İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam aldıgımız site Ban yerse

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
simdi söyle bi durum var. Sitemize reklam aldık diyelim gunde bikaçyüz civarı click gidiyor o siteye. Ve site kural ihlalinden ban yedi. Acaba ziyaretci gonderen bir site olarak bana zararı olurmu bunun ASSENSE acısından ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tıklama ile giderse sorun olmaz ama pop yolu ile gönderiyorsan ads reklamı olan siteye o zaman sende sorun yaşarsın.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2004 Yılında xxxx.net sitemden xxxxxxxx.com adlı siteme pop-up actım xxxx.net sitem banlı oldugundan xxxxxxx.com sitemde banlandı belki Permission böyle bir sorundan bahsediyor olabilir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şöyle bir zarar olur ben bir sitemden bir siteme destek amaçlı pop atıyordum pop attıgım site link sitesiydi ve arama sayfasıda mevcut bu arama sayfasınd aüyeler kendi sayfaları için bası kelime eklmeiş ve bu kelimeler benim gözümden kaçmış ve eg-zotik saks gibi kelimeler eklenmiş.

bu arama sayfasından google ads olan siteme pop tan hit geldiği için. mail ile uyarıldım uarıda aynen şöyleydi.

Suan pop-up ile desteleklediğinizi sitede ads reklamları oldugu için ve gönderdiğini hiti kural dışı içerikten gittiği için 2 siteninde reklamlarını durdurulacaktır lütfen gerekli düzenlemeyi yapınız diyordu.

yani pop attıgım site + pop attıgım site de banlanam uyarısı aldım..

Aslında bakarsan pop-text aynı kapıya cıkıyor ama pop ta istem dışı girdiği için daha karamsar bakıyorlar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
2004 Yılında xxxx.net sitemden xxxxxxxx.com adlı siteme pop-up actım xxxx.net sitem banlı oldugundan xxxxxxx.com sitemde banlandı belki Permission böyle bir sorundan bahsediyor olabilir.

bu bahsettiğin olay ise hesap ilişkilendirmesi oluyor.. Tabi aynı kişi aynı pc den bu sitelere girdi ise..

Diger şekilde banlı siteden başka bir siteye hit göndermek yasak oldugunu sanmıyorum kurallara uygun oldugu sürece hit göndermekte sorun olucagını sanmam çünkü ban yiyen site ile hit gönderilen site arasında bir ilişki bulunmadıgı sürece sorun yaşamaz diye düşünüyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Diger şekilde banlı siteden başka bir siteye hit göndermek yasak oldugunu sanmıyorum kurallara uygun oldugu sürece hit göndermekte sorun olucagını sanmam çünkü ban yiyen site ile hit gönderilen site arasında bir ilişki bulunmadıgı sürece sorun yaşamaz diye düşünüyorum.

üstte yazdıklarınla çelişmiyor mu bu yazın?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5