyor olurdun. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen domainlerine kavuştun diye godady'e yat kalk şükret. godady bu sorumluluğu üzerine almasaydı hala "gitti domainlerim" şeklinde ağlıyor olurdun. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun.

Sende bilmeden, yorum eder olmuşsun. Ne biliyorsun alabildigimi domanimi? Eee bilmeden yazarsan böyle olur. 1 Henuz domanimi almadım. 2 Ben aglamazdım!

Y

Yns

Misafir
Alamaman godady nin şuçu değil senin kabiliyetsizliğin olmasın sakın? herneyse umarım becerir alırsın, zamanımı sana ayıramayacağım kolay gelsin.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
godady la bagı olmuyan, fakat kendini öyle gibi hisseden beceriksiz cevapcısısın sanırım sende. Zamanını bana ayır diye ölüyordum bence:) Hayret birşey...Cevap verme. Verirsen zamanın çok demektir.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu demişsiniz : Siz şimdi kalkmış burda bu kolaylığı gözardı edip size bu kolaylığı sağlayan firmaya laf ediyorsunuz.Lütfen olaya biraz daha geniş açıdan bakmaya çalışın.

Bende diyorumki: Henüz alamadım. Onun için şuanda tam birşey diyemiyorum. Bekliyorum...

Bekliyorum... Demiştim. Domani aldım hiç bir zorluk çekmeden verdikleri kolaylıkla alındı. Fakat Registerfly'ın hatası büyük bunuda belirtyim. Sonuç olarak godayda Sizlerin dedigi gibi güzellik yapmış, domain isimlerimize sahip cıkmıştır. Burdada konuyu açan arkadaşımıza hak vermiş bulunmaktayım.

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende daha simdi haberim oldu bu olaydan..5 yillik almistim sureyi uzatmak icin girdimki enom.netden mail gelmis ordami ne oluyor domain..hem domain transferi hemde uzatma konusunda iyi bilgisi olan arkadaslar bana yardim edebilirmi? msn den anlatabilirmi?
cidden cok karisik geldi bana konu..ingilizcemde yetmiyorki bitireyim olayi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5