İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam Sitesi Açma Yardım pls

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam sitesi açmak istiyorum. Sitede yayıncılar ve reklamverenler olacak.Mantık adwordsteki gibi işleyecek. Reklamverenler bütçesine göre reklam verecek. Yayıncılar sitesinde yayınlayacak. Böyle bir sistem nasıl yapabilirim?

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Şirket kuracak ve yeterli teknik maliyeti karşılayacak finansmanınız var mı? Yoksa, zaman kaybı...

5/10.000TL ile de olacak iş değil, bilginize.

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şirket kuracak ve yeterli teknik maliyeti karşılayacak finansmanınız var mı? Yoksa, zaman kaybı...

5/10.000TL ile de olacak iş değil, bilginize.

Hocam adwords gibi büyük bir firma olmayacak basit bir site olacak. Benim ödemem gereken maliyet sitenin ihtiyaçları sadece olacak host + domain + script vs vs. Reklam ücretini zaten reklamverenler ödeyecek. İlk başlarda ben kendi reklamlarımı yayınlıycam dolayısıyla ödemeleri ben yapıcam. Aylık 100-150 tl lik reklam yayınlıycam. zaten yayıncıda az olacak. Sonra reklamverenler geldikçe ben kendi reklam bannerlerimi kaldırıcam.

mertsekucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelik kolay ilk bana reklam borcun olsun sana tavsiye edebilciğim kullanıcı script var
Openads v2.0.11-pr1 Reklam Yönetim Scripti
bu senin işi görürü benim site eklersen sevinirim.

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam ben onu buldum zaten. Çok karışık bu istediğim şekilde değil. Kullanıcı ekledim. Banner reklamı koydum. Ama kullanıcının hesabında görünmüyor.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Eğer bu işten para kazanmayı düşünüyorsan bu şekilde olmaz. Daha önce Ad Server yazdım. Güvenliğini, iş süreçlerini bildiğimden dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmadığını söyleyebilirim.

ClickBot kurarlar boşuna bir sürü para ödersin, reklam verenlerede dönüşü olmaz sonra reklamları çekerler. Güvenliği sağlarım diyorsanızda bu işi yapmanıza gerek yok zaten gidip bulduğunuz çözümü Google'a satın. Çünkü şuan Adsense'te bunu sağlayamıyor, dolayısıyla kimse sağlayamıyor.

Aldıkları önlemlerde kendi software'leri, network'leri ve firewall'ları var. Bunlarda hep maliyet. Elimde ciddi bir trafik var ve bende reklam firmaları ile çalışıyorum. Kazancımın %45'i vergi ve komisyon olarak gidiyor. Bu nedenle bende kendi Ad Network'mü kurmayı planlıyorum. Eğer o sürece kadar fikriniz değişmezse sizinle en azından ön iş planımı paylaşabilirim. En azından nasıl olması gerektiğini görüp, kaba taslak bile olsa bir maliyet planı çıkartabilirsiniz.

İnsanların güvenini kazanmak, büyük yayıncı çekmek falan derin konular onlara hiç girmiycem. Sadece şuan izlediğiniz yol ile vakit, nakit ve emek kaybı oluşma oranı %90'nın üzerinde bence.

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bu işten para kazanmayı düşünüyorsan bu şekilde olmaz. Daha önce Ad Server yazdım. Güvenliğini, iş süreçlerini bildiğimden dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmadığını söyleyebilirim.

ClickBot kurarlar boşuna bir sürü para ödersin, reklam verenlerede dönüşü olmaz sonra reklamları çekerler. Güvenliği sağlarım diyorsanızda bu işi yapmanıza gerek yok zaten gidip bulduğunuz çözümü Google'a satın. Çünkü şuan Adsense'te bunu sağlayamıyor, dolayısıyla kimse sağlayamıyor.

Aldıkları önlemlerde kendi software'leri, network'leri ve firewall'ları var. Bunlarda hep maliyet. Elimde ciddi bir trafik var ve bende reklam firmaları ile çalışıyorum. Kazancımın %45'i vergi ve komisyon olarak gidiyor. Bu nedenle bende kendi Ad Network'mü kurmayı planlıyorum. Eğer o sürece kadar fikriniz değişmezse sizinle en azından ön iş planımı paylaşabilirim. En azından nasıl olması gerektiğini görüp, kaba taslak bile olsa bir maliyet planı çıkartabilirsiniz.

İnsanların güvenini kazanmak, büyük yayıncı çekmek falan derin konular onlara hiç girmiycem. Sadece şuan izlediğiniz yol ile vakit, nakit ve emek kaybı oluşma oranı %90'nın üzerinde bence.

Hocam haklısın. Ama bende internette ciddi işler yapmak istiyorum. Bu tür sahtekarlıkların olmaması için sadece güvendiğim siteleri onaylarım. Basit siteleri onaylamam. Yayıncılar tek tek incelerim. Zaten fazla yayıncı onaylamam. Sağlam 200-300 yayıncı olsa yeterli. Tabii bu işi sağlam yaptıktan sonra farklı işlerde çalışmam. Bu işlerle geçimimi sağlarım. Günde 7-8 saatimi bu işlere ayırırım. Sürekli yayıncıları ve sitelerini gözlemlerim. Kuraldışı bişeyler olursa mailleşirim. Benim için önemli olan böyle bir sistemi nasıl kurabilirim. Ücretsiz scriptlerle olacak iş değil. Adsense gibi büyük bi sistemde olmayacak. Çok basit bi sistemde olmasın. Kendi çapında 200-300 yayıncısı ve yayıncılara göre reklamvereni olan bi sistem olsun. Tabii ucu açık olacak. Yeni reklamverenler geldiğinde sistemde yayıncılar 1000 lere 2000 lere kadar gidebilsin. Sizce Mailiyeti ne olur.

ercell5000

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
ücretsiz bir scriptle reklam firması mı açmayı dunusunyorsun konudan bunu anladım 5/10.000 arası para ödemeden bu işlere kalkışman nerdeyse ımkansız hemde açsan bıle ucretsız scriptle açılan bır sıteye ne yayıncı girer ne reklam veren :D

paylasim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ücretsiz bir scriptle reklam firması mı açmayı dunusunyorsun konudan bunu anladım 5/10.000 arası para ödemeden bu işlere kalkışman nerdeyse ımkansız hemde açsan bıle ucretsız scriptle açılan bır sıteye ne yayıncı girer ne reklam veren :D

üstteki mesajımı okuduysan anlamışsındır açıp açmayacağımı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5