İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam vermek adsense ban sebebi mi?

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar normalde hitim 70 civarıydı günlük. Bende bir programın dost siteler bölümünden reklam satın aldım.Hemen sonraki gün yaklaşık 350 hit geldi o program üzerinden , analtyics 350 hiti direct olarak gösteriyordu. Aynı gece adsense hesabım risk taşıyor falan filan diye banlandı.Bende reklamı kaldırtıp hemen itiraz ettim dedim işte reklam almıştım bir programdan , beni kandırıp suni hit gönderdiğinden şüphelenerek 24 saat geçmeden hemen kaldırttım banımı kaldırın falan diye.

Adsense yardım forumunda olayı anlatıp sorduğumda şu şekilde cevap aldım :
-
Sizler için kabüllenmesi zor olabilir, ancak anlattığınız olayın itirazlık bir boyutu bulunmamaktadır. Link satın almanın yasaldışı boyutu bir yana, ziyaretçi kaynağının organik olmayışı hesabınızın kapanmasına yeter nedenlerdendir.

Benim cevabım :
-Ben link satın almadım , reklam verdim o programa. Reklam satın almak da mı yasak? Bir site hiçbiryere reklam vermeden sadece google dan mı hit bekleyecek ? İstersem televizyona reklam veririm, istersem gazeteye.

Onun cevabı:

-Evet Adsense ile çalışan bir sitenin hitinin anormal artışına neden abilecek her türlü girişim kural ihlali olarak addedilir.

Sizce itirazımın kabul edilme ihtimali nedir?Sonuçta 24 saat geçmeden kaldırttım reklamı normale döndü hitim,sadece 1 gün fazla geldi yani.Ayrıca sitelerin reklam vermesi adsense ban sebebi mi ? İlla adwords'e mi yönelmek zorundayız ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Kural ihlali yapmışsınız. Açık bir şekilde kurallarda yazıyor "Belirli kaynaklardan trafik alan sayfalara Google reklamları yerleştirilemez. "

Reklam yayınını durdurup itiraz hakkınızı kullanmaya devam edin.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla dediğim gibi reklamı verdim 17 saat sonra banlandıysa 18 saat sonra reklamı kaldırmıştım.Tek itiraz hakkım var zaten eğer bu reddedilirse diğer itirazları dikkate almıyorlar ve ömür boyu bir daha adsense hesabı açamıyorum :(

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Valla dediğim gibi reklamı verdim 17 saat sonra banlandıysa 18 saat sonra reklamı kaldırmıştım.Tek itiraz hakkım var zaten eğer bu reddedilirse diğer itirazları dikkate almıyorlar ve ömür boyu bir daha adsense hesabı açamıyorum :(

Bir çok kez itiraz ettikten sonra hesabı açılanlar oldu.

Bu durumda başka bir seçenek yok. Şansınızı deneyin bence.

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
gönderilen hit gerçek değil makina sanal ziyaretçi gönderiyor sanki ziyaretçiymiş gibi google ne yapsın abim

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gönderilen hit gerçek değil makina sanal ziyaretçi gönderiyor sanki ziyaretçiymiş gibi google ne yapsın abim

Yok ben programın dost siteler bölümüne reklam verdim.Oradan tıklanacağını düşünüyordum ama tahminlerime göre sunii hit yolladı.Belki de oradan tıklanmıştır günahını almayayım şimdi adamın.

Ekleme:
Bir çok kez itiraz ettikten sonra hesabı açılanlar oldu.

Bu durumda başka bir seçenek yok. Şansınızı deneyin bence.

Bana google'dan gelen mailde eğer bu itirazınız reddelirse diğer itirazlarınız dikkate alınmayacaktır şeklinde mail geldi.İnşallah bu kabul edilir de uğraşmak zorunda kalmam.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İtirazım sonucu bugün şu şekilde bir mail geldi;

Merhaba,

İtirazınız için teşekkür ederiz. Sağladığınız ek bilgiler ve AdSense programına ilgi göstermeye devam ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ancak, hesap verilerinizi ayrıntılı bir şekilde inceledikten ve geribildiriminizi değerlendirdikten sonra uzmanlarımız, hesabınızı yeniden etkinleştirmemizin mümkün olmadığı kanısına vardı.

Hesabınız, yaptığımız işlemler veya genel olarak geçersiz etkinliklerle ilgili sorularınız veya kaygılarınız varsa http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebileceğinizi unutmayın.

----

Önceki mailde de tek itiraz hakkım olduğunu , bundan sonraki itirazların değerlendirilmeye alınmayacağı söylenmişti. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Aynı isim farklı adres ve banka bilgileriyle başvursam girdiğim bilgisayar ip'sinden falan sorun olur mu? Ya da bu banı kaldırmanın farklı bir yolu var mıdır? Toplamda 18 saat civarı bir hit kaynağı oldu onda da para verdiğim reklamı param boşa gitmesine rağmen kaldırttım.En azından bunun iyi niyet göstergesi olarak algılanıp , hesabımın açılmasını bekliyordum.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilen yok mu arkadaşlar ? Eğer çözüm yoksa hesabımı kalıcı olarak silip aynı isim soyad, farklı adres ve banka bilgileriyle tekrar hesap açacağım.Bu şekilde yaparsam da ip'ler aynı olduğu için sorun olmaz di mi?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
İp Adresin Yüzünden Yine Banlanma İhtimalin Çok Yüksek...

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar, adwords 'e reklam verince ne oluyor peki? Farklı bir durum mu var burada?

Adwords 'e reklam veripte, adsense kullanan bir çok yabancı site mevcut..Reklam yapan arkadaş, adklik,facebook,linkz gibi reklam şirketlerini de tercih edebilirdi, adwords 'ü de.. ortada bir fark yok gibi..

gerçi burada olay, gelen hitin direk trafik olarak gözükmesi.. direk trafik olunca işler başka bir boyutada sarmış olabilir. belki adsense bunu dikkate almıştır.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
arkadaşlar, adwords 'e reklam verince ne oluyor peki? Farklı bir durum mu var burada?

Adwords 'e reklam veripte, adsense kullanan bir çok yabancı site mevcut..Reklam yapan arkadaş, adklik,facebook,linkz gibi reklam şirketlerini de tercih edebilirdi, adwords 'ü de.. ortada bir fark yok gibi..

gerçi burada olay, gelen hitin direk trafik olarak gözükmesi.. direk trafik olunca işler başka bir boyutada sarmış olabilir. belki adsense bunu dikkate almıştır.

Bunu Ayrı Bir Konuda Açsan Daha İyi Olurdu...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5