İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rekabetçi Reklam Filtresi Hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitemde çoğu zaman kel alaka, yabancı dilde -hatta bazen bir hayli yabancı dillerde- reklamlar çıkıyor. Ben de rekabetçi reklam filtresini açıyorum. Geçenlerde rekabetçi reklam filtremde 200 tane site oldu. Ve artık daha fazla site almıyordu. Ben de listeyi bir txt dosyasına kaydedip listeyi boşalttım.

Sonra da Türkçe sitelerin birçoğunu listeden çıkarıp listeyi yeniden yükledim.

Şimdi benim sormak istediğim şu: ben şimdi ne yapayım?

Filtreyi tamamen kullanmasam saçma sapan, konularla tamamen alakasız reklamlar çıkıyor. Filtreleme yapınca tık başına ücret ne ölçüde azalır dersiniz? Ben filtrelemeyi yoğun biçimde kullanmalı mıyım? Kullanırsam kaybım ne olur?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaptığın şey çok da mantıklı değil. Alakasız reklamlar çıkıyorsa bu google ın değil senin sitenin suçu

Reklam filitresiyle alakasız reklamları önleyemezsin. Bir reklam gider öteki reklam gelir.

Ben istediğin dilde reklam çıkması için bu forumda bir kod yazmıştım. Kod aklımda değil makineye bakmam lazım.. O kodu da bana adsense-tr vermişti.. Ve reklam kodlarının arasına eklemiştim.. O zaman istediğim dilde çıkartabiliyordum reklamlarımı...

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Benim sitemin uzantısı .gen.tr, İstanbul'da barındırılıyor ve Dream sözcüğü haricinde yabancı dilde içerik yok diyebilirim. Nasıl benim sitemin suçu oluyor anlayabilmiş değilim!

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mener' Alıntı:
:) Benim sitemin uzantısı .gen.tr, İstanbul'da barındırılıyor ve Dream sözcüğü haricinde yabancı dilde içerik yok diyebilirim. Nasıl benim sitemin suçu oluyor anlayabilmiş değilim!

Google reklamlarını içerige göre cikarır. Sanırım sitenizin içerigimizden haberiniz yok.

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın qdin. Felsefe sitesinde basurla ilgili makaleler (!) yayımladım bir ara. Ondan basur reklamı çıktı. Ha bir de demir kapı.

Ama tabii içeriğe göre, doğru, haklısın!

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
qdin' Alıntı:
Google reklamlarını içerige göre cikarır. Sanırım sitenizin içerigimizden haberiniz yok.

Yani bu bilgilendirici mesajından sonra sana +rep verecektim yemin ediyorum. Ama başkalarına rep vermeden sana geri dönemiyormuşum, üzgünüm. Allah razı olsun. Demek içeriğe göre çıkarıyor Google reklamları, bunu hiç düşünmemiştim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5