İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

reklam ıcın adwords pahalı degılmı ?

N

negemezsin2

Misafir
merhaba sohbet içerikli sitem var gelecek aylarda reklam dusunuyorum adwords kalıtelı kullanıcı getırır ama cok pahalı degılmı gunluk 17 ytl butceyle 150 ile 200 arası tıklama alabılırmısım trafik tahmıncısıne göre. buda ayda 500 ytlyı gecıyor.ve ayda 5100 kullanıcı gelıyor

bu sohbet kelımesı ıcın gecerli

Sizce mantıklımı ?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha ucuz kelimelerle le hedef ziyaretçi kitlenize ulaşmayı deneyin derim
hesapladığımda 200 tıklama 17 ytl ise >>> tıklama başı 9 kuruş kadar para ödeyeceksiniz demektir.

daha ucuz kelimelerle (tanesi 2-3 kuruş olanlar) hedef kitlenizi çekmeye çalışın derim.
Reklam metnini güzel hazırlarsanız hedefinizin haricine tıklatmamış olursunuz.

kelime aracı var onu deneyin (sohbet kelimesini yazdığınızda size alternatif kelimeleri sunacaktır)

o araç olmadan da kendi bilgi ve görgünüzle de alternatif kelime üretebilirsiniz diye düşünüyorum.

Adwords genel itibariyle pahalıdır. Ucuz ama ciddi hit gönderebilecek bir siteye banner reklam verme alternatifini de düşünebilirsiniz. (ama bu risk taşır. Adwords ise kesin ziyaretçi gönderir ve gönderdiği için para alır)

Kolay gelsin

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Imzamdaki linkli verilen ucuz adwords kuponlarından almayı deneyebilirsiniz.
Doğru anahtar kelimeleride unutmamak gerek..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oktaylust' Alıntı:
hangi kelimenin ne kadar olduğuna nereden bakıyoruz?
Önce bir adwords hesabı açın
açtıktan sonra reklam oluşturduğunuzda o reklamı bağlayacağınız (bağlamayacak olsanız bile) kelimeleri seçtiğinizde size en az kaç centten ödeme yapacağınızı belirtir
en az olan fiyatın üstünde fiyat vermeniz rekabeti bol olan kelimelerde sizin reklamı üstlere taşır

N

negemezsin2

Misafir
BrokenPromises' Alıntı:
Imzamdaki linkli verilen ucuz adwords kuponlarından almayı deneyebilirsiniz.
Doğru anahtar kelimeleride unutmamak gerek..

benim anlamadıgım birşey var benim hesabım kredi kartı kupon nasıl kullanıcagım kı yenı hesapmı acmam lazım birde bu kuponları nerden buluyorsunuz kupon devrı bıttı dıyorlar

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
konu biraz eskimiş ama yine de cevaplamak istedim, ticari olmayan siteler için adwords tarzı reklam şekilleri uygun değildir ve çok çok pahalıdır. ama 10000 usd ye satıp 3000 usd sini cebe atabildiğiniz bir sektörde (örneğin jeneratör satıyor olun) satış yapıyorsanız google a tık başı1 dolardan reklam verebilirsiniz. 1000 ziyaretçi gelse ve 1 tane satsam 3000 usd nin 1000 usd sini cebe atarım mantığı ile iyi bir kazanç oluşturabilirsiniz ((ki 1000 tane içinden 10 adet satış yaptığınızı düşünün, 30 bin usd cebe, 1000 usd google a.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5